Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#31

Post autor: Wojtek »

Oj tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dorjan
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2018, 05:24

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#32

Post autor: dorjan »

darkman pisze:
16 sty 2019, 21:06

Ja tylko stoję na stanowisku, że ów Lidlej nawet przystrojony w siodło, koncerz i husarskie skrzydła, nadal będzie tylko osiołkiem roboczym do pracy w taborach.Obrazek

Zgadzam się z taką oceną. Ten chiński Dual DT-250 jest zdrowym i młodym „osłem”. Dla sporej grupy wystarczy w zupełności i nie ma co przystrajać go w husarskie skrzydła, bo i tak nie będzie rączym rumakiem. Tylko skąd wziąć tego „rumaka”? W większości przypadków te kultowe gramofony z epoki winyla to raczej chorowite szkapy, którym trzeba wstawiać nowe zęby, reanimować stawy, nakarmić i podkuć kopyta. Dopiero wówczas odzyskują swój wigor i stać je na dużo więcej niż potrafi osioł. To wszystko jednak kosztuje i łatwiej utrzymać „osła” niż „rumaka”.

Nie ma po co bić piany. Lidl zamienił w cenie tego gramofonu ósemkę z przodu na czwórkę i wielu skorzystało z takiej promocji. Tym bardziej, że Dual (tak jak większość współczesnych) posiada wbudowany przedwzmacniacz i port komunikacyjny USB. Dla jednych to nic nieznaczący, a nawet niepotrzebny gadżet, a dla innych podstawowy warunek do zakupu. Zakup zewnętrznego przedwzmacniacza o lepszych parametrach kosztuje więcej niż cały DT-250 i rozsądek nakazuje pewną wstrzemięźliwość w wydatkach na okazjonalne słuchanie płyt winylowych. Oczywiście nie dotyczy to garstki wielbicieli analogowego brzmienia i to nie dla nich taka plastykowa konstrukcja.

Miałem i mam od kilkudziesięciu lat Fryderyka G-620 i do tej pory nie zastanawiałem się, czy odtwarzał dźwięk z płyty rewelacyjnie, dobrze, a może dostatecznie. Nie zamierzam również pozbywać się mojego staruszka. Po miesiącu porównań i intensywnego użytkowania nie znajduję w Dualu większych wad. Zamieniłem tylko wkładki w obydwu gramofonach na AT95E i słyszalna poprawa w stosunku do AT3600L jest niewielka, ale w porównaniu do Mf-104 całkiem wyraźna. Fryderyk G-620 zyskał na dynamice i czystości dźwięku, a także zmniejszyła się ilość szumów i trzasków z odtwarzanych płyt. Płyty mam w dobrym stanie i momentami mam wrażenie, że odtwarzana płyta to CD, a nie winyl. Przez ten miesiąc obydwa gramofony pracowały dłużej niż poprzednio G-620 przez rok. To jest zaleta zakupu „nowego”, bo daje bodziec do posłuchania muzyki i porównań.

Moim zdaniem Dual pomimo oślego rodowodu wcale nie stoi na przegranej pozycji i trzeba być pewnie bardziej muzykalnym i wrażliwym na niuanse w zabarwieniu i szczegółowości słuchanej muzyki, bo ja żadnych różnic nie słyszę. Dla mnie to kolejny gadżet bardziej wpasowujący się estetycznie w zestaw audio i przy swojej cenie nie mający praktycznie żadnych konkurentów wśród współcześnie produkowanych. Na zdychającego rumaka nie każdy ma chęci, umiejętności i czas. Chociaż może tak być, że DT-250 padnie szybciej i nie osiągnie nawet wieku dziecięcego, ale to tylko gdybanie. Na razie nic nie wskazuje na możliwość przedwczesnego zgonu.

