Jak działa Olx

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 805
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak działa Olx

#76

Post autor: Cichy5000 »

A jeśli już to tylko przez konto olx a nie sms
PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 547
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Jak działa Olx

#77

Post autor: Frey »

Oszustwo. Podszyć się pod konkretny numer żeby Ci się wyświetliło pomiędzy innymi smsami od olx to żaden problem.
Polecam nie podawać swojego numeru w ogłoszeniach olx. Jak ktoś będzie chciał to skontaktuje się przez olx i poprosi o numer. Oszustom z reguły nie chce się tego robić.
Publiczne udostępnianie swojego numeru telefonu naraża nas na szereg form ataków.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B + moOde audio || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 7113
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Jak działa Olx

#78

Post autor: konrads0 »

Dokładnie tego typu informację otrzymał mój syn jak sprzedawał opony. O mały włos byłby lżejszy o kilkaset zł. ,ale otrzymał info z banku, czy to On chce wypłacić pieniądze, bo wydawała się bankowi podejrzana operacja....
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4964
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jak działa Olx

#79

Post autor: eu4yaon »

Tak myślałem, ja tam jestem dość ostrożny ale nie każdy ma takie podejście, tym bardziej że sms wygląda na wiarygodny. Wszystkie dane mam uaktualnione w serwisie więc wydawało mi się to dziwne, nigdy nie było problemu z otrzymywaniem płatności.

Edit: przedmiot już sprzedany, odbyło się to prawidłowo czyli powiadomienie z aplikacji i mail. Tego smsa uznaje za próbę wyłudzania.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak działa Olx

#80

Post autor: Doman »

O tym było już głośno z miesiąc temu

https://www.dobreprogramy.pl/amp//sms-o ... 092555392a
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2127
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak działa Olx

#81

Post autor: MaciejT »

Panowie proszę o pomoc. Temat troszkę z innej beczki ale myślę że tutaj będzie pasować.
Młody kupił klucz do gry na Allegro Lokalnie. Pytał przed zapłatą czy nieaktywowany i czy grywalny, odpowiedź sprzedającego była twierdząca.
Klucz był do steam, okazało się że niepoprawny i gry nie da się przypisać do biblioteki.
Sprzedający na monit zapragnął na dowód ss, dostał go od ręki. Telefonu nie odbiera. Później chciał filmu. Podesłałem link na youtube i skrzynkę email filmik z wpisanym jego kluczem, widać dokładnie na nim że to ten klucz od niego, i widać fiasko przy próbie aktywacji. Otwieramy spór na allegro. Od ręki zablokowali mu konto i dali dwa tygodnie na rozpatrzenie reklamacji i decyzję. Określiliśmy że albo chcemy poprawny produkt albo zwrot kasy.
Sprzedawca reklamację odrzucił twierdząc że wprowadzamy świadomie w błąd bo on klucz wysłał. Allegro ma zrzuty z ekranu z naszej dyskusji, treści maila z kluczem od sprzedawcy i link to filmu na youtube który jest w moim przekonaniu dowodem decydującym kto mówi prawdę a kto nie.
Ponieważ nigdy nie byłem w takiej sytuacji może mi ktoś podpowie czego powinienem się spodziewać dalej?
Na razie ponownie kliknąłem po negatywnym rozpatrzeniu reklamacji prośbę o pomoc pracownika Allegro. Jaki powinien być ciąg dalszy historii?
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 5273
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jak działa Olx

#82

Post autor: Mawis »

Powinni Ci kase zwrócic a jego ścignąć juz odrębnie. Tak chyba zazwyczaj jest na głównym, zakladam ze na Lokalnym tez jesli tam byla ochrona kupujacego.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2127
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak działa Olx

#83

Post autor: MaciejT »

No niby jest Allegro Protect tyle że nie wiem jak to działa bo nigdy z tym nie miałem styczności.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2127
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak działa Olx

#84

Post autor: MaciejT »

Allegro jest przykro że sprzedający nie przyjął reklamacji, ale nie mają na to wpływu. Za dwa tyg. możemy złożyć wniosek do programu allegro protect. Zobaczymy jak rozpatrzą. Zastanawiam się nad wizytą na Policji, ale chyba do rozpatrzenia wniosku damy sobie na wstrzymanie.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 5273
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jak działa Olx

