Rozmiar gramofonu do szafki

Kosmiczne talerze z ramionami
Yahoo
Posty: 25
Rejestracja: 05 lip 2017, 15:55

Re: Rozmiar gramofonu do szafki

#16

Post autor: Yahoo »

OK.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Rozmiar gramofonu do szafki

#17

Post autor: Obywatel »

darkman pisze: Hm.. chyba lepiej iść od razu w dwa klocki z osobnym phono pre
Nie za ostro jak na początek przygody z winylem? :) Byłbym najpierw za kupnem przyzwoitego wzmacniacza - a dopiero potem - jeśli kolega myślałby rozwojowo i przestałby mu wystarczać wbudowany przedwzmacniacz - można by rozważyć dokupienie osobnego przedwzmacniacza.

Tak piszę bo mnie osobiście zupełnie wystarcza wbudowany przedwzmacniacz w budżetowym wzmacniaczu Kenwood KA-660D. Przedwzmacniacz zresztą nie jest tu najgorszy bo ma nawet sekcję MC. Więc nie trzeba wcale majątku na przyzwoicie grający sprzęt.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rozmiar gramofonu do szafki

#18

Post autor: darkman »

Obywatel pisze: darkman pisze:
Źródło posta Hm.. chyba lepiej iść od razu w dwa klocki z osobnym phono pre



Nie za ostro jak na początek przygody z winylem?
Nie. Warto bowiem być świadomym planowania toru audio. Nie stać nas na prowizorki, a w każdym razie nie ma to większego uzasadnienia. bowiem dobry tor zwsze się obroni i da satysfakcję. Zły będzie zawsze zły, pomimo tysiąca postów w niekończacej się historii "co by tu poprawić" i jak dalej życ z tym badziewiem.
Obywatel pisze: Byłbym najpierw za kupnem przyzwoitego wzmacniacza
Ja nie, bo cóż to znaczy przyzwoity? Czy owa przyzwoitość gdzieś została zwerbalizowana w Twoich postach - proszę o link?
Obywatel pisze: a dopiero potem
Potem?Bo?.. znaczy po czym :?:
Obywatel pisze: jeśli kolega myślałby rozwojowo
A nie da sie mysleć rozwojowo od początku?
Obywatel pisze: przestałby mu wystarczać wbudowany przedwzmacniacz
Najczęsciej sa słabe, jesli i budżet słaby, a to zdaje się postulujesz, bez sensu zupełnie.
Obywatel pisze: można by rozważyć dokupienie osobnego przedwzmacniacza.
Można nie dokupować tylko zrobić to świadomie i może od razu. Taka figura logiki bezwzględnej.
Obywatel pisze: Tak piszę bo mnie osobiście zupełnie wystarcza wbudowany przedwzmatcniacz w budżetowym wzmacniaczu Kenwood KA-660D.
Gratuluję. o niekoniecznie musi być przekonywujące dla Kolegi. Mnie na ten przykład wystarczanie Tobie nie niesie ze sobą żadnej informacji praktycznej. Postaram się nauczyć z tym życiu, ale łatwo nie będzie :D Zwłaszcza, że nie widzę w tej informacji niczego konstruktywnego.
Obywatel pisze: Przedwzmacniacz zresztą nie jest tu najgorszy bo ma nawet sekcję MC
Istnienie sekcji MC nie świadczy o jakości phono pre.
Obywatel pisze: Więc nie trzeba wcale majątku na przyzwoicie grający sprzęt.
To jedyn zdanie z którym gotów jestem się zgodzić, ale co to ma do rzeczy?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Rozmiar gramofonu do szafki

#19

Post autor: Obywatel »

Jeśli kolega Yahoo od razu chce skompletować bezkompromisowy zestaw, to oczywiście - niech od razu kupuje osobny przedwzmacniacz. Ja bym jednak wcześniej trochę pograł na tym wbudowanym - tak czy inaczej 90% używanych wzmacniaczy posiada przedwzmacniacz.

Tak od razu pójść na maxa to później nudno jest, bo "nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go."
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rozmiar gramofonu do szafki

#20

Post autor: darkman »

Bajdurzysz w koło, Macieju.
The sky’s the limit. To jasne jak tysiąc słońc.
ODPOWIEDZ