Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

Kosmiczne talerze z ramionami
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#16

Post autor: IVAN »

dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
w przyszłości do wymiany będzie ten HK na jakiś bardziej klasyczny klocek
Tylko wtedy gdy ulegnie awarii , jeśli będzie grać to nie ruszam go.
amrowek pisze:
16 sty 2019, 18:17
Za jeden K jest w tanie kupić już bardzo fajny wzmak
Zapewne tak , ale dla mnie poza właściwościami słuchowymi na równi jest estetyka , aby ładnie prezentował się HK robię remont sypialni i to nie żart :lol:
ojcie_c pisze:
16 sty 2019, 17:46
W tak zwanym międzyczasie odkładaj sobie pieniążki i za 1000 złociszy będziesz mógł już kupić sprzęt, któremu ten Dual nie będzie godzien butów zawiązać...
Kwestie finansowe nie grają roli , mógł bym i dziś jechać i kupić thorensa za 2500 zł tylko po co mi to teraz , jak wspominałem wcześniej chce się troszkę pomęczyć stawiając za cel limit 500 zł +/- 50 zł i mieć większą satysfakcję upolowania czegoś , douczenia się poprzez błędy swoje i innych opisane tu na forum. Nie sztuka jest kupić browara , sztuką jest uwarzyć samemu browara i z radością go wypić.
dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
za 500 pln można wyrwać całkiem przyzwoitą wkładkę z eliptykiem, jeśli Kolega będzie szukał różnicy w porównaniu do posiadanego ortofona.
Znalazłem ogłoszenie na ortofona blue za 450 zł z igłą 50h pracy kupiona w listopadzie przez sprzedawce , czy o takim polowaniu mowa ?
darkman pisze:
14 sty 2019, 12:50
Doskonały pomysł. Przesłuchiwanie planowanego sprzętu przed podjęciem decyzji to b.dobra droga. Wyrobisz sobie własne zdanie. De facto preamp z jego możliwościami dobieramy pod wkładkę, są standardowe jak i takie, które potrafią obsłużyć szeroką gamę wkładek.
Dziś pożyczyłem preamp od znajomego z pracy i załamka, dual na wbudowanym gra lepiej niż na tym preampie model Vivanco PA 111. Troszkę poczytałem na forum o preampach i od wczoraj po głowie krąży jedna myśl tylko a dziś chyba dojrzała po tych testach z tym vivanco. A myśle o sprowadzeniu z USA tego schita mani co jest za 119 USD bo mieści się w ryzach 500 zł bez transportu i cła jeśli bym posłużył się Ojcem , który kilka razy w roku jest w USA i by w walizce przywiózł.
darkman pisze:
16 sty 2019, 19:51
Nie znam, żadnego preampa za 500, to najgorszy budżet jaki można sobie założyć na to.
Sam testował i zapomniał co testował :D shit mania jest do wyrwania w tych 500 zł mając kontakty logistyczne :lol:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019, 20:01 przez IVAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
ozii
Posty: 299
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:11
Gramofon: 1210 mk2
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#17

Post autor: ozii »

IVAN pisze:
16 sty 2019, 19:52
który kilka razy w roku jest w USA i by w walizce przywiózł.
Jakby zmieściły się dwa, a jest szansa, bo shiit mały :D to niech weźmie ze dwa, odkupie 1 bez cła ;)

edit: sory za oftop ;)
1210 mk2 - Nagoka MP200 - A-8450 - T-4250 - CA CP 1
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#18

Post autor: darkman »

IVAN pisze:
16 sty 2019, 19:52
Sam testował i zapomniał co testował :D shit mania jest do wyrwania w tych 500 zł mając kontakty logistyczne :lol:
Hihi, no tak ale jak testowałem to on wówczas kosztował coś na szelesty pl 720-760, zamawiany w US i ściągany przez reselera w GB, taki był wtedy układ. I dość długo go oczekiwaliśmy z Mmarkiem, chyba z miesiąc od daty zamówienia.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#19

