Jak ustawić ramię w gramofonie?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
pkrl5758
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:12

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#751

Post autor: pkrl5758 »

Ktos cos?
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#752

Post autor: pawlos »

zrób zdjęcie od strony tych "patyczków "od antyskatingu ,bo wydaje się ,że tam jest spręzyna .
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
pkrl5758
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:12

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#753

Post autor: pkrl5758 »

Tam nie ma zadnych sprezynek.

PS Prosze o odpowiedzi wylacznie od osob z duzym doswiadczeniem. Chcialbym poprosic o fachowa pomoc w celu optymalnego przetestowania i ustawienia gramofonu (nie tylko ramienia oraz AS).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#754

Post autor: Wojtek »

pkrl5758 pisze: PS Prosze o odpowiedzi wylacznie od osob z duzym doswiadczeniem. Chcialbym poprosic o fachowa pomoc w celu optymalnego przetestowania i ustawienia gramofonu (nie tylko ramienia oraz AS).
A w zamian za to co oferujesz? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#755

Post autor: pawlos »

pkrl5758 pisze: PS Prosze o odpowiedzi wylacznie od osob z duzym doswiadczeniem. Chcialbym poprosic o fachowa pomoc w celu optymalnego przetestowania i ustawienia gramofonu (nie tylko ramienia oraz AS).
przepraszam ,że chciałem pomóc :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
pkrl5758
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:12

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#756

Post autor: pkrl5758 »

Wojtek pisze:
pkrl5758 pisze: PS Prosze o odpowiedzi wylacznie od osob z duzym doswiadczeniem. Chcialbym poprosic o fachowa pomoc w celu optymalnego przetestowania i ustawienia gramofonu (nie tylko ramienia oraz AS).
A w zamian za to co oferujesz? :morda:
Mozemy umowic sie na zaplate nie widze zandego problemu poza jednym: mam dosc kiepskie doswiadczenia z ludzmi od techniki: najczesciej sa zarozumiali oraz kaza sobie czekac miesiacami na cos, co wymaga kilku godzin pracy. Z uwagi na to, ze gramofon nie nalezy jeszcze do mnie a chcialbym go wpierw zoptymalizowac, aby usyskac jak najlepsza jakosc, potrzebuje pomocy kogos doswiadczonego, kto bedzie umial to zrobic i nie zazada za to bajonskiej sumy i nie kaze czekac miesiacami. Tak wiec z gory przepraszam wszystkich, ktorzy mogli odebrac moj post jako niegrzeczny; po prostu potrzebuje to zrobic szybko i przede wszystkim bardzo solidnie (stad nie przesylam wiecej zdjec, bo wiem z wlasnego doswiadczenia, ze takie rzeczy cechuje ogromna precyzja i duze doswiadczenie osoby ustawiajacej takie parametry).
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#757

Post autor: pawlos »

Obrazek

ten dolny cieżarek jest ruchomy ,czy na stałe ?
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#758

Post autor: Wojtek »

Innymi słowy: Szybko, tanio, solidnie, przez eksperta, na teraz,
na zlecenie w sumie nie wiadomo kogo bo ponoć jeszcze nie właściciela gramofonu...
:morda:

Ty wiesz jak to brzmi czy trzeba to Tobie jeszcze przeliterować?

Ciesz się że W OGÓLE komuś chce się Tobie pomagać, przy takim nastawieniu.
Nie jesteś w punkcie usługowym tylko na otwartym forum gdzie ludzie poświęcają swój wolny czas by pomagać innym.
pkrl5758 pisze: (stad nie przesylam wiecej zdjec, bo wiem z wlasnego doswiadczenia, ze takie rzeczy cechuje ogromna precyzja i duze doswiadczenie osoby ustawiajacej takie parametry).
Ale czekaj... Ty oczekujesz żeby ktoś do Ciebie do domu przyjechał i poustawiał czy chcesz jednak zdalnej pomocy?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pkrl5758
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:12

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#759

Post autor: pkrl5758 »

Chyba nie oczekujesz, ze za usluge tego typu zaplace, dajmy na to, 1000 PLN :). Przyjechac z gramofonem do kogos, kto umie takie cos zrobic to nie problem. Problemem nie jest rowniez zaplacenie za taka usluge w momencie, gdy nie jestem wlascicielm sprzetu bo zeby ocenic jego optymalny zakres dzialania, nalezy wpierw go zoptymalizowac wzgledem jakosci, nieprawdaz? (a moze sie myle i lepiej nie robic nic, w koncu przeciez kazdy gramofon gra podobnie ;).

