Ustawienie Denon DP 23 F

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
duchu
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2011, 01:31

Ustawienie Denon DP 23 F

#1

Post autor: duchu »

Witam, nabyłem gramofon Denona DP 23 F i nie mam kompletnie pojęcia jak go dobrze ustawić. Czy ma ktoś taki gramofon, żeby pomóc? Precyzując, nie umie się w nim odnaleźć ponieważ nie ma do niego instrukcji, z tyłu ramienia nie ma opisu podziałki i co to jest za dziwne pokrętło na prawo od ramienia? Czy to jest do anti-skatingu. Proszę o pomoc. Pytania mogą się komuś wydawać głupie, nie jestem świeżakiem a poległem.....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawienie Denon DP 23 F

#2

Post autor: Wojtek »

duchu pisze:Precyzując, nie umie się w nim odnaleźć ponieważ nie ma do niego instrukcji
Doprawdy?
http://www.vinylengine.com/library/denon/dp-23f.shtml
duchu pisze:z tyłu ramienia nie ma opisu podziałki
Obrotowa przeciwwaga z tyłu ramienia służy tu jedynie do zbalansowania ramienia. Nie wymaga tarczy ze skalą/podziałką.
duchu pisze:i co to jest za dziwne pokrętło na prawo od ramienia? Czy to jest do anti-skatingu.
Ono służy zarówno do ustawiania siły nacisku jak i antyskatingu, równocześnie :) Po zbalansowaniu ramienia, ustawiasz nacisk jaki Cię interesuje i to tyle.
duchu pisze:nie jestem świeżakiem
Doprawdy? Jakie masz doświadczenie?

Gramofon ma trochę nietypowy design pod kątem regulacji. Ogółem jest to dobry tani Denonek (Danonek? :D) z 80's.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
duchu
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2011, 01:31

Ustawienie Denon DP 23 F

#3

Post autor: duchu »

Właśnie o takie konkrety mi chodziło....

Doświadczenie.... hmmm... o co pytasz... z gramofonami zaczynałem od unitry, diory przez nordmende ostatnio do studia kupiłem denona 300. Ostatnio przypadkiem miałem okazję słuchać 23 f i mi się spodobał ciepłym brzmieniem. Kupiłem go lecz nie jestem demonem wiedzy z zakresu gramofonów.

Od 10 lat jestem realizatorem dźwięku, od 5 producentem muzycznym i kompozytorem. W większości biorę na słuch. Musi mi brzmieć.... Obojętnie czy za 5 zł czy za 50 000 zł. Mam nadzieję że rozumiesz do czego zmierzam.

Znalazłem to forum przez przypadek i jestem zaskoczony tak szybką odpowiedzią. Już mi się tu podoba.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawienie Denon DP 23 F

#4

Post autor: Wojtek »

Jasne. To właśnie miałem na myśli pytając o doświadczenie :)

Co lepsze wg Ciebie? Denon DP-300F czy DP-23F? :) Jakie wkładki masz na nich zamontowane?

Udało się ustawić ramię z pomocą powyższych informacji?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Re: Ustawienie Denon DP 23 F

#5

Post autor: mody »

Odgrzeję trochę temat, gdyż mam pytania dotyczące powyższych kwestii.
Wojtek pisze:Obrotowa przeciwwaga z tyłu ramienia służy tu jedynie do zbalansowania ramienia. Nie wymaga tarczy ze skalą/podziałką.
Jak w takim razie mieć pewność, że ramię zostało dobrze ustawione?
Wojtek pisze:Ono służy zarówno do ustawiania siły nacisku jak i antyskatingu, równocześnie :) Po zbalansowaniu ramienia, ustawiasz nacisk jaki Cię interesuje i to tyle.
Jak rozumieć nacisk jaki mnie interesuje? Czy dobrać go na postawie wymagań wkładki?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Ustawienie Denon DP 23 F

#6

Post autor: kielek »

mody pisze:Jak w takim razie mieć pewność, że ramię zostało dobrze ustawione?
Ramię doprowadzasz do lewitacji tak samo jak w każdym innym gramofonie.
mody pisze:Jak rozumieć nacisk jaki mnie interesuje? Czy dobrać go na postawie wymagań wkładki?
Zawsze nacisk igły ustawiasz w.g wymagań danej wkładki jaką masz zamontowaną w headshellu.
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Ustawienie Denon DP 23 F

#7

Post autor: mody »

Super, dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kabla uziemiającego. Gdzie, jak ewentualnie do czego go podłączyć?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Ustawienie Denon DP 23 F

#8

Post autor: kielek »

Jeśli masz we wzmacniaczu/preampie zacisk (z tyłu obudowy) to tam,a jeśli takowego nie ma to podepnij pod jakąś śrubkę obudowy,by było połączenie z masą danego urządzenia(w takim wypadku dobrze jest oczyścić z farby/lakieru,by kabelek stykał się z "gołą" blachą)
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Ustawienie Denon DP 23 F

#9

Post autor: mody »

Dzięki wielkie za pomoc!! Mam nadzieję, że po powrocie do domu wszystko poustawiam i gramofon będzie grał :)
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Ustawienie Denon DP 23 F

#10

Post autor: mody »

Wczoraj późnym wieczorem odebrałem nową wkładkę AT95E. Dzisiaj będę ją montował, chciałem się jednak dowiedzieć czy jest sprawdzony prosty szablon na postawie którego łatwo będzie mi ustawić igłę? Razem z wkładką dostałem wamatowy szablon, ale jest on jakiś taki nie prosty :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Ustawienie Denon DP 23 F

#11

Post autor: kielek »

ODPOWIEDZ