Gramofon telefunken s 600-kilka pytań technicznych

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2030
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon telefunken s 600-kilka pytań technicznych

#31

Post autor: MaciejT »

Gdy ramie jest w stanie równowagi, przytrzymaj przeciwwagę ręką, od tyłu. Z przodu przesuń drugą ręką skalę z podziałką tak, by wskazywała zero. Cała przeciwwaga musi pozostać nieruszona, a ramie nadal ma być w równowadze. Gdy to zrobisz, przesuń całą przeciwwagę tak, by skala (ta wcześniej wyzerowana) wskazała tyle ile ma być ustawiony nacisk (gdy chcesz nacisk np 2g, skala na przeciwwadze ma wskazywać 2g). I to tyle, zobacz jak by co na yt, na pewno są filmy.
grzegorz44
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2018, 19:35
Gramofon: telefunken s 600
Lokalizacja: Sanok

Re: Gramofon telefunken s 600-kilka pytań technicznych

#32

Post autor: grzegorz44 »

Dzięki. Czy faktycznie jedna mała kreska na podziałce to 0,5 grama? Gdzieś wyczytałem, że to 0,25 ...
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2349
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Gramofon telefunken s 600-kilka pytań technicznych

#33

Post autor: Peliks »

grzegorz44 pisze:
17 lis 2018, 06:49
Witam wszystkich ponownie. Mam jeszcze pytanie odnośnie mojego telefunkena...
Nie mam wagi do ustawienia ramienia, więc , tak jak piszecie ustawiłem ramię w stan bezwładności i próbowałem dokręcać przeciwwagę. Jeśli mam rozumieć, że skala na ciężarku; jedna kreska to 0,5 grama, podkręciłem go aż na 4 gramy. Niestety ramię nie chce przejść na kolejny utwór przede wszystkim przy końcowych utworach, czyli przy końcu płyty.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Boję się bardziej docisnąć igłę, by czegoś nie uszkodzić. Ale widać, że igła chce się ślizgać przy końcu płyty. Tak na moje oko ledwo jej dotyka.
Jest tam jeszcze taka podkowa z blaszką do regulacji. Pisze + i -. Ale zupełnie nie wiem do czego służy.
Z góry dzięki za podpowiedzi..
Nie tak dawno miałem ten model i w moim (według wagi) jedna kreska oznaczała 0,23 grama. Dziwne ale prawdziwe. Ta podkowa to AS (antyskating)
Gdy wyważasz ramię ustawiasz tą blaszkę na "0" czyli maksymalnie w prawo, po wyważeniu na wartość nacisku igły. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
grzegorz44
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2018, 19:35
Gramofon: telefunken s 600
Lokalizacja: Sanok

Re: Gramofon telefunken s 600-kilka pytań technicznych

#34

Post autor: grzegorz44 »

Bardzo dzięki za podpowiedź. Po Twoich wskazówkach jest wszystko jak najbardziej ok. Gramofon gra ''pełna parą''....
ODPOWIEDZ