Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#196

Post autor: Obywatel »

Bacek pisze:Cłem nie ma się co przejmować, gorszy jest VAT.
A jaka jest stawka na import spoza unii?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#197

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:A jaka jest stawka na import spoza unii?
To zależy od towaru, a nie od kraju :) Zwyczajowo 23%.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#198

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
Obywatel pisze:A jaka jest stawka na import spoza unii?
To zależy od towaru, a nie od kraju :) Zwyczajowo 23%.
Aha, czyli w razie czego standardowe 23%. Bo już się bałem, że są możliwe jakieś inne zaporowe stawki. Dzięki za info.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#199

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:46 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#200

Post autor: grummer »

dongregorio pisze:Szukam takich antystatycznych kopert wewnętrznych

Obrazek

Może ktoś wie gdzie je nabyć?
Wystarczy kupić zwykłe kwadratowe koperty i ściąć rogi, przynajmniej ja tak robię ;).
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#201

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:46 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#202

Post autor: Obywatel »

blackholesun pisze:
Obywatel pisze:No to koszulki z Kraju Kwitnącej Wiśni już idą. Piszą tylko do mnie w mailu informację, że władze w krajach docelowych od czasu do czasu mogą na takie przesyłki dowalić cło. Czy w przypadku Polski istnieje duża szansa, że tak sie stanie z moją przesyłką?
Dwa razy zamawiałem z cdjapan po dwa opakowania Nagaoki, przychodziły ze stemplem "dopuszczono do obrotu".
No więc koszulki przyszły i szczęśliwie uniknąłem cła. Mam jednak pewne wątpliwości: otóż z zewnątrz wszystko wydaje się w porządku - niby oryginalne opakowanie i japońskie napisy. Jednakże po rozpakowaniu zauważyłem, że na woreczkach brakuje charakterystycznych nadruków Nagaoka. Poza tym zgrzewy woreczków wykonane są nieco niechlujnie, a rozmiar jest sporo większy niż płyta - tzn. nie są idealnie dopasowane. Czyżbym trafił na podróbki?

Będąc w tym wątku, chciałbym jeszcze zapytać, gdzie najlepiej kupić papierowe koperty wewnętrzne bez foliowego wyściełania i najlepiej bez okienek. Znalazłem np. tu:
http://masterdisc.com.pl/akcesoria.php?b=2 ale niestety nie chcą wysyłać mniej niż 50 sztuk. Szukam też koszulek foliowych na single. One też są dostępne w tym sklepie, ale znowu tylko w komplecie 50 szt. Czy ktoś mógłby polecić sprzedawcę, który miałby duży wybór tych akcesoriów, niekoniecznie tylko w ilościach hurtowych?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#203

Post autor: Wojtek »

A jakie ilości by Cię interesowały i dlaczego 50 sztuk to za dużo? Nie planujesz już powiększać kolekcji? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#204

Post autor: Obywatel »

Większość płyt posiada własne koszulki papierowe. Te papierowe chciałbym dokupić tylko do starych, polskich winyli, które nie posiadają papierowej koperty wewnętrznej. Ale w przypadku kopert 12" to powiedzmy, że ilość 50 szt. jest OK, natomiast w przypadku 7" 50 woreczków to sporo za dużo.

Czyli koniec końców interesowałoby mnie 50 szt. papierowych kopert 12" i 25 szt. woreczków 7".
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#205

Post autor: blispx »

Obywatel pisze:
blackholesun pisze:
Obywatel pisze:No to koszulki z Kraju Kwitnącej Wiśni już idą. Piszą tylko do mnie w mailu informację, że władze w krajach docelowych od czasu do czasu mogą na takie przesyłki dowalić cło. Czy w przypadku Polski istnieje duża szansa, że tak sie stanie z moją przesyłką?
Dwa razy zamawiałem z cdjapan po dwa opakowania Nagaoki, przychodziły ze stemplem "dopuszczono do obrotu".
No więc koszulki przyszły i szczęśliwie uniknąłem cła. Mam jednak pewne wątpliwości: otóż z zewnątrz wszystko wydaje się w porządku - niby oryginalne opakowanie i japońskie napisy. Jednakże po rozpakowaniu zauważyłem, że na woreczkach brakuje charakterystycznych nadruków Nagaoka. Poza tym zgrzewy woreczków wykonane są nieco niechlujnie, a rozmiar jest sporo większy niż płyta - tzn. nie są idealnie dopasowane. Czyżbym trafił na podróbki?