#85

Post autor: Mawis »

A czemu trzeba czekac 2 tygodnie?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1396
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak działa Olx

#86

Post autor: Piterski »

Korzystam z platformy Steam, ale wszystko kupuję tam na miejscu, można zaczekać na promocję ale czemu tak ryzykować i kupować klucz do gry na allegro? Pytam z czystej ciekawości bo kupowanie elektronicznych kluczy przez podmioty trzecie uważam za mocno ryzykowne. Trudno tu udowodnić własną uczciwość czy nieuczciwość sprzedawcy. Może powinniście w tej sprawie zwrócić się do operatora tej platformy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 16034
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak działa Olx

#87

Post autor: darkman »

Mawis pisze:
24 sie 2024, 12:32
A czemu trzeba czekac 2 tygodnie?
To jakoś ma związek z 14 dniowym terminem na zwrot pieniędzy. Dziś akurat robiłem zwrot jakiegoś młynka, bo przyszedł uszkodzony badziew jeden i taką otrzymałem info z tym, że przedmiot już odełsałem po otrzymanie aplikacji zwrotu i free numeru na inPost Smart - fajnie to działa.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2127
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak działa Olx

#88

Post autor: MaciejT »

Klucz chciałem kupić na allegro bo czułem się na platformie bezpiecznie, a skusiła mnie cena. Miało być taniej, ot i powód.
14 dni jest na allegro lokalnie, na zwykłym podobno 7 dni. Nie wiem dlaczego.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 16034
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak działa Olx

#89

Post autor: darkman »

MaciejT pisze:
24 sie 2024, 22:15
14 dni jest na allegro lokalnie, na zwykłym podobno 7 dni. Nie wiem dlaczego.
Racja Maciej, jakoś tak to działa.
Robiłem zwrot spieniacza do mleka, poprzedni chodził coś 4 lata, a ta nowa łajza zrobiła "dwie kawy", pękło dno, zalało gniazdo i wywaliło bezpieczniki w domu i przy okazji expres sporo naście (a tam nascie, dziesiąt) razy droższy.
Wyrwałem chwasta i zwrotka. Tyle, że bez ryzyka w zasadzie bo to jakieś budżetowe g.
Natomiast sama operacja bardzo prosta i muszę przyznać, że profi ogarnięta przez allegro - formularz, numery zwrotu, przesyłka bez adresowania inPostem back. 5ńć" minut mi to zajęło.
Cholera Maciek łączę się w bólu, a wychodzi na to co zwykle. Tanio to nas nie stać na te nerwy. Powodzenia w walce z wiatrakami.
Kiedyś miałem spór o gramofon, bo gość kupił sprzęt ode mnie, który ktoś kupił tuż przed nim, on zaś uparł się, że jest nabywcą (jednak płatności nie dokonał, a pierwszy nabywca odbierał osobiście. Spór założony via Alle przyniósł rozwiązanie kierujące ewentualnie rozstrzyganie do sądu powszechnego. Koleś wyszukał jakieś moje dane i adresy w sieci i usiłował mnie szantażować, pisał wielorakie inwektywy, te zaś pozostawały obojetne dla pracowników Allegro (bardzo mnie rozbawił chęcią najazdu na moje mieszkanie, bo dane te są ogólnie dostępne). Posprawdzałem co to za człek i się okazało, że to znany awanturnik polityczny :lol: . Miałem szczęście jak Żyd w okupację. Pechowo trafił się oszołom (swoją drogą po co takiemu gramofon?), jednak przytaczam ów przykład, bowiem allegro bardzo łatwo i szybko umywa ręce w takich sytuacjach kończąc spór automatycznie.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2127
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak działa Olx

#90

Post autor: MaciejT »

Olać, kwota niewielka, dla zasady nie chcę odpuścić. Młody już zakupił kod na platformie. Sprzedawca awanturuję się że niezasadnie rozpocząłem spór że towar nie dostarczono. Bo on klucz wysłał. Tyle że do innego zamka, czyli wysłał szit i ja to traktuję jako niewywiązanie się z umowy. Nic to, czekam cierpliwie te dwa tygodnie, zobaczymy jak to się zakończy. Dam znaka tutaj.
ODPOWIEDZ