Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#16

Post autor: chudy_b »

Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:04
To jak się pozbyć sprężenia mechanicznego ?
Jeśli nosiłeś go po całym mieszkaniu i to nie pomogło, to pewnie problem lezy w samej konstrukcji gramofonu. TTTM.
Maras30
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2018, 13:51
Gramofon: CEC ST630, DJT301USB

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#17

Post autor: Maras30 »

Wkładka jest
IMG_20180316_002030.jpg
i nie podstawiałem innej, bo nie bardzo mam co. Próbkę dźwięku nagram jutro bo dzisiaj jest trochę za późno. Natomiast ten defekt nie występuje słuchając na słuchawkach ale nie o to chodzi żebym słuchał po cichu lub w słuchawkach. Jutro uzupełnię resztę dziękuje i dobranoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#18

Post autor: Wojtek »

Maras30 pisze:
15 mar 2018, 23:58
Przeszukalem forum i znalazłem podobny problem z tym gramofonem
Problem w tym że tamten kolega koniec końców nie dał znać czy udało mu się rozwiązać problem czy nie.
Poza tym, pierw pisał o buczeniu, potem o szumie... niejasne to było od początku do końca.
Regsoft pisze:
16 mar 2018, 00:07
Dobrym prostym testem jest słuchanie na słuchawkach.
Warto sprawdzić.

Ja mimo wszystko chętnie zerknę na to foto zestawu :)
Regsoft pisze:
16 mar 2018, 00:07
No dobrze wróćmy do gramofonu. Przełączanie Phono/Line działa? Masz realną różnicę? Jest pewność, że wbudowany PRE się odłącza? Zakładam, że tak. Dalej jest wkładka (nie sądzę, że to kwestia masy). Co tam siedzi? Sprawdzałeś poziom wyjścia? Wymieniałeś na inną? Masz próbki nagranego dźwięku? :think:
Pisał już o swoich kombinacjach z phono/line. Siedzi fabrycznie AT91.
Zwróć uwagę że przy cichym słuchaniu jest OK i dopiero gdy podgłośni to zaczyna się jazda.
Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:28
Natomiast ten defekt nie występuje słuchając na słuchawkach
Oho! Bardzo ważna informacja.
Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:28
ale nie o to chodzi żebym słuchał po cichu lub w słuchawkach. Jutro uzupełnię resztę dziękuje
Zrób to foto i nie upieraj się że to nieważne :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#19

Post autor: chudy_b »

Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:28
Natomiast ten defekt nie występuje słuchając na słuchawkach
No to masz pewność, że chodzi o sprzęganie mechaniczne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#20

Post autor: Wojtek »

Teraz nasz kolega chce na dwa wątki to prowadzić...
viewtopic.php?p=207964#p207964
Eh.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#21

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
16 mar 2018, 00:35
Teraz nasz kolega chce na dwa wątki to prowadzić...
To bardzo miłe z jego strony, że olewa rozmówców ... :doh:
Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:28
Natomiast ten defekt nie występuje słuchając na słuchawkach
No to możesz nie nagrywać próbek.
Wiem jak brzmi sprzężenie mechaniczne.

Pytanie co je wywołuje :think:
Gramofon może mieć fatalne zawieszenie ale po odsunięciu głośników i jeśli nie drga mocno podłoga nie powinno być aż takiego wpływu.
Stąd słuszne pytania Wojtka o zdjęcia bo tak najprościej zdiagnozować.
Igła może nie trzymać się rowka bo jest zużyta :!: ale może być również problem ustawień.
Wystarczy za mały nacisk (masz wagę czy ufasz skali przeciwwagi?), brak poziomu i już masz nadwrażliwość na drgania (powietrza również) ...
Maras30
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2018, 13:51
Gramofon: CEC ST630, DJT301USB

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#22

Post autor: Maras30 »

Całkowicie się zgadzam że to o to chodzi. To nie jest jego miejsce bo w sumie go nie używam z powodu defektu. Obok jest drugi gramofon i z nim nie ma żadnego problemu. Równie dobrze mogę go postawić na stole z dala od tego całego sprzętu i na nim nie robi to różnicy.
Załączniki
IMG_20180316_004201.jpg
Maras30
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2018, 13:51
Gramofon: CEC ST630, DJT301USB

