Teoria i praktyka kalibracji ramienia

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Teoria i praktyka kalibracji ramienia

#136

Post autor: Pawelec »

MA 505 to bardzo ciekawa konstrukcja ramienia ale nie jest łatwa w regulacji zwłaszcza dla osoby, która próbuje to robić metodą prób i błędów. Wbrew pozorom ramię jest dość delikatne i łatwo je rozregulować lub uszkodzić. Rozregulować tzn spowodować, że nastawy wg skali na pokrętłach nie będą poprawne. Będzie potrzebne ponowne skalibrowanie samego ramienia. Ramię jest ramieniem dynamicznym gdzie siła nacisku nie polega na grawitacji lecz naciągu sprężynowym. Regulacja AS odbywa się za pomocą tego samego pokrętła co siła nacisku lecz działa na układzie mimośrodowym z dodatkowym ustawieniem w zależności od rodzaju igły. Ot taka prosta lecz skomplikowana filozofia techniczna ;). Na załączonym przez Ciebie zdjęciu niezbyt dokładnie widać ale wydaje się, że linka naciągu sprężyny nie jest poprawnie ułożona.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Teoria i praktyka kalibracji ramienia

#137

Post autor: Rudinho »

Z tym układem mimośrodowym to, spożywszy weekendowe winko z małżonką, średnio rozumiem :D Pełna zgoda - ramię nie jest chyba najprostsze jeżeli chodzi o kalibrację. Na zdjęciu antyskating jest w pozycji 0, więc linka nie jest prawidłowo ustawiona na pewno. Właśnie takiego łopatologicznego wytłumaczenia potrzebowałem :D Dziękuję. Najlepiej byłoby jakby mi ktoś kurczę pokazał "na żywo" o co chodzi... Jak ktoś będzie w moich okolicach to zapraszam na kawę lub zimne piwo :D
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Teoria i praktyka kalibracji ramienia

#138

Post autor: mrcnoos »

Rudinho pisze:
03 paź 2021, 00:51
Z tym układem mimośrodowym to, spożywszy weekendowe winko z małżonką, średnio rozumiem :D Pełna zgoda - ramię nie jest chyba najprostsze jeżeli chodzi o kalibrację. Na zdjęciu antyskating jest w pozycji 0, więc linka nie jest prawidłowo ustawiona na pewno. Właśnie takiego łopatologicznego wytłumaczenia potrzebowałem :D Dziękuję. Najlepiej byłoby jakby mi ktoś kurczę pokazał "na żywo" o co chodzi... Jak ktoś będzie w moich okolicach to zapraszam na kawę lub zimne piwo :D
Jeśli masz jakiś komunikator z kamerką to mogę Ci pomóc na odległość.
Czy masz do tego ramienia instrukcję obsługi? Tam jest wszystko wytłumaczone.
Piszę PW.
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Teoria i praktyka kalibracji ramienia

#139

Post autor: Rudinho »

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy mi pomogli. Wojtek i Bacek - dzięki za pomoc w wątku. Koledze Pawelcowi dziękuję za przesłanie instrukcji obsługi ramienia, a koledze mrcnoos za telefon i wyłożenie wszystkiego jak krowie na rowie :D Panowie jesteście wielcy!

Okazało się, że ustawianie antyskatingu na tym ramieniu to nie jest takie hop-siup ale dzięki wszystkim wyżej wymienionym udało się dobrnąć do szczęśliwego zakończenia ;)
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
ODPOWIEDZ