Fluance

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
jpablo
Posty: 116
Rejestracja: 03 wrz 2020, 16:40

Re: Fluance

#16

Post autor: jpablo »

Widzę, że rozpętałem burzliwą dyskusję odkopująć ten temat :D
Fluance 84 ma już ramie z amelinium i Wow/Flutter - 0.07%
https://www.fluance.com/rt84w-reference ... ral-walnut

Wkładkę Ortofon 2M Blue.
Jestem tu świeżak, ale widzę, że sama ta wkładka to 30% ceny tego gramofonu ;p
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Fluance

#17

Post autor: zbyszek1982 »

jpablo pisze:
07 wrz 2020, 18:40
Fluance 84 ma już ramie z amelinium i Wow/Flutter - 0.07%
No to już nieźle. Pytanie ile to ramię jest warte. Masę efektywną ma bardzo dużą, bo wg. producenta 27,5g. Do tego Ortofona to zdecydowanie za dużo.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1682
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Fluance

#18

Post autor: winylowy_luke »

zbyszek1982 pisze:
07 wrz 2020, 19:01
Masę efektywną ma bardzo dużą, bo wg. producenta 27,5g.
eee i OM10 powiesili? Coś im się porypało z tą masą efektywną. Headshell waży tylko 9g...
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Fluance

#19

Post autor: pawelgrab »

Obywatel pisze:
07 wrz 2020, 18:13
Zacząłeś od propozycji wywalenia mojego
to w takim razie sorry ale:

nie miałem żadnych złych zamiarów tylko dobro młodzieży , która ekonomicznie myśląc tzn. nie wgryzając się w temat nie szukając porad czy lektury wpisują w wyszukiwarkę fluance na rzetelnym forum winyl.net i znajdują temat z super filmami a w nich siwego czy innego "godnego zaufania fachowca audiofila " - decydują się spełnić swój kaprys i wydać 1000 bez sensu na lifestyle bo taka moda to nie jest w porządku,

Sam kolego napisałeś
Obywatel pisze:
25 cze 2020, 01:11
Poniżej filmy z YT, które traktują o tej marce. Brzmią dość ciekawie i nie wyglądają na cukierkowe recenzje na zamówienie.
Więc należy dopowiedzieć iż:

- użyte materiały do produkcji to odpady wielkiego kraju z małymi rączkami przywiezione do ameryki północnej (Kanady bądź USA i polakierowane) czyli
5,5 kg paździerza i kleju z kości wściekłych krów i kurczaków z ptasią grypą, trochę lichej gumy na skai i lichego plastiku o materiale metal zapomniano a nie talerz (polakierowany żeby komuś do głowy nie przyszło go polerować) aluminium (tzw płynącego) z zawartością piachu, koksu i od 5 -30% glinu (Al) i może ołowiu i niklu w jakimś ułamku żeby dawało wagę tutaj należałoby wykonać test przyciągania magnesem bo ludziska piszą , że talerz dziwnie przyciąga kurz i śmieci to wtedy z dodatkiem złomu - to by tłumaczyło zabezpieczenie powierzchni lakierem od rdzy,

- wbudowanego wzmacniacza nie zaleca się używać,

- gumowaną matę należy od razu wymienić i to najlepiej na korek bo talerz dzwoni

- muzykalność - brak bo liczy się tylko wygląd i nie dotykać bo plastik-fantastic się wykruszy a dobre kleje
drogie

- obroty falują



Tak to wygląda w moich oczach więc piszmy ten wątek ku przestrodze ponieważ w temacie nowych "tanich" gramofonów FLUANCE nic nie wnosi i nie zmienia , a nie przepraszam zmienia systematykę gramofonów na ćwierć automaty


Pozdrawiam Kolegę
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fluance

#20

Post autor: Obywatel »

Nie bronię tych gramofonów. Sam zakładając ten temat nie bylem do nich przekonany, dlatego pierwszy wpis zakończyłem znakiem zapytania.

Nie mam złudzeń, że to są jakieś sprzęty wysokiej klasy, ale wydały mi się jednak o oczko lepsze niż typowe chińczyki.

Szczerze mówiąc czekam na moment, kiedy zaczną się pojawiać na rynku nowe gramofony akceptowalnej klasy w umiarkowanych cenach.

Również pozdrawiam.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Fluance

#21

Post autor: dale »

Obywatel pisze:
07 wrz 2020, 19:44
Szczerze mówiąc czekam na moment, kiedy zaczną się pojawiać na rynku nowe gramofony akceptowalnej klasy w umiarkowanych cenach.
Co to znaczy akceptowalnej klasy? Może określ wartości mierzalne inaczej to będzie dyskusja o gustach :) Umiarkowana cena to ile? Bo dla mnie będzie to inna kwota niż dla Ciebie, czy dla "Kowalskiego" - kwestia uznania :)

A nawet jak się pojawi, to na tym forum i tak "cudo z epoki" będzie i tak lepsze :) No i oczywiście zostanie zjechane, jak każdy budżetowy, nowy gramofon - niezależnie od zastosowania.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fluance

#22

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:
07 wrz 2020, 19:44
kiedy zaczną się pojawiać na rynku nowe gramofony akceptowalnej klasy w umiarkowanych cenach.
O nowych Technicsach chyba słyszałeś? :morda:
Jestem zdania że nie da się dzisiaj taniej zrobić jakościowe DD z kwarcem na podobnym poziomie.
Wszystkie inne opcje są sporo droższe.

