Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
jaro9900
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2017, 01:09

Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#1

Post autor: jaro9900 »

WITAM DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW.
Jestem świerzakiem na forum a potrzebuję pomocy w uruchomieniu zakupionego niedawno gramofonu Sony Ps x60.Sprzęt świadomie kupiłem jako niesprawny z myślą o uruchomieniu go i przyszłym użytkowaniu.Obecnie gram na Techniksie Sl 1310.Jestem w pełni zadowolony z działania tej maszyny ale chciałbym zmienić go na coś lepszego czyli niesprawnego Sony.Jak się okazuje potrzebuję na dobry początek zakupić do niesprawnego Soniacza takie oto części :
1.silnik ponieważ obroty pływają i nie da się ich wyregulować jest to widoczne na polu stroboskopowym
2.element przeciwwagi ( po prostu brak !!! )
3.oryginalny koszyczek Sony do systemu w tym gramofonie jest taki szeroki z napisem Sony
4.element na którym spoczywa ramię gramofonu tzw.szubienica
5.pokrywa górna ta która jest w tej chwili jest uszkodzona-połamana w paru miejscach i nie posiada zawiasów
Liczę na koleżeńską pomoc zawodowców i czekam na podpowiedzi co robić dalej ze sprzętem.
Na elektonice niestety w ogóle się nie znam i każda dobra rada pomoże w "uleczeniu" posiadanego sprzętu.
Liczę się z kosztami jakie poniosę z chwilą podjęcia naprawy tego urządzenia i tutaj też proszę o pomoc w wycenie potrzebnych elementów.
Pozdrawiam.
Jarek.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#2

Post autor: Regsoft »

jaro9900 pisze: na coś lepszego czyli niesprawnego Sony
Niesprawny jest na pewno gorszy :D
jaro9900 pisze: 1.silnik ponieważ obroty pływają i nie da się ich wyregulować
Spryskałeś dobrze potencjometry RV201 i RV202 przed kalibracją?
Nie wiem dlaczego od razu wskazujesz na silnik ...
jaro9900 pisze: 2.element przeciwwagi ( po prostu brak !!! )
Generalnie pojawiają się za ok. 25-30 USD + transport.
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 192592399/
jaro9900 pisze: 3.oryginalny koszyczek Sony do systemu w tym gramofonie jest taki szeroki z napisem Sony
Pojawiają się za 75-100 USD + transport
http://www.ebay.co.uk/itm/322395648452? ... rmvSB=true
jaro9900 pisze: 4.element na którym spoczywa ramię gramofonu tzw.szubienica
Pojawiają się za 25-30 USD + transport
Chwilowo nie widziałem ...
jaro9900 pisze: 5.pokrywa górna ta która jest w tej chwili jest uszkodzona-połamana w paru miejscach i nie posiada zawiasów
Pokrywa to jeden problem ...
Gorzej z zawiasami ... :think:
Nigdy nie szukałem ....

Generalnie za dużo tego aby zbierać po kawałku.
Sam widziesz, że nie ma to sensu.
Tak się robi jak brakuje jednego elementu. Może dwóch.
Musisz zapolować na kompletny, uszkodzony PS-X50/X60/X70.
Trochę się spóźniłeś.
Dopiero co poszedł taki X50 pod Berlinem za 150 EUR.

Przede wszystkim jednak zacząć trzeba od obrotów.
Ja bym najpierw przyjrzał się elektronice.
Dopiero jak zacznie kręcić to rozejrzyj się za kompletnym, uszkodzonym gramofonem.
Taniej tego nie zrobisz.
A wręcz może okazać się, że lepiej kupić sprawny 8-)
Z dwóch może coś sklecisz.
Gorzej, że kupiłeś taki w którym brakuje najczęściej poszukiwanych części.
To mi wygląda jakby ktoś sprzedał te części a to czego nie mógł to Ty dostałeś ... :?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 16:33 przez Regsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: pOTRZEBNA POMOC PRZY SONY PS 60

#3

Post autor: darkman »