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#23

Post autor: Maras30 »

Niestety nie posiadam wagi jedyne ustawienia jakie dokonałem to według instrukcji obsługi.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#24

Post autor: chudy_b »

To może być też efekt zbyt dużego wzmocnienia wbudowanego pre, ale pewności nie mam.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#25

Post autor: Regsoft »

Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:48
Równie dobrze mogę go postawić na stole z dala od tego całego sprzętu i na nim nie robi to różnicy.
Nie pisz o tym drugim gramofonie bo się pogubimy :?

Dobrze widzę, że masz kolumny na panelach podłogowych?
Możesz je nieco odizolować podkładkami filcowymi ale wygląda na to, gramofon jest nadwrażliwy.
Również testowo miękki koc coś mógłby powiedzieć.

Wróćmy do gramofonu.
Zacznij od ustawień.
Weryfikacja nacisku i poziom (masz poziomicę?) przede wszystkim.
Jak nie masz wagi to zwiększ testowo o 1g na skali.
Gorzej jeśli igła jest w stanie agonalnym i nie trzyma się rowka :think:
chudy_b pisze:
16 mar 2018, 00:56
efekt zbyt dużego wzmocnienia wbudowanego pre
Na słuchawkach jest ok więc raczej sprzęga się mechanicznie. Podłoga drga od kolum i przenosi na gramofon. To on jest za czuły. Jeśli igła jest OK to nacisk chyba nie taki jak ma być. Może skala na przeciwwadze rozkalibrowana. Trudno jeszcze powiedzieć ...
Maras30
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2018, 13:51
Gramofon: CEC ST630, DJT301USB

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#26

Post autor: Maras30 »

A przez wyjście USB też tak będzie ?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#27

Post autor: chudy_b »

Regsoft pisze:
16 mar 2018, 00:58
Na słuchawkach jest ok więc raczej sprzęga się mechanicznie.
Oczywiście.
Regsoft pisze:
16 mar 2018, 00:58
gramofon jest nadwrażliwy.
No właśnie. Co prawda trudno mi uzasadnić różnicę między wpływem wzmocnienia pre i samego wzmacniacza, ale czuję przez skórę że może być coś na rzeczy.
Maras30
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2018, 13:51
Gramofon: CEC ST630, DJT301USB

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#28

Post autor: Maras30 »

To jest w sumie nowy gramofon kupiłem go dwa lata temu i nie jest używany, więc wkładka jest nowa. O tyle jest ciekawa sytuacja że to jest drugi gramofon bo pierwszy zareklamowałem i przysłali mi kolejny. Ok nie ma co drążyć dzisiaj tematu jutro sprawdzę nacisk i nagram próbkę dźwięku. Dzięki i do jutra.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#29

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:
16 mar 2018, 00:48
Igła może nie trzymać się rowka bo jest zużyta :!: ale może być również problem ustawień.
Wystarczy za mały nacisk (masz wagę czy ufasz skali przeciwwagi?), brak poziomu i już masz nadwrażliwość na drgania (powietrza również) ...
Igła jest nowa.
Takie rzeczy objawiałyby się cały czas i niezależnie od tego czy korzystamy z kolumn czy słuchawek - IMHO fałszywy trop.
Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:48
Całkowicie się zgadzam że to o to chodzi.
W końcu :D
Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:48
To nie jest jego miejsce
To czemu nie zrobisz zdjęcia gdzie stoi normalnie?

Tu stoi tuż przy głośniku centralnym zestawu 5.1.
Czy jak słuchasz stricte w stereo albo odłączysz ten głośnik to robi to coś czy nic?

Spróbuj też odłączyć subwoofer jeśli to możliwe (lub go ściszyć całkowicie).
Zakładam że za sub robi ta kolumna stojąca na podłodze tuż przy szafce na której stoi gramofon?