Wiec poprosze o skasowanie mojego konta na tym forum bo wydaje mi sie, ze trwa tutaj polemika a nie rzecowa dyskusja. Nigdy nie mialem zadnego problemu z moim nastawieniem na zachodnich forach, co prawda kosztuje tam wszystko o wiele drozej, jednak przynajmniej nikt nie pisze elaboratow w kwestii zachowan spolecznych. Zasada chcesz cos, wiec plac podoba mi se o wiele bardziej od okazywania przesadnej kurtuazji i robieniu pompy wokol wlasnego, nabrzmialego ego.

Dla wszystkich: oczekiwalem rzeczowej i profesjonalnej pomocy za zaplate ale widze, ze atmosfera apodobna do tej z audio-stereo wiec zostawiam panow z wasami samych. A punkty uslugowe kojarza mi sie z tandeta i kantowaniem gwoli scislosci.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#760

Post autor: Obywatel »

pkrl5758 pisze: Nigdy nie mialem zadnego problemu z moim nastawieniem na zachodnich forach, co prawda kosztuje tam wszystko o wiele drozej, jednak przynajmniej nikt nie pisze elaboratow w kwestii zachowan spolecznych.
Tak jak zostało wyżej napisane - to nie jest płatny serwis online lecz otwarte forum.

Nie wyraziłeś się od początku jasno, o co Tobie chodzi. Trzeba było założyć temat pt. "Zlecę kalibrację gramofonu".

A tak z życzliwości podpowiem, że w Polsce liczba osób kompetentnych z serwisie gramofonów jest wyjątkowo skromna więc na powyższy wątek i tak nie byłoby odzewu. Pozostaje więc skorzystać z porad na forum i odrobinę samemu wysilić mózgownicę albo znaleźć dobry serwis, odczekać w kolejce, zapłacić odpowiednią kwotę i podziękować serwisantowi za poświęcony czas :)

P.S. Do tego dochodzi jeszcze problem tego rodzaju, że po transporcie należy gramofon skalibrować od nowa :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#761

Post autor: Merrick »

A dlaczego nie skorzystałeś z instrukcji obsługi? Przecież są po angielsku a więc w języku powszechnie rozumianym. Ja gdy musiałem kalibrować ramię SME III odszukałem instrukcję w necie i aby było łatwiej przy kalibracji wydrukowałem i zrobiłem to. Nie jęczałem i nie tworzyłem wątków skoro można było samemu rozwiązać problem. I więcej szacunku do fachowców
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#762

Post autor: Reymont »

ahaja pisze:Masz igłę na gołym kawałku. Ściąga do środka, kompensujesz. Ale wtedy kompensujesz tylko tą marną siłę jaka wystepuje na gładkim ...
W rowku jest zupełnie inaczej.
Siła dośrodkowa jest taka sama na czystej płycie jak i w rowku
ahaja pisze:Ostry szlif ma dużą powierzchnię styku z rowkiem i wtedy ta siła jest znacznie większa.

Szlif nie ma wpływu na wartość siły dośrodkowej.
ahaja pisze:Też zależy od nacisku jaki jest ustawiony - im większy tym ona większa również
Tak
ahaja pisze: zaznaczam, tym razem w rowku a nie na gładkim.
Nie ma znaczenia
ahaja pisze: Zatem skoro w rowku ta siła dośrodkowa jest większa
Nie jest.
siła dośrodkowa.jpg
siła dośrodkowa.jpg (12.65 KiB) Przejrzano 1084 razy
Obawiam się, że cały czas posługujemy się złymi pojęciami. Czy istnieje polska nazwa dla skating force (wypadkowa tarcia), która nie jest siłą dośrodkową?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#763

Post autor: Wojtek »

Co do tego że szlif nie ma wpływu to wspomnij Reymont Dualowskie skale regulacji AS. Uzależnione od szlifu igły.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#764

Post autor: Tarkus »

Wojtek pisze:Co do tego że szlif nie ma wpływu to wspomnij Reymont Dualowskie skale regulacji AS. Uzależnione od szlifu igły.
Nie tylko Dualowskie. W mojej Sabie jest to samo.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#765

Post autor: KUTI »

Parę firm z ramionami ma tak rozwiązany AS, w moim Micro Seiki MA-505 jest tak samo, a raczej dla picu tego patentu tam nie zrobili...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
ODPOWIEDZ