Tak wygląda mój „podkuty” G-620. Pomimo wieku ma kilka właściwości niedostępnych dla DT-250.
Obrazek...Obrazek

Obrazek...Obrazek
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#33

Post autor: IVAN »

Powoli już prostuje tor czy tam ścieżkę ( przydała by się złota karta :mrgreen: ) jak zwał tak zwał wiadomo o co chodzi. Remont kącika audio już prawie zakończony. Została jeszcze roleta do zamontowania co by uv nie psuło plastików w audio :lol:
W międzyczasie trwania remontu udało się kupić uchwyty do podwieszenia głośników pod sufitem oraz subwoofer do pary tego samego producenta co głośniki - Boston. Wczoraj dokonałem zakupu schiita mani za 536 zł ale skubaniec bronił się przed zakupem niemiłosiernie :cry: już myślałem że zaraz FBI wleci mi na chatę bo skubance apaczowskie stwierdzili hmm ... zacytuje oryginał "Several key pieces of information in your order did not match and met the profile of potentially fraudulent activity. Since the order did not pass inspection, it was canceled and all funds were returned to the purchasing credit card" jak to przeczytałem to aż :shock: Po chwili zadumy pisze do apaczów co jest kurka blade grane (cenzura oczywiście bo o 2 w nocy leciały po cały domu kobiety lekkich obyczajów ;) ) To oni do mnie z tekstem że mnie nie znają i że moje zamówienie jest dziwne bo kto normalny kupuje z Polski z wtyczką eu na 230-240 v i każe wysłać pod jakiś adres w tej zap[yziałej hameryce gdzie napięcie jest 110 v - no jak to kto, no ja do cholery bo mam transport za free bo staruszek 14 kwietnia leci do hameryki i wraca 30 kwietnia . To trza wykorzystać okazję zakupu tylko za 536 zł bez cła i vatu bo biednych uciśnionych i ciemiężonych polaków nie stać na dodatkowe opłaty :lol: Dopiero po 2 godzinnych przepychankach zalecili bym dokonał płatności paypalem. Se myślę czemu nie konto ma założone z 3 lata temu lub więcej. Loguje się a tu dupa blada , błędne hasło. Kuźwa wszyscy przeciwko mnie do cholery, krzyczę na cały dom o 3 w nocy :D Jest cień nadziei za pomocą odzyskaj hasło to siup i bingo działa paypal , no prawie działa bo a jak że by inaczej biednemu wiatr w oczy "twoja karta przypisana do konta straciła ważność, proszę uaktualnić dane " no ja pierdole chyba wszystkie znaki na niebie dają do zrozumienia spierdalaj od Mani , to nie dla Ciebie imbecylu i przestępco płatnościowy posługujący się kradzioną kartą kredytową według FBI CIA a na pewno według Schiit Audio. Na szczęście moje, mój bank to jeden z pierwszych tych internetowych, który w miarę bez problemu działa nie robił problemów z podpinaniem nowej karty do konta paypal i pozwalał na natychmiastowy transfer środków o prawie 3 w nocy :P i dokończyłem zakup schiita uffff
No dobra bo już się rozgadałem i odchodzę od tematu a tym tematem jest pomysł na zwrócenie duala do lidla bo mając schiita mogę kupić dowolne gramo z lub bez przedwzmacniacza i co sadzicie o tym sony co jest na giełdzie forumowej ? nada się do wkładki ortofon red ?
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#34

Post autor: darkman »

Jeśli ten od Trafa PSX-35, to się nada. Tani, a fajny. nie wiem czy dostępny, bo ktoś zdaje się był zainteresowany - dopytaj chyba, że inny masz na myśli?

Kolega dorjan@ ze swoim plasticzanym Osiłkiem już nie zaglądali od 20 stycznia, chyba osiołek się zdupczył i nic dziwnego w sumie miało być fajnie, a wyszło jak zwykle :mrgreen: , albo poszli gdzieś, gdzie znajdą posłuch, bardziej czy inaczej może nawet.
Takie rzeczy to się filozofom nie śniły w najgorszych koszmarach :)
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#35

Post autor: IVAN »

Tak , o tym PSX-35 myślę. Ponoć 1 zainteresowany zamilkł.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#36

Post autor: darkman »

Aha, no to dogadaj detale itp nego, jeśli Ci pasuje. Model fajny z serii X, opisany dokładnie w dziale Sony, headshell firmowy SH-135 7.5-8g, pod 2M Red spoko. Jak coś to o szczegóły możesz dopytać w dziale.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#37

Post autor: IVAN »

Wkładkę mam z headshell ortofona co by łatwo podmienić nie kalibrując za każdym razem
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#38

Post autor: darkman »

Kali brać, Kali dać. Kali ma. Kali da. No chyba, że Kalemu to wtedy inna sprawa.
Pisz tylko to co wiesz na pewno. Będzie git. :)
ODPOWIEDZ