Odpalony telewizor też może mieć wpływ.
Maras30 pisze:
16 mar 2018, 00:48
Równie dobrze mogę go postawić na stole z dala od tego całego sprzętu i na nim nie robi to różnicy.
Spoko ale po co gadasz o CECu skoro z nim nie ma problemu?
(swoją drogą trochę głupia decyzja kupować gorszy gramofon mając lepszy w zanadrzu)

Mnie interesuje czy jak postawisz Duala na stole z dala od reszty sprzętu to czy problem nadal się objawia.
A jeśli to możliwe - jak długim kablem łączysz wtedy gramofon z resztą sprzętu?

Jeśli robisz jakiekolwiek testy odległościowe to rób to na "line", czyli korzystając z wbudowanego preampa.

Jak dla mnie to nawet jak postawisz gramofon na krześle przed szafką to powinno być lepiej.
A jeśli krzesło ma np. filcowe podkładki to już w ogóle super.

Jeśli podejrzewacie chłopaki drgania od podłogi czy mebla itd. to pewnie można to sprawdzić w dość prosty sposób - podłożyć coś pod gramofon w ramach dodatkowej izolacji drgań - chociażby wspomniany koc :morda:
Niemniej jednak ten sprzęt jednak ma jakieś tam amortyzowane nóżki chyba.
Maras30 pisze:
16 mar 2018, 01:01
A przez wyjście USB też tak będzie ?
Z pierwszego postu:
Maras30 pisze:
15 mar 2018, 14:49
Ten gramofon fabrycznie nie posiada uziemienia i jest bez różnicy czy korzystam z wyjścia USB, Phono czy Line nie da się głośniej ustawić wzmacniacza.
:think:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Maras30
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2018, 13:51
Gramofon: CEC ST630, DJT301USB

Re: Gramofon DTJ301 USB zniekształcony dźwięk

#30

Post autor: Maras30 »

Witam. Gramofon stał na szafie bo go nie używałem, częściej korzystam z CEC bo gra idealnie i jest w pełni zautomatyzowany więc postawiłem go tak jak ten drugi. Podczas słuchania płyt używam wzmacniacz Onkyo 7.1 i jest ustawiony na stereo, grają tylko główne stojące głośniki. Subwoofer jest bardziej jako dekoracja ponieważ głośniki stojące dają mi wystarczający dźwięk jak na ten pokój. Dodam że jak piszę głośniej słuchać, nie chodzi mi o to że szyby chodzą w oknach i bas dudni tylko normalne słuchanie przy którym mogę się porozumieć z inną osobą.
CEC kupiłem ponad 2 lata za 5€ z uszkodzoną wkładką. Maiłem wtedy problemy z zakupieniem oryginalnej igły, więc też swoje odstał nie spieszyło mi się. Dopiero miesiąc temu odświeżyłem temat igły w CEC i postanowiłem że kupię Audio Technica AT 300 P T4P. To był strzał w dziesiątkę. Z tym DTJ sprawa jest tak że nie lubię jak coś stoi w domu i jest zepsute, tym bardziej mam go od nowości i kurz na nim siada, zapłaciłem za niego 140€. Gdybym mógł to bym go odesłał do serwisu, ale czas minął i teraz jest dylemat da się coś z tym zrobić czy nie. Również telewizor nie ma wpływu na niego.
Nie jestem jakimś laikiem, co nieco mam pojęcie ale coś z nim jest nie tak w konstrukcji.
Dzisiaj go otworzyłem, przedwzmacniacz nie posiada żadnego w sumie ekranu, umiejscowiony jest pod elektroniką od silnika. Odlutowałem przewody od ramienia i podłączyłem pod zewnętrzny przedwzmacniacz iiiiii Eureka 50% problemów znikło. Reszta została tzn. teraz już przy dużym wzmocnieniu pojawiają się te zakłócenia. Wymieniłem również wkładkę pożyczyłem z CEC lecz to nie przyniosło skutku. Myślę że coś jest nie tak z ramieniem, zachowuje się jak mikrofon można do niego mówić i słychać w kolumnach. Samo położenie Igły na płycie bez rozruchu daje zakłócenia.
ODPOWIEDZ