Będąc w tym wątku, chciałbym jeszcze zapytać, gdzie najlepiej kupić papierowe koperty wewnętrzne bez foliowego wyściełania i najlepiej bez okienek. Znalazłem np. tu:
http://masterdisc.com.pl/akcesoria.php?b=2 ale niestety nie chcą wysyłać mniej niż 50 sztuk. Szukam też koszulek foliowych na single. One też są dostępne w tym sklepie, ale znowu tylko w komplecie 50 szt. Czy ktoś mógłby polecić sprzedawcę, który miałby duży wybór tych akcesoriów, niekoniecznie tylko w ilościach hurtowych?
Trochę późno odpisuję, ale faktycznie ostatnie zakupy jakie poczyniłem na CDJapan także uzmysławia mnie że te Nagaoka sleeve u nich to podróbki, lub jakaś inna partia- bez nadruku, są półmatowe- oryginalne przejrzyste, opakowane w jakieś dziwny karton- oryginalnie powinny być nacięcia. Co prawda do jakości wykonania nie można się jakoś specjalnie przyczepić ale pozostaje niedosyt. Trochę mi teraz głupio że ci to doradzałem. Na tą chwilę zamawiam tylko od MoFI, są po $20 za 50 sztuk, biorąc 2 wychodzi $18, x4-$17 etc , dorzucam je gdy sprowadzam płyty ze Stanów- wychodzi wiele taniej niż w PL. Tych zaokrąglonych folii już nie stosuję- oszczędzam oryginalne koszulki, tylko pakuję osobno

Tak trochę z innej beczki.. zamawiał ktoś kiedyś koszulki Blake sleeves zewn. zaklejane np bezpośrednio z http://www.clearbags.com/bags/album? Tubylcy z US je bardzo mi polecają i chyba się skuszę
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#206

Post autor: Obywatel »

Cholera, szlag mnie chyba trafi. Kupiłem tym razem woreczki w Wamacie. Zapłaciłem ponad 120 zł. Po odpakowaniu niby wszystko OK - woreczki mają nadruk Nagaoka 102 i ogólnie wszystko wydaje sie w porządku. Ale jest z nimi jeden mały problem: powinny być antystatyczne tymczasem kleją się jak 150 :shock: Do tego stopnia, że trudno jest je rozewrzeć, żeby włożyć płytę, a przy wkładaniu czuć wyraźny opór.

Ki czort? Czy to jest akceptowalne? Czy woreczki ulegną stopniowo samoistnej dejonizacji, czy nie ma co na to liczyć?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9666
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#207

Post autor: Cracker »

Jeśli w opisie towaru stoi że powinny być antystatyczne a nie są, to ja bym je reklamował.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#208

Post autor: Obywatel »

No niby drobne papierki się ich nie czepiają, natomiast definitywnie czepiają sie naelektryzowanych płyt. Zobaczymy jak z nimi będzie. Być może tak po prostu mają przy pierwszym użyciu, że trochę ciężko je rozewrzeć i nie wynika to z naelektryzowania.

Kupował ktoś może ostatnio woreczki od Wamata, żeby móc się wypowiedzieć?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#209

Post autor: blispx »

Będę monotematyczny: MoFi http://www.mofi.com/product_p/omrs.htm a jak tam braknie to na Amazonie masz zawsze + Blake sleeve http://www.clearbags.com/12-11-16-x-12- ... -blp1.html i masz całkowitą ochronę i szybko zapomnisz o tych skośno-oka :)

A wracając do tematu Nagaoka to wydaje mi się że za wiele wymagasz od produktu który kosztuje kilka groszy. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z koszulkami całkowicie pozbawionymi elektrostatyki, MoFi blisko do tego ale to nie ten styl co Nagaoka
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#210

Post autor: Obywatel »

blispx pisze:A wracając do tematu Nagaoka to wydaje mi się że za wiele wymagasz od produktu który kosztuje kilka groszy.
One nie kosztują kilka groszy, a grubo ponad stówę za 50 szt - czyli ponad 2 zł za sztukę. Jak za woreczek foliowy to jest w uj kasy i za te pieniadze powinien on spełniać normy NASA.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