Wzmiankowany sprzedawca pokryw do gramofonów oraz innych sprzętów nie ma obecnie dobrego PR.
Informacje tutaj:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=31 ... cy#p152802
Zobowiązał się do naprawy szkody handlowej wyrządzonej dwóm naszym kolegom z Forum.
Do tego czasu wypada wstrzymać się z transakcjami za jego pośrednictwem.
Pośrednictwem, bowiem opisane przypadki wskazują na to, że ów nie jest w posiadaniu oferowanych na aukcjach przedmiotów lecz wyszukuje je bądź zamawia dopiero po dokonaniu u niego zakupu owego wirtualnego towaru.
Mamy też uzasadnione przypuszczenia, że działa właśnie w sposób opisany wyżej czyli sprzedaje wartościowe komponenty gramofonów osobno, a kompletuje gramofony z częściami nie oryginalnymi -> link jw.

edit:
jaro9900 pisze: takie oto części
Co do części wielorakich, to mamy obecnie zakupiony zestaw naprawczy na który trzeba poczekać bo płynie. Niewykluczone, że wymienione przez Kolegę będą dostępne. Poza hadshellem, bo to należy traktować jako komponent 'niezależny' i jest już zamówiony przez kolegę.
Najlepiej jeśli dokładnie posprawdzasz, czego Ci brakuje -> patrz post Rega@ - to nie koniecznie musi być silnik, choć silnik też mamy zakupiony.
Ceny części, których akurat sami nie potrzebujemy będą forumowe(pomocowe dla soniarzy), a nie aukcyjne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41637
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#4

Post autor: Wojtek »

jaro9900:
Szczerze mówiąc to to czy sprawny Sony będzie dla Ciebie lepszy od Technicsa nie jest jakimś 100% pewnikiem, a kupiłeś sobie, tak jak już wskazał RegSoft, bardziej dawcę części niż coś co warto wyszykować (chyba że przy pomocy drugiego egzemplarza).
Mam nadzieję że nie wydałeś za dużo na ten gramofon.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#5

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: sprzedawca pokryw do gramofonów oraz innych sprzętów nie ma obecnie dobrego PR
Fakt. Bez zawiasów to jednak nie ma znaczenia :roll:
Wojtek pisze: czy sprawny Sony będzie dla Ciebie lepszy od Technicsa nie jest jakimś 100% pewnikiem
Jeśli to MK1 to moim zdaniem Soniacz byłby lepszy. Natomiast przy MK2 to już miłośnik (posiadacz) nieco mniej twardych wkładek mógłby się zastanawiać. Jak to jest Wojtku? Wiem, że pytam człeka z dwoma Technics'ami ale masz rozległą wiedzę i potrafisz błysnąć obiektywizmem (w odróżnieniu ode mnie :dance: ). Optycznie Technics chyba ładniejszy (oprócz X65 rzecz jasna :mrgreen: ). Silnik w mocniejszych Technics'ach MK2 oceniałbym podobnie (oprócz X70 który ma turbo :lol: ). Plintę chyba również (pomijając wielkość). Automatyka pewnie w zależności co z czym porównywać. Nie wiem jak z zawieszeniem? Natomiast co do ramienia to sorry. Ja tu osobiście wątpliwości nie mam (pewnie głównie ze względu na wkładki) :mrgreen:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#6

Post autor: darkman »

Regsoft pisze:
Fakt. Bez zawiasów to jednak nie ma znaczenia :roll:
Bynajmniej. Postępowanie wzmiankowanego sprzedawcy mogące wypełniać znamiona oszustwa wobec dwóch naszych kolegów ma znaczenie ogromne i zasadnicze. Niezależnie od tego co ów sprzedaje w danym momencie. Postępowanie w tej sprawie jest w toku i do czasu wyjaśnienia oraz wypełnienia przez sprzedawcę podjętych zobowiązań nie można uznać, że ten oczyścił się z zarzutów opisanych i nieopisanych dla dobra sprawy w linkowanym wątku.
Osobiście uważam, że inkryminowany sprzedawca obecnie nie jest godnym by prowadzić z nim jakiekolwiek transakcje oraz polecać jego usługi.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#7

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: sprzedawca obecnie nie jest godnym by prowadzić z nim jakiekolwiek transakcje oraz polecać jego usługi
Mówisz masz. Kto i gdzie poleca to indywiduum? 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=lbh3Sfx ... u.be&t=523
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4087
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#8

Post autor: trafalgar »