Fluance... no cóż, dobry marketing :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Fluance

#23

Post autor: RadTang »

Na zagranicznych grupach (głównie USA) są często polecane. Tak jak AT-60 i AT-120 itp. Znajomy ma AT-120 i sobie chwali, nie ma problemów. U nas Fluance nie są popularne bo to raczej marka znana tylko w USA, takie mam wrażenie. Dobrze, że taki wątek powstał. ;)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fluance

#24

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
07 wrz 2020, 23:59
O nowych Technicsach chyba słyszałeś? :morda:
Jestem zdania że nie da się dzisiaj taniej zrobić jakościowe DD z kwarcem na podobnym poziomie.
No tak, ale to jest klasa premium.

Nie da rady zrobić za ok. 1500 - 1800 zł poprawnie działającego półautomatycznego paskowca z przełącznikiem obrotów i ramieniem "S"? Czegoś takiego klasy AKAI AP-100C? Bardzo moim zdaniem takiej konstrukcji na rynku brakuje.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fluance

#25

Post autor: Wojtek »

Nowy gramofon w cenie naszej średniej krajowej (lub niewiele ponad) to już "klasa premium"?
Obywatel pisze:
08 wrz 2020, 00:52
Nie da rady zrobić za ok. 1500 - 1800 zł poprawnie działającego półautomatycznego paskowca z przełącznikiem obrotów i ramieniem "S"?
Po co tak się ograniczać z tym kształtem ramienia?

Kwestia skali tutaj działa nieubłaganie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Fluance

#26

Post autor: zbyszek1982 »

Przeglądałem ostatnio co tam można dostać ciekawego z nowych gramofonów i poza tym Technicsem 1500c za 4k to w zasadzie nie ma nic wartego zakupu. Dopiero od 6k pojawiają się gramofony, które są warte zakupu z czysto technologicznego punktu widzenia (Rega p6 itd).

Także moim zdaniem jest bardzo cienko, bo poniżej 4k nie ma nic czego zakup nie będzie się wiązał z silnym kacem egzystencjalnym :) i poczuciem, że ktoś nas zrobił w jajo.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Fluance

#27

Post autor: Bacek »

Tyle że to 4k to nawet nie jest 100 plyt. Nikt nie mówi że to tanie hobby. A efekt skali już tutaj nie wróci.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Fluance

#28

Post autor: zbyszek1982 »

Bacek pisze:
08 wrz 2020, 08:14
Tyle że to 4k to nawet nie jest 100 plyt. Nikt nie mówi że to tanie hobby. A efekt skali już tutaj nie wróci.
Mimo wszystko, za 4k złożysz całkiem przyzwoity nowy budżetowy zestaw audio z odtwarzaczem CD, wzmacniaczem (Cambridge, Yamaha, Denon) i kolumnami (np. Pylona).
A gramofony w tym budżecie wołają jakościowo o pomstę do nieba i domyślnie mają najtańszą AT lub w porywach 2M Red założone, więc nie zagrają lepiej niż najtańszy budżetowy odtwarzacz CD. A w cenie budżetowego CD co najwyżej kupisz paździerzową deskę, z plastikowym ramionkiem i silniczkiem z paskiem z gumki recepturki. Coś tu nie gra mocno moim zdaniem. Ja rozumiem, że efekt skali itd, ale ktoś nas tu robi w balona.

W zeszłym roku kupiłem nowy odtwarzacz CD za 2,5k. W tym budżecie nie kupisz nowego gramofonu, który zagra na 30% tego co potrafi ten odtwarzacz.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Fluance

#29

Post autor: Bacek »

No tak tylko że składniki od CD są ogólnie dostępne i tanie, tylko złożyć w kupę i dać swoją obudowę. W gramofonie tak łatwo nie ma, szczególnie jak byś chciał DD. No i efekt skali, jak coś się sprzedaje w mniejszej ilości to narzut ceny musi mieć większy.
Choć z drugiej strony CD też pewnie dużo już się nie sprzedaje. Ale jak na razie w magazynach zalega jeszcze sporo scalaków to obsługujących i napędów.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1682
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Fluance

#30

Post autor: winylowy_luke »

Dobrze, że są te nowe Technicsy. Czy 1500C czy też 1200mk7 ;)
Sam szukałem dla siebie nowego porządnego gramofonu, miałem na oku i jakieś regi i pro-jecty (to jest dopiero gówno, szczególnie jak się popsuje).
Ale w końcu uznałem, że nie ma co i poszedłem w GR. Drogo wiem, ale nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten sprzęt.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