Sklepy w Bielsku-Białej

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Borsucz3Q
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sklepy w Bielsku-Białej

#1

Post autor: Borsucz3Q »

Witam.
Pytanie kieruję do forumowiczów z Bielska, chyba, że ktoś z przejeżdżających widział tu coś takiego.
Jest może u nas jakiś specjalistyczny sklep w którym znaleźć można sensowne i niedrogie (czyt. używane) gramofony?
Media Markt i tego typu supermarkety odpadają z wiadomych względów.
Wolałbym kupić coś na miejscu. Allegrowicze różnie mają z przesyłką a gramofon do dość wrażliwa paczka jak myślę.
Pozdrawiam :).
"Jestem jednym z niewielu użytkowników fb na poziomie. Jestem Trollem i hejterem".
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sklepy w Bielsku

#2

Post autor: Wojtek »

Pytanie zasadnicze: chodzi Ci o któreś z Bielsk w Polsce (Śląsk, Pomorze, itd.) czy o Bielsko-Białą?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Sklepy w Bielsku

#3

Post autor: eenneell »

:D
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy w Bielsku

#4

Post autor: Reymont »

Myślę, że nawet w Rucianem i w Skarżysku domyślili się, że chodzi o B-B ;)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Sklepy w Bielsku

#5

Post autor: vinylpiotrek »

Może Borsucz z góry skreśla sklepy w Białej, w ramach rywalizacji dzielnic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Sklepy w Bielsku

#6

Post autor: Cracker »

Nasz admin próbuje być czasami sarkastyczny. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Borsucz3Q
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sklepy w Bielsku

#7

Post autor: Borsucz3Q »

Oj no. Przepraszam za niedomówienie :). Jakoś przyzwyczajony jestem, że mówi się w Bielsku i każdy wie o co chodzi (Pewnie dlatego, że tu mieszkam ;) ).
Oczywiście chodzi o Bielsko-Białą. Czytałem wątki na forum, ale znalazłem wzmianki o sklepach z płytami. Jak narazie, w jednym z antykwariatów, natknąłem się na interesującego Technicsa SL-20 za 280zł (Ach te Technicsy chyba mnie lubią). Zastanawiam się tylko, zanim go kupię, czy jest jeszcze gdzie się w tym mieście rozejrzeć.
"Jestem jednym z niewielu użytkowników fb na poziomie. Jestem Trollem i hejterem".
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Sklepy w Bielsku Białej

#8

Post autor: JacK »

W Bielsku generalnie jest słabo jeżeli chodzi o gramofony. Teraz praktycznie już nie korzystam ze sprzedawców stacjonarnych, jeszcze dwa lata temu gramofonami handlował Janek z antykwariatu na Stojałowskiego. Były to maszynki "zrobione" przez Bartka z komisu RTV obok. Wiem jednak że obaj mieli gdzieś przenosić swoje sklepy. Bartek coś mówił że swój komis przenosi na Bystrzańską. Jak wyszło to już nie wiem. W tym czasie czynny był jeszcze komis na Mickiewicza naprzeciw teatru, ale też nie wiem czy jeszcze działają. Działa napewno Hi-Fi studio pana Karola na Cieszyńskiej, ale tam z oferty komisowej bywają tylko drogie audiofilskie wynalazki czasami jakiś PJ się trafi.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Borsucz3Q
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sklepy w Bielsku-Białej

#9

Post autor: Borsucz3Q »

Słyszałem o Cieszyńskiej. Może jak kiedyś będzie mi dane ukończyć studia lub otworzyć dobrze prosperujący biznes, na którym będę zarabiał ciężkie pieniądze, to się skuszę :).
U pana Janka na Stojałowskiego wybór taki dość. Płyt sporo i to nie byle jakich a i gramofony w różnym przedziale cenowym (ale raczej z tych dostępnych dla każdego od 260 wzwyż). Kupiłem od niego Technicsa SL-20 i jestem całkiem zadowolony, nawet z takiego pełnego manuala. Na początek wydaje mi się dobry, na pewno lepszy od Artura :D.
Przyznam szczerze, że miło zaskoczyło mnie jego podejście do tematu. Wymieniliśmy się telefonami i już zdołałem założyć sobie "schowek" na odłożone płyty ;).
"Jestem jednym z niewielu użytkowników fb na poziomie. Jestem Trollem i hejterem".
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: Sklepy w Bielsku-Białej

#10

Post autor: Klimek »

Hi-Fi studio na Cieszyńskiej to przeniesiony sklep z Orkana. Pamiętam jak z dwadzieścia lat temu przychodziłem tam jako nastolatek pooglądać sprzęt tak drogi, że nawet firm nie znałem. :)
ODPOWIEDZ