Kef q5, zmiana podłogówek

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
gacek
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2012, 10:22

Kef q5, zmiana podłogówek

#1

Post autor: gacek »

Witam kolegów z forum i liczę na jakeś ukierunkowanie mnie w problemie.Potrzebuje pomocy w zmianie kolumn głośnikowych ale zacznijmy od początku. Otóż od ladnych kilku lat jestem posiadaczem systemu opartego na wzmacniaczu sony ta f-6b i kolumnach kef q5, pamiętam że po przesiadce z altusów 140 to był duży przeskok, dzwięk zrobił sie łagodnieszy, nie męczący ucha po dłuższych chwilach słuchania, mówiąc krótko francja-elegancja po wcześnieszej ordynarności altusów,sielanka trwała kilka lat. Jakiś czas temu wzieło mnie na dokupienie monitorków bo kef-y przy słuchaniu ciszej muzyki jakieś takie muliste mi się wydawały, nudne, wybór padł na heco precision 200, nie ukrywam że po lekturze tegoż forum. I co się stało?, po pierwszym uruchomieniu precisionów lekkie zdziwienie, jak zestaw diametralnie inaczej gra, niskie wiadomo nie tak nisko jak w kef-ach, w końcu są conajmniej o pół mniejsze są, ale za to z jaką kntrolą i szybkościa, średnie mocno wyeksponowane , wysokie przykręcone na zwrotnicy bo na full zdecydowanie za dużo ale gdy to się zrobi naprawdę pięknie takie zestawienie gra. Podsumowanie takie że jak mogłem w takiej kofiguracji trwać ladnych kilka lat, kefy na forach takie dobre, echy achy, jednak nie u mnie, w porównaniu z heco dzwięk zlany w jeden kłębek,wysokich bardzo mało jedynie niskie w miarę się bronią ale nie do końca bo nie mają takiej kontroli, kefy mają trudno bo niestety nie mogę ich odsunąć za wiele od śćiany a pomieszczenie też nie za wielkie bo tak 20 m2.No niestety kefy z wyglądu piękne, ladnie wykonane ale u mnie już od jakiegoś czasu nie grają bo wolę dzwięk z precisionów, co ciekawe nie tylko moje zdanie to jest ale inni słuchacze zestawu potwierdzają przewagę heco. Decyzja moja taka że wyzbywam się kef i tu prośba właśnie o pomoc, co szukać z podlogówek, dzwięk żeby był zbliżony do heco ale bardziej schodzący w dół, jedynie co to wymiary kolumn mnie blokują w wyborze, kolumny muszą być wąskie max do 27 cm, głęokość nie ma znaczenia dla mnie, wysokość teoretycznie też nie ale biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia nie mogą to być kolosy, no i kwestia najważniejsza, obudowa zamknięta lub bassreflex znoszący bliskość ściany, kefy odsuniete mam 30 cm i więcej nie mogę. Budżet zamiana z kimś,lub rónowartość,i tu jeszcze jedna prośba, jaką rozsądną kwotę można krzyczeć za takie kefy bo po serwisach aukcyjnych straszny rozrzut, kolumny zadbane. Jak bym nie trafił z tematem do dobrego działu to proszę przesunąć lub dokleić do innego, nie chcę zaśmiecać forum. Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kef q5, zmiana podłogówek

#2

Post autor: Wojtek »

Jak na mój gust to potrzebujesz jakieś większe Heco czy innego "Niemca", ale to już amrowek pewnie zaraz doradzi wysypem ofert :morda:
Zaraz na wątek wjedzie tradycyjny Volkswagen :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kef q5, zmiana podłogówek

#3

Post autor: Latro »

Wojtek pisze: Zaraz na wątek wjedzie tradycyjny Volkswagen :morda:
chyba się obraził ;)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
gacek
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2012, 10:22

Re: Kef q5, zmiana podłogówek

#4

Post autor: gacek »

Nie mam nic przeciwko niemieckim konstrukcjom, tak samo jak nie mam obaw co do vintage, wręcz utwierdzam się w poglądzie że dobre audio dla zwykłego zjadacza chleba skończyło we wczesnych latach osiemdziesiątych, owszem są piękne nowe konstrukcje ale ceny kosmos, a co do gramofonów to wręcz dno jeśli popatrzy się na zaawansowanie techniczne nowych a tych epoki, wtedy gramofon był najlepszym źródłem dźwięku i nie oszczędzano na myśli technicznej ani na materiałach, chmm takie czasy.Tak że co do kolumn jak najbardziej mogą mieć te kilkadziesiąt lat:-), tylko że wtedy bardziej były niskie i szerokie a rzadko wysokie i wąskie. Pozdrawiam.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kef q5, zmiana podłogówek

#5

Post autor: zbyszek1982 »

gacek pisze:tylko że wtedy bardziej były niskie i szerokie a rzadko wysokie i wąskie
Bo wtedy o kształcie kolumn decydowali inżynierowie, a nie spece od marketingu, księgowi, i żony melomanów. :morda:
gacek
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2012, 10:22

Re: Kef q5, zmiana podłogówek

#6

Post autor: gacek »

Gdyby tylko miejsce na to mi pozwalało i nie przejmował bym się ta szerokością pewnie poszedł bym w temat marki reszty sprzętu czyli jakieś ss- g x i jakieś masywne standy w końcu były projektowane pod te sprzęty( mowa o wzmaku ), albo apm- y, też bardzo fajne, wiem że żadkie ale jeszcze możliwe do trafienia, gorzej pewnie z jakimś ewentualnym serwisem zawieszeń. Tak próbuje odświeżać temat bo coś mały odzew, wszelkie porady mile widziane.
ODPOWIEDZ