Problem z gramofonem Lenco L- 81

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#16

Post autor: Wojtek »

To w takim razie nie tłumaczy dlaczego wcześniej nie zainwestowałeś w wkładkę/igłę do 78 RPM, skoro myślałeś że jest wszystko OK z prędkością :)
No nic, nie wnikam, bo ogółem wychodzi głupota z tego wszystkiego.

Nie wiem komu sprzedasz wadliwy od początku Lenco L-81, ale radzę zmienić gramofon, aczkolwiek nie wiem czy ty tylko okazyjnie "transferujesz" stare płyty czy też słuchasz je.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliverd
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:46

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#17

Post autor: Oliverd »

Nie kupowałem bo długo szukałem odpowiedniej, a jak znalazlem wyszła wada na jaw. :) spróbuję jeszcze isć z nim do serwisu może coś poradzą....
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Problem z gramofonem Lenco L- 81

#18

Post autor: Krzyś »

Oliverd pisze:Nie kupowałem bo długo szukałem odpowiedniej, a jak znalazlem wyszła wada na jaw. :) spróbuję jeszcze isć z nim do serwisu może coś poradzą....
może wystarczy rozkręcić gramofon i wyregulować potencjometr od 33 RPM (o ile jest takowy, ale jest to wielce prawdopodobne)?

co do igły do płyt 78 RPM to ja jako by...eee jako posiadacz igieł o 9-cio stopniowej gradacji mam mocno mieszane uczucia co do tego, czy różnica między igłą o promieniu np. 3,0 mils w stosunku do igły o promieniu 0,7 mils jest kolosalna, duża, średnia, mała, czy może wcale jej nie ma. Owszem, czasami igła o większym promieniu pomaga na bardziej zużyte płyty (np. mocno wyeksploatowany singiel na igle 1,2 mils trochę mniej szumi) - choć oczywiście im większy promień igły i im wyżej igła "chodzi" w rowku, tym większy wpływ rys powierzchniowych - czasami zaś gołym uchem słychać, ze płyta szelakowa odtwarzana igłą do LP brzmi zdecydowanie lepiej, niż igłą o bardziej dostosowanym do wielkości rowka promieniu... no tylko można dostać palpitacji serca jak taka mała igiełka o promieniu 0,7 mils jest miotana przez "szeroki rowek" niczym łódka w czasie sztormu...
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Oliverd
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:46

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#19

Post autor: Oliverd »

Już tydzień temu szukałem potencjometrów - niestety brak takowych.... :roll:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#20

Post autor: eenneell »

Oliverd pisze:Już tydzień temu szukałem potencjometrów - niestety brak takowych.... :roll:
W środku :?:
Oliverd
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:46

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#21

Post autor: Oliverd »

tak , nie ma nic takiego :(
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#22

Post autor: eenneell »

:(
Oliverd
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:46

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#23

Post autor: Oliverd »

A na tym co w środku zobaczyłem się nie znam , wolę iść do serwisu, oni mają chyba jakieś pojęcie, gdyby ten Lenco był lampowy to jeszcze dałbym radę cos wykombinowac... :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#24

Post autor: Wojtek »

Krzyś pisze:no tylko można dostać palpitacji serca jak taka mała igiełka o promieniu 0,7 mils jest miotana przez "szeroki rowek" niczym łódka w czasie sztormu...
Otóż to...
Oliverd pisze:A na tym co w środku zobaczyłem się nie znam
Pewnie dlatego nie znalazłeś :)
Oliverd pisze:gdyby ten Lenco był lampowy to jeszcze dałbym radę cos wykombinowac... :(
A po przeczytaniu tego mój mózg eksploduje :) Gramofon... sterowanie obrotów... lampy elektronowe? Yyyy....
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliverd
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:46

Problem z gramofonem Lenco L- 81

#25

Post autor: Oliverd »

cóż bardziej wyznaję się na starszych sprzętach z lat 50 40 30. A te dzisiejsze to yyy same zielone płytki jakieś... :)
ODPOWIEDZ