Projekt - Telefunken S600 renowacja

Kosmiczne talerze z ramionami
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#46

Post autor: ISOPHON »

Witaj..
Waga oryginalnej przeciwwagi stosowanej w ramieniu ORTOFON AS-212 mkII(zastosowanym w moim S-600) to 109,2 gramy.
Nie wiem co tam "kombinujesz" z tym ramieniem ale jeśli masz je całkowicie rozebrane to polecam wymianę łożysk osi pionowej(są tam zastosowane ADR FRANCE nie wiadomo kto je produkuje ADR to koncesjoner-dostawca.Nie są wybitnej jakośći delikatnie mówiąc).Wymień na łożyska EZZO JAPAN (specjalista od łożysk superprecyzyjnych)..różnica diametralna.Są znacznie cichsze(precyzyjniejsze).Warto-koszt nieduży.Dla ramion jakość łożysk jest bardzo ważna.
kot
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:26

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#47

Post autor: kot »

Wielkie dzięki za masę. Łożysk nie demontowałem, wstępne oględziny wskazywały na przyzwoitą ich pracę, ale wezmę Twoją radę pod uwagę, bo i tak będę rozbierał całe ramie i składał od nowa - ma mocno sfatygowane wewnętrzne przewody, jest zerwany przewód masy, w planach zmiana wszystkich, pozostałych też wraz z wtykiem din. Planuje przeprowadzić staranną konserwacje, zmiany kondensatorów itp, możliwie starannie, żeby nie zaglądać poźniej do środka.
Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia czy ktoś ma doświadczenie z klejeniem magnesu antyskatingu? sprawdzony klej - chodzi oczywiście o sklejenie tworzywowej obudowy do magnesu.
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2332
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#48

Post autor: Peliks »

kot pisze:
20 mar 2019, 21:31
Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia czy ktoś ma doświadczenie z klejeniem magnesu antyskatingu? sprawdzony klej - chodzi oczywiście o sklejenie tworzywowej obudowy do magnesu.
Raczej chodzi o sklejenia plastikowej obudowy magnesu z blaszką regulacyjną. Kleiłem to jakimś dwuskładnikowym. Poszukam bo gdzieś mam fotki z przebiegu prac. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
kot
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:26

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#49

Post autor: kot »

Tak dokładnie o tym myślałem, obawiam się, że jak użyje złego kleju to później może być kłopot z usunięciem go, a przy odklejeniu igle i płytom to też na zdrowie nie wyjdzie.
kot
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:26

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#50

Post autor: kot »

Peliks pisze:
20 mar 2019, 21:40
Raczej chodzi o sklejenia plastikowej obudowy magnesu z blaszką regulacyjną. Kleiłem to jakimś dwuskładnikowym. Poszukam bo gdzieś mam fotki z przebiegu prac. Pozdrawiam. Marek.
Gdybyś znalazł fot. lub przypomniał sobie jakiego kleju użyłeś to bardzo by mi ułatwiło, a właściwie uprościło naprawę, ramie mam już rozebrane.

Z innych kwestii, zwanych problematycznymi to mam ramie starsze 212 z klejonym gniazdem headshela co dało mi trochę do myślenia, jak je rozebrać przy zmianie przewodów i potem złożyć z zachowaniem geometrii, szczęśliwie znalazłem w sieci istotną wskazówkę, którą się dzielę - nie trzeba nic rozklejać wystarczy złapać pesetą pin lub pomiędzy piny wkręcić cienki wkręt (tak zrobiłem) i wyciągnąć je jak korek z butelki dobrego wina (as-212) i już mamy wszystko dostępne.

Zastanawiam się jeszcze nad finalnym połączeniem przewodów z ramienia z przewodami do przedwzmacniacza, oczywiście kanały i ich masy osobno, masa ramienia osobno, to jasne, a czy podpinacie może coś jeszcze w swoich s-kach do masy od ramienia? co z ta dziwna płytką (załączam foto), czy dobrze myślę, że trzeba chyba już z niej zrezygnować bo za mało jest pinów do podłączenia przewodów. Wydaje mi się, że do masy jeszcze dochodził czarny przewód z płytki i transformatora co z nim? czy pominąć?
ts600.jpg
kot
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:26

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#51

Post autor: kot »

magnes przykleiłem poxipolem, który miałem pod ręką, nie ukrywam, że darzę go ograniczonym zaufaniem zwłaszcza przy tak mi ważnych klejeniach, trzyma się, wyrzuciłem płytkę o której wcześniej pisałem, zlutowałem wszystkie masy razem poza sygnałowymi połączyłem, zagrał! jak trzeba ;) także moje wcześniejsze pytanie jest już nie aktualne. pozdr.
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#52