Post autor: IVAN »

To trzeba będzie rozbić na dwa oddzielne kursy bo jeden na własny użytek podczas kontroli na lotnisku przejdzie ale dwa to już nie bardzo , ale wspólnik Ojca czasami z nim przylatuje do polski i wtedy nie ma problemu aby 2 na raz przywieźć , wspólnik zawsze w okresie letnim przylatuje raz lub 2 razy. Będę mieć na uwadze zapotrzebowanie na schita w polsce ;)
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#20

Post autor: dale »

darkman pisze:
16 sty 2019, 19:51
Chciałem jedynie podpowiedzieć kolegom, że skoro już mają ten sprzęt to nie ma co drzeć szat, Ot i cała moja intencja udziału w tym wątku. Wybaczcie ale nie znajdę w sobie żadnej inspiracji do brania udziału w procesie ulepszania tego sprzętu, ale życzę oczywiście powodzenia i zadowolenia.
No właśnie też chciałem to powiedzieć, tyle że jeśli można coś poprawić i przyniesie to efekt, to ja bym nie odpuszczał tylko dla samej zasady - że sprzęt niewarty...:)
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#21

Post autor: ebola1972 »

A nie możesz najpierw zabrać ampli do znajomego i posłuchać jak będzie grał z tymi jbl e90?
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#22

Post autor: darkman »

Marku w mojej opinii właśnie dlatego, nie warto grzebać, bo będzie już potem nieoryginalny w przypadku wymiany (trudniej taki odsprzedać). Zresztą owe zakupy czy plany, jak w przypadku Ajvena w kierunku np Shiit`a są właśnie rozwojowe, bo to już pphono do kolejnych odsłon toru audio.. kiedyś, a wstydu z nim nie ma.
Ja tylko stoję na stanowisku, że ów Lidlej nawet przystrojony w siodło, koncerz i husarskie skrzydła, nadal będzie tylko osiołkiem roboczym do pracy w taborach.Obrazek
Nie przeczy to rzecz jasna myśleniu o rozwoju platformy sprzętowej w ogóle. Stąd jeśli jest możliwość ściągnięcia Szita, to ciągnąć jak odkurzacz. :)
tomkan
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:13

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#23

Post autor: tomkan »

Uwaga, poniższy post nie ma celu krytykowania autora wątku, chciałbym żeby stał sie przyczynkiem do dyskusji.

W zamierzchłych czasach, kiedy o audio dyskutowało się na Usenetowej grupie pl.rec.audio wypracowano taki konsensus dotyczący proporcji cen poszczególnych klocków. I o ile się nie mylę, było to coś w okolicy 60/30/10 za kolumny/wzmacniacz/CD. Może nawet 70/20/10. Stąd pomysł, żeby kupować "wszystko za 500 zł" wydaje mi się odrobinę absurdalny. To bardziej dotyczyło zakupów sprzętów nowych, ponieważ w przypadku używanych kupuje się troche bardziej "co się trafi w dobrym stanie", ale może wciąż da się ułożyć taką proporcję?

A co z gramofonami? Jakie są prawidłowe proporcje wkładka/pre/napęd? Czy tutaj jednak jest trudniej/niemożliwe, bo bardziej liczy sie dopasowanie niż cena?
dorjan
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2018, 05:24

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#24

Post autor: dorjan »

