Sanyo Q40 problem z ramieniem

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sanyo Q40 problem z ramieniem

#16

Post autor: Wojtek »

Przy takim problemie to ja zakładam wstępnie, że ramię jest poprawnie skalibrowane i gramofon trzyma poziom, bo to są podstawy :)

Ale czy tak jest?

Nie wiem czy posiadasz faktycznie płytę bezrowkową, ale jeśli chodzi Tobie o koniec jakiejkolwiek płyty to ów "stanie w miejscu" trwa najwyżej sekundę, gdyż rowek tak czy siak zgarnia wtedy igłę :) Jeśli igła by ciągle stała, opierając się rowkowi, to nie jest to dobre ustawienie.

Tak więc:
Czy gramofon trzyma poziom?
Czy ramię jest zbalansowane?
Jaki ustawiasz nacisk?

Mimo to, nie uważam by ewentualnie błędny antyskating był tu głównym winowajcą, raczej jednak coś z mechaniką auto-stopu.
eenneell pisze:Trzeba znaleźć regulację wysokości ramienia, a jeżeli takowaj nie ma (w co wątpię) wymienić wkładkę na "cieńszą"?
Chodzi Tobie o regulację wysokości podnoszenia ramienia/windy, a nie o regulację wysokości podstawy ramienia, prawda?
Winda raczej jest do wyregulowania, ale nie widzę co by to tutaj miało pomóc.
No, chyba że igła przy podniesionej windzie unosi się nad płytą jakieś 2mm, to jeszcze bym zrozumiał potrzebę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Sanyo Q40 problem z ramieniem

#17

Post autor: eenneell »

Edytowałem post!
Pulek przedstawił mało precyzyjny opis- stąd takie troszkę rozważania/rady...
Może to tylko kwestia przeczyszczenia/ smarowania mechanizmu windy :?:
Jeżeli Pulek przeczyta z uwagą post Mr Wojtka i mój to nam coś odpowie i znajdzie sie przyczynę tego "niezdrowego skrobania igły" na końcu płyty ;)
ODPOWIEDZ