Technics sl-q2... Opinie.

Kosmiczne talerze z ramionami

Postautor: wesh » 18 kwie 2013, 18:29

Co sądzicie o tym modelu, czy ktoś z Was miał z nim do czynienia. Szukałem opinii na jego temat i są bardzo szczątkowe, aczkolwiek pozytywne.

Wiem, że to model z przełomu lat 70/80, osobiście widziałem tylko zdjęcia i filmiki, podoba mi się sam design, półautomatyczne ramię, no i kwarcowa stabilizacja obrotów- to pewnie duży plus tego modelu.
Tylko jak jest ze brzmieniem tego gramofonu i jakością wykończenia? Widziałem ceny na allegro, są dosyć wysokie, bo nawet 500 zł, na e-bayu po kilkadziesiąt dolarów. Czy ten gramofon jest wart takich pieniędzy...?
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
wesh

Postautor: Tyrystor » 18 kwie 2013, 18:50

Miałem trzy gramofony technicsa (a rozglądam się za czwartym :P), toteż mogę coś-niecoś o nich napisać.

SL-Q2 to porządny, solidnie wykonany model. W swoich czasach wyżej był tylko SL-Q3 (czyli automat) i SL-1x00mk2 (ale one chodzą w innej lidze cenowej - tak bliżej tysiąca). 400 złotych wart bez mrugnięcia okiem, a z dobrą wkładką to i 500 wydaje mi się rozsądną ceną. :)

I co ja więcej powiem? Ma napęd bezpośredni, czyli to, co firmie Technics zawsze wychodziło najlepiej. Kwarcowa stabilizacja obrotów to faktycznie spory plus :). Jeśli Cię to ciekawi, to wspomnę jeszcze, że był produkowany w latach 1979-1980 i kosztował 200 dolarów. :)

BTW. Dopiero co skończyła się aukcja z egzemplarzem takiego modelu na Allegro - poszedł za 250 zł. Czyli nabywca miał fart :D
Awatar użytkownika
Tyrystor

Postautor: Winters » 18 kwie 2013, 19:49

Tyrystor słuszne rzeczy napisał. Natomiast Q3 nie nazwałbym modelem wyższym - to jest to samo, tylko że pełny automat. Osiągi takie same.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Winters

Re: Technics sl-q2... Opinie.

Postautor: Tyrystor » 19 kwie 2013, 15:09

Winters pisze:Tyrystor słuszne rzeczy napisał. Natomiast Q3 nie nazwałbym modelem wyższym - to jest to samo, tylko że pełny automat. Osiągi takie same.

Racja, racja - drobny skrót myślowy. Żeby było całkiem jednoznacznie, wystarczy mi napisać, że SL-Q3 był na pewno modelem droższym - o 40 dolarów. ;)
Awatar użytkownika
Tyrystor

Postautor: Frenzy » 19 kwie 2013, 20:58

Ja od paru ładnych lat jestem szczęśliwym posiadaczem Q3 i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów (jest to mój pierwszy gramofon w ogóle od początku przygody z winylami), więc Q2/Q3 mogę szczerze polecić ;)
Awatar użytkownika
Frenzy

Re: Technics sl-q2... Opinie.

Postautor: wesh » 23 kwie 2013, 18:22

No to czas na mnie... Tak, to ja jestem farciarzem z aukcji o której mówiłeś Tyrystor.
Gramofon właśnie do mnie dotarł, więc podzielę sie pierwszymi wrażeniami:
podłączam do wzmacniacza, głośniki na maksa i cisza... :) Zero burczenia.
No to szybka regulacja ramienia i pierwszy test. Działa, gra, stop działa, automat ramienia również, dla 45 obrotów również wszystko działa.
(Idźcie precz sprzed mych oczu "bernardy"!;)
Chociaż na razie trzeba ochłonąć, zrobić mu przegląd, nasmarować, zmienić igłę... Ale na pierwszy rzut oka- Wasze opinie się sprawdzają.
Za jakiś czas, gdy już będę mógł się w nim w pełni nacieszyć, podzielę się resztą moich obserwacji. I wyrażę własną.
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
wesh

Wróć do Gramofony

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Common Crawl [Crawler], Dante, Google [Bot]