IVAN pisze:
14 sty 2019, 10:59
... moje HK nie posiada premapa, który zapewne by był lepszy od tego wbudowanego w Dualu , to myślę nad zakupem zewnętrznego bo przy -40 dB z compactu jest głośno to z gramofonu ten sam poziom dopiero przy -16 dB.
Musisz mieć coś nie tak w HK, albo ten Twój gramofon niedomaga. Yamaha RX-V1000 ma wejście phono i DT-250 podłączony do CD, lub Phono zachowuje się porównywalnie. U mnie przy -40 dB z CD jest bardzo głośno, a uzyskanie tego samego poziomu z Duala wymaga zmiany na -30 dB i mam wrażenie, że jest nawet nieznacznie głośniej. Takie same proporcje są zachowane przy wykorzystaniu przedwzmacniacza w amplitunerze i nie słyszę różnic po przełączeniu na preamp Duala. Przy -16 dB rodzinka uciekłaby z domu. Już przy -30 dB krzyczą, że jest za głośno, a jestem na poddaszu, czyli tak jakby na drugim piętrze.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#25

Post autor: IVAN »

Dzięki za cenną uwagę, przyjże się dokładniej robiąc testy z miernikiem głośności na tych samych utworach z CD , winyla i z telefonu. W planach mam jeszcze jechać do znajomego w celu podpięcia do JBL E90 i u niego są 3 wzmacniacze 2 yamahy i jeden sony i też potestuje gramofon u niego.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#26

Post autor: darkman »

dorjan pisze:
19 sty 2019, 01:26
Musisz mieć coś nie tak w HK, albo ten Twój gramofon niedomaga.
Nie sądzę. W obu przypadkach. Yamaha to inny wzmak jednak.
Jednocześnie nie demonizujmy tego preampu w DT-250. Z całą pewnością nie może on być wysokich lotów.
kami3n147
Posty: 50
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:16

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#27

Post autor: kami3n147 »

Diazo pisze:
14 sty 2019, 08:45
Cholera wie za ile mógłbyś go teraz pogonić.
https://allegro.pl/oferta/gramofon-dual ... 7768044829
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#28

Post autor: ebola1972 »

ja mam podobne spostrzeżenia jak IVAN. dzisiaj przy kolacji -20 było odrobinę za głośno. -10 da się słuchać. przy -20 na cd miałbym gwarantowaną wizytę sąsiadów. słucham na phono ampli yamaha rn-602. wkładka at3600l jeżeli to ma znaczenie.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#29

Post autor: IVAN »

Jednak to ten wbudowany przedwzmacniacz do .... sie okazał. A z DVD jest głośno bo ponoć HK używa swojego DACa w amplitunerze bo podłączone przez optical z DVD. Tak mi to znajomy objaśnił i po połączeniu przez rca grał ciszej troszkę. Yamaha troszkę poprawiła głośność po przestawieniu Duala na phono , tak że czeka mnie zakup przedwzmacniacza do tego gramofonu i do innych bo po obsłuchaniu się na tym Dualu z rok pozbędę się go. Znajomy jeszcze zasugerował zmianę wkładki z MM na MC która jest głośniejsza al to wydatek 1000 zl i obowiązkowy przedwzmacniacz obsługujący MM i MC czyli schit mania jak znalazł :mrgreen:
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#30

Post autor: Peliks »

IVAN pisze:
20 sty 2019, 13:31
Jednak to ten wbudowany przedwzmacniacz do .... sie okazał. A z DVD jest głośno bo ponoć HK używa swojego DACa w amplitunerze bo podłączone przez optical z DVD. Tak mi to znajomy objaśnił i po połączeniu przez rca grał ciszej troszkę. Yamaha troszkę poprawiła głośność po przestawieniu Duala na phono , tak że czeka mnie zakup przedwzmacniacza do tego gramofonu i do innych bo po obsłuchaniu się na tym Dualu z rok pozbędę się go. Znajomy jeszcze zasugerował zmianę wkładki z MM na MC która jest głośniejsza al to wydatek 1000 zl i obowiązkowy przedwzmacniacz obsługujący MM i MC czyli schit mania jak znalazł :mrgreen:
Taka rada , nie słuchaj tego "znajomego" bo Ci głupoty wciska i widać że się absolutnie nie zna !!!!
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
ODPOWIEDZ