Gramofon Lenco LS-50 WD

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#16

Post autor: Dimas »

stadniczek pisze:
Wojtek pisze: Pytanie zasadnicze: czy autor pytania korzysta wobec tego ze swojego gramofonu jako zamknięty zestaw czy też wpina go do jakiegoś wzmacniacza i zestawu głośnikowego?
W niedalekiej przyszłości planuję zakup jakiegoś wzmacniacza, póki co podpiąłem go pod... zestaw 2.1 Logitech z623 :D (nie zabijcie mnie za to), Wszystkie inne źródła podpięte pod te głośniki grają czysto i ładnie, tylko mój nowy nabytek brzmi jak stare radio. Sugerowałem się wbudowanym przedwzmacniaczem aby nie było potrzeby szukania dodatkowych preampók.wzmacniacza z wejściem phono, przynajmniej na początek. Ponawiając pytanie - jest sens montowania tam czegoś lepszego i czy w ogóle istnieje taka techniczna możliwość? Dodam jeszcze, że np. jeśli chodzi o trzymanie obrotów dźwięk jest równy i nie faluje, więc chyba przynajmniej tutaj się postarali.
Wstawiam próbkę dźwięku z tego gramofonu, podpięty pod line-in w komputerze + audacity, beż żadnych post effectów - czysty dźwięk ze źródła:
https://drive.google.com/file/d/0B3z4dp ... JFNk0/view

Dla porównania ten sam utwór z YT:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CYcRuAZHy0o[/youtube]
Jakość dźwięku zostawię bez komentarza :roll:
Ale moim skromnym zdaniem ten lenco za wolno kręci :!:
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
stadniczek
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2017, 16:25

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#17

Post autor: stadniczek »

Użytkownik Wojtek zawzięcie próbuje mnie zniechęcić, ale chyba jednak spróbuję coś z tym zrobić, skoro technicznie się da. Nie będzie to wielki koszto a być może uda się mi wycisnąć ostatnie soki z tego Lenco. Nie mam już możliwości zwrotu, jedyne co mam do stracenia do kasa i urażona duma :D
Co do antiskatingu - Na pierwszy rzut oka wydaje się działać poprawnie - robiłem test na "pustej" płycie i ramię nie ucieka, stoi w miejscu.Zdaję sobie jednak sprawę, że zmiana wkładki a co za tym idzie ciężaru może to zmienić.
Kwestia przedwzmacniacza - Byłem święcie przekonany, że ten gramofon takowy posiada, nie miałem za to pojęcia co oznacza wkładka ceramiczna. Nie wiedziałem, że to trzeci typ wkładek. Rozumiem, że jeśli założę MM to muszę dokupic jeszcze przedwzmacniacz?
Dimas pisze: moim skromnym zdaniem ten lenco za wolno kręci
Jeśli już, to minimalnie za szybko kręci.. ;)
Awatar użytkownika
kulfon
Posty: 42
Rejestracja: 18 maja 2016, 16:41
Kontakt:

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#18

Post autor: kulfon »

skoro masz wkładkę ceramiczną to jeśli chciałbyś włożyć tam wkładkę mm (ok 100 zł) to musisz dołożyć preamp riaa (ok 100 zł), więc sam musisz policzyć czy to Ci się opłaca, nikt też w dzisiejszych czasach nie robi takich operacji więc ciężko będzie o pomoc i poradę
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#19

Post autor: Biogon »

stadniczek pisze:Użytkownik Wojtek zawzięcie próbuje mnie zniechęcić, ale chyba jednak spróbuję coś z tym zrobić, skoro technicznie się da. Nie będzie to wielki koszto a być może uda się mi wycisnąć ostatnie soki z tego Lenco. Nie mam już możliwości zwrotu, jedyne co mam do stracenia do kasa i urażona duma :D
Obawiam się że Wojtek ma rację. Schowaj dumę do kieszeni ;) i pozbądź się tego Lenco. Szkoda w niego ładować jakiekolwiek pieniądze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#20

Post autor: Wojtek »

stadniczek:
Jak mam możliwość to wolę zapobiegać aktom palenia pieniędzy i straty czasu ;)

Swoją droga, wspomnieliśmy już o AS, ale czy tam w ogóle jest regulacja siły nacisku?
Instrukcja nic o tym nie wspomina.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
stadniczek
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2017, 16:25

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#21

Post autor: stadniczek »

Wojtek pisze: Swoją droga, wspomnieliśmy już o AS, ale czy tam w ogóle jest regulacja siły nacisku?
Instrukcja nic o tym nie wspomina.
Jest :) Z tyłu ramienia jest metalowa przeciwwaga, niestety bez żadnej skali... Jedynie znaczki + -i strzałka w którą stronę należy kręcić :/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#22

Post autor: Wojtek »

OK, czyli taka tylko regulacja serwisowa. Pytanie jaki ma zakres.
Ta wkładka ceramiczna waży 8g. Większość popularnych MMek jest nieco lżejsza (ok. 6g).

Więc nie dość że musiałbyś zejść o wartość nacisku ceramika to jeszcze by wyważyć wkładkę zejść niżej by zbić różnicę wagową (ew. dociążyć headshell).

Ogółem robi się z tego kombinacja alpejska. A nadal nie rozwiązaliśmy problemu z usztywnionym AS.

Z drugiej strony, umówmy się, kupiłeś bardzo tani gramofon z wodotryskami, a prawda jest taka że my generalnie nie polecamy nowych gramofonów (bez wodotrysków) poniżej 2 kafli :D
Pierwsze śliwki robaczywki ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chrzan1949
Posty: 47
Rejestracja: 08 cze 2017, 18:40

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#23

Post autor: chrzan1949 »

Stare radio zagra tak że klękajcie narody.Pozbądź sie tego wynalazku bo nie warto nic w nim robić.Obecne wkladki piezo graja calkiem nieźle ale to nie jest sprzęt wart aby go trzymać.
Tomasz
stadniczek
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2017, 16:25

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#24

Post autor: stadniczek »

Witam, odkopuję stary temat... Na przekór wszystkiemu i wszystkim zamontowałem jednak inną wkładkę.. Najtańszą i najtańszy przedwzmacniacz ale i tak gra to teraz tak, że niebo a ziemia :D Ustawiłem co się dało ustawić, dźwięk jest śliczny, ale... No właśnie to "ale" - buczy i warczy to teraz niemiłosiernie.. Domyślam się, że problemem jest brak uziemienia, a takowego ten gramofon nie posiada, jak może i fakt, że zarówno gramofon i przedwzmacniacz zasilane są zwykłymi zasilaczami podłączonymi do gniazdka bez uziemienia. Jeśli to jednak nie to, to w jaki sposób mam uziemić gramofon? Rozkręciłem ustrojstwo i kabelki z ramienia nie są przylotowane bezpośrednio do wyjścia RCA tylko przechodzą przez jeden układ scalony, który zasila również silnik. Pomożecie? :D Aha - wkładka to AT91 a przedwzmacniacz to Real Cable Nano-LP1
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon Lenco LS-50 WD

#25

Post autor: Wojtek »

Musisz wyprowadzić przewody bezpośrednio z ramienia, razem z uziemieniem.
stadniczek pisze:
30 maja 2018, 22:11
jak może i fakt, że zarówno gramofon i przedwzmacniacz zasilane są zwykłymi zasilaczami podłączonymi do gniazdka bez uziemienia.
To nie ma znaczenia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