Pokrywę mógłby wykonać mój znajomy za połowę tej ceny ,lecz nie zrobi tych gniazd z tyłu pokrywy na zawiasy.Co do zawiasów ,jest na allegro ,ale .....jeden :D
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 16:47 przez trafalgar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#9

Post autor: Regsoft »

trafalgar pisze: nie zrobi tych gniazd z tyłu pokrywy
Prostokątne wycięcie i dwa otwory? :shock:
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4087
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#10

Post autor: trafalgar »

Regsoft pisze:
trafalgar pisze: nie zrobi tych gniazd z tyłu pokrywy
Prostokątne wycięcie i dwa otwory? :shock:
To już we własnym zakresie zainteresowanego.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#11

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: darkman pisze:
Źródło posta sprzedawca obecnie nie jest godnym by prowadzić z nim jakiekolwiek transakcje oraz polecać jego usługi


Mówisz masz. Kto i gdzie poleca to indywiduum? 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=lbh3Sfx ... u.be&t=523
darkman pisze: Osobiście uważam,
Reguś masz zły dzień?
Przecież ja się nie przywalam, jakobyś polecał. Tylko informuję kolegę, że jest taka sprawa i istnieje w przyrodzie forumowej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41637
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#12

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze: Jeśli to MK1 to moim zdaniem Soniacz byłby lepszy.
Też tak uważam. Obstawiam że kolega ma mk2, ale równie dobrze może to być mk1 fakt.
Regsoft pisze: Wiem, że pytam człeka z dwoma Technics'ami ale masz rozległą wiedzę i potrafisz błysnąć obiektywizmem (w odróżnieniu ode mnie :dance: ).
Dzięki za uznanie :D
Regsoft pisze: Nie wiem jak z zawieszeniem?
Na tym samym poziomie bym powiedział.
Regsoft pisze: Natomiast co do ramienia to sorry. Ja tu osobiście wątpliwości nie mam (pewnie głównie ze względu na wkładki) :mrgreen:
Jeśli BUŁA7 wygrywa tylko dlatego że jest cięższe to trochę mało (bo można przecie obciążyć ramię Technicsowe do poziomu BUŁY, aż tyle nie brakuje), ale jeśli są jeszcze inne walory in plus to spoko, wygrywa jako "idealne do nienaturalnych jogurtów" :morda:


Generalnie to dyskutujemy sobie i próbujemy zaradzić, a twórca wątku milczy - trochę smutno :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#13

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Reguś masz zły dzień?
Skąd? :? Uznałem, że skoro drugi raz popełniłeś wywód znaczy za słabo zareagowałem. Ja tylko niosę pomoc ! :D
Wojtek pisze: Obstawiam że kolega ma mk2, ale równie dobrze może to być mk1 fakt.
Wyjątkowa mądrość spłynęła z Twoich ust przy sobocie. Rozkminiam powoli :mrgreen:
Wojtek pisze: Na tym samym poziomie bym powiedział.
OK 8-)
Wojtek pisze: wygrywa jako "idealne do nienaturalnych jogurtów"
Oczywiście wygrywa :morda:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#14

Post autor: darkman »

trafalgar pisze: Pokrywę mógłby wykonać mój znajomy za połowę tej ceny
No proszę. Można? Można. Dzięki Traf za info jakby co(?przyda się chłopakom). Na razie nie mam nic połamanego, ale..to sie wytnie.
Osadzenie zawiasów to nie problem.
jaro9900
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2017, 01:09

Re: Potrzebna pomoc przy SONY PS X60

#15

Post autor: jaro9900 »

Bardzo dziękuję za podjęcie tematu który mnie interesuje.Miło mieć do czynienia z fachowcami oblatanymi w skomplikowanych sprawach gramofonowych.Dalej jestem zainteresowany zakupem części do Soniacza x60 tylko kwestia ceny.Któryś z kolegów napisał o wyborze między Techniksem a Sony.W tej chwili posiadam dwa Techniksy modele SL 1300 i 1310 i myślę, że przy całkowicie naprawionym Sony zostałbym przy tym modelu.
Za kolejne porady i dobre wiadomości odnoszące się do wymienionych i poszukiwanych części z góry dziękuję.
Jaro.
ODPOWIEDZ