Post autor: mirhon »

Ponawiam prośbę o pomoc z winda w s600. Jak mam kilka dni przerwy w słuchaniu to problem jest bardzo upierdliwy. Muszę z kilkanaście razy opuszczaczć wajche przetrzymując palcem przez pare sekund. Po nastu razach zaskakuje i już nie odbija. Jak załapie to działa aż do następnej dłuższej przerwy w użyciu.
Słyszałem (?) ze tam jest jakiś elektromagnes który trzyma wajhe a całością steruje jakiś tranzystor.
Ja z tych co kompletnie nie DIY :oops:
Da się coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#53

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
19 paź 2019, 16:16
Ja z tych co kompletnie nie DIY :oops:
Da się coś z tym zrobić?
Oddać do serwisu?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1206
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#54

Post autor: ahaja »

To mechaniczne sterowanie. Elektromagnes przytrzymuje tylko blokadę i wyłącza się jak ramię dojdzie do końca płyty.
https://photos.app.goo.gl/VGAxfEexewRVJr559
Trza rozebrać i przeserwisować.
Szubinsky
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2018, 08:58

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#55

Post autor: Szubinsky »

Mam dokładnie ten sam problem z windą, czy ktoś wie jak to naprawić?
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#56

Post autor: mirhon »

ahaja pisze:
20 paź 2019, 23:26
To mechaniczne sterowanie. Elektromagnes przytrzymuje tylko blokadę i wyłącza się jak ramię dojdzie do końca płyty.
https://photos.app.goo.gl/VGAxfEexewRVJr559
Trza rozebrać i przeserwisować.
a czy nie jest tak ze po właczeniu zasilania i wybraniu predkosci ten elektromagnes tez powinien zwolnić?
Tak by wynikało z lektury wątku, od posta nr 342

https://www.audiostereo.pl/topic/48782- ... 0/page/12/

Niestety z permanentnego braku czasu mój s600 tez nie doczekał sie naprawy tej przypadłości :(
Z uwagi na zmiane miejsca pobytu jestem mocno ograniczony serwisem i mam pytanie czy kompletny laik jest w stanie cos z tym zrobic? czy aby sprawdzic ten mechanizm musze zdejmowac talerz? Czy mam sie dostac do tego mechanizmu i jednoczesnie włączac napęd?
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#57

Post autor: mirhon »

Właśnie dostałe info od znanego w Warszawie serwisu gramofonów Gr.....
Uprzejmy pan poinformował mnie że padła elektronika, na moje dopytywanie a co konkretnie to się dowiedziałem że 100 zł zostawione na ekspertyze to za mało żeby coś więcej powiedzieć ...
Dowiedziałe się za to ze koszt naprawy do tak z 500 lub 700 zł.
Coś mi tu śmierdzi ... ale może ja to się nie znam...
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#58

Post autor: zbyszek1982 »

Czyli pan wziął 100zł za stwierdzenie, że „nie działa”?

Chyba zacznę robić ekspertyzy :morda:
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#59

Post autor: mirhon »

zbyszek1982 pisze:
17 gru 2020, 19:40
Czyli
Dokładnie... nie ukrywam ze troche jestem wk....
Jak zacząłem sie konkretnie dopytywac co scalak, elektromagnes ... to sie dowiedzialem na odczepne ze elektromagnes w ogole nie dziala. Ja odnioslem wrazenie ze zostalem po prostu spławiony jak przekazalem ze nie podejmuje sie u nich naprawy.
A ta 100 to pobierają z góry przy oddaniu sprzetu. W papierze ktory sie podpisuje ze to na poczet ekspertyzy i ze sie odejmie od kosztow naprawy a jak sie nie zgodzisz na naprawe to stowka idzie sie gonic
Gdybym wiedzial jak ta ekspertyza bedzie wygladac to bym ich olał ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt - Telefunken S600 renowacja

#60

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
17 gru 2020, 18:47
Właśnie dostałe info od znanego w Warszawie serwisu gramofonów Gr.....
Gruba Nuta?
Nie rozumiem po co ta cenzura :)

Pewnie zbyt wielu ludzi przychodziło, a potem nie zlecali naprawy więc sobie to odbijają opłatą za ekspertyzę.
Nie żebym ich bronił oczywiście, bo tekst że za mało się zostawiło w warsztacie żeby coś więcej mogli powiedzieć oceniam jako słabe zagranie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