Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
rav
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2017, 07:02

Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

#1

Post autor: rav »

Witam.
Chciał bym nieśmiało poprosić o pomoc w wyborze gramofonu.
Oba w zbliżonej cenie z tym, że do Pro-Jest trzeba jeszcze dokupić przedwzmacniacz.
Nie jestem audiofilem i nie odróżniam słuchając muzyki z jakiego rodzaju drewna są pałeczki używane przez perkusistę ;)
Jestem przeciętnym słuchaczem muzyki. Z racji na wiek z gramofonami miałem styczność od dziecka, choć były to głównie modele grupy UNITRA.
Przez wieeeele lat z racji na cyfryzację większości dziedzin życia miałem przerwę w kontaktach z gramofonem.
"Dziś" chciał bym to tego powrócić i stąd moja prośba do szanownych formumowiczów.
Wybrałem modele Pro-Ject ESSENTIAL II i Audio-Technica AT-LP120, pierwszy po przestudiowaniu części postów z tego forum 2 jest to podpowiedź znajomego, który jest winylofilem i sam takiego używa.
Mój wybór padł na nowe urządzenia z racji tego, że nie chciał bym bawić się w servisy, naprawy, polerowania i tym podobne.
Chyba, że oba wybory są raczej średnio trafione i w cenie ok. 1000-1300 można znaleźć coś dużo ciekawszego (fajnie gdyby przedwzmacniacz był już na pokładzie).
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

#2

Post autor: Wojtek »

rav pisze: Mój wybór padł na nowe urządzenia z racji tego, że nie chciał bym bawić się w servisy, naprawy, polerowania i tym podobne.
Możesz kupić stary model po serwisie.
Nowy w tym przedziale cenowym nie gwarantuje Tobie bezproblemowości i plug&play.
Dlatego nie polecamy tych gramofonów, bo ludzie tu przychodzili z problemami tych sprzętów (od nowości), a nie dlatego że to nasze widzimisię.
rav pisze: pierwszy po przestudiowaniu części postów z tego forum
Kto i kiedy go polecił? :morda:
rav pisze: 2 jest to podpowiedź znajomego, który jest winylofilem i sam takiego używa.
Pewnie sam kiedyś używał Unitry i niczego innego nie zna :)
rav pisze: Chyba, że oba wybory są raczej średnio trafione i w cenie ok. 1000-1300 można znaleźć coś dużo ciekawszego
Tak.
rav pisze: (fajnie gdyby przedwzmacniacz był już na pokładzie).
Nie, to by nie było fajne, szczerze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

#3

Post autor: Regsoft »

rav pisze: Chciał bym nieśmiało poprosić o pomoc w wyborze gramofonu.
Żaden z powyższych ...
rav pisze: że nie chciał bym bawić się w servisy
Kup po serwisie. W tej kwocie dostaniesz znacznie lepszy jakościowo i wytrzymalszy sprzęt.
rav pisze: fajnie gdyby przedwzmacniacz był już na pokładzie
Właśnie niefajnie. Jakość PRE wpływa na efekt końcowy dźwięku a te wbudowane w gramofon delikatnie mówiąc do najlepszych nie należą. Od 100 zł w górę kupisz lepszy zewnętrzny (nowy) :?
rav
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2017, 07:02

Re: Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

#4

Post autor: rav »

Wojtek, Regsoft - dziękuję Wam bardzo za informacje.
Czyli w takim razie odpadają oba w/w modele i dodatkowo wiem, że przedwzmacniacz należy zakupić osobno.
Widziałem też tematy o zakupie gramofonu w danym przedziale cenowym, pomijając przedwzmacniacz będę celował w pułap ok. 1000.
Przewertuję cały ten temat. Mam nadzieję, że troszkę mnie to oświeci.
To jeszcze dopytam tylko czy są jakieś w miarę dobre źródła gdzie można kupić przyzwoity używany gramofon po serwisie, czy pozostaje tylko wertowanie allegro, olx i tym podobnych ?
O konkretne modele nie pytam bo pewnie zostanę i tak odesłany do w/w wątku ;)
rav
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2017, 07:02

Re: Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

#5

Post autor: rav »

A mogę prosić o opinię na temat tego konkretnego modelu i tej sztuki :
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 30884.html

Chyba generalnie chciał bym gramofon z funkcją "repeat"
Czy lepiej myśleć o czymś całkiem innym, a jeśli tak to czym konkretnie ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

#6

Post autor: Wojtek »

rav pisze: o opinię na temat tego konkretnego modelu
Milion razy wspominano o nim na forum.
rav pisze: i tej sztuki
Jedno zdjęcie, reszta "na maila". Jeśli faktycznie jest już po dobrym serwisie i sprzedawca daje ze 3 miesiące gwarancji (o czym nie wspomina, więc nie wiem czy tak jest) to cena jest spoko.

Zwróć uwagę że sprzedawca jest świeży. 12 komentarzy. Raczej nikt go jeszcze nie zna.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pro-Ject ESSENTIAL II czy Audio-Technica AT-LP120

#7

Post autor: ojcie_c »

rav pisze: A mogę prosić o opinię na temat tego konkretnego modelu i tej sztuki :
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 30884.html
Jedno zdjęcie w ogłoszeniu? Pokrywa niby jest, ale jej jakby nie było? Zdjęcie po fotoszopce? Janusz biznesu jak się patrzy, szuka jelenia.

Rozważ lepiej tę opcję - http://allegro.pl/technics-sl-d2-polaut ... 97946.html - kupowałem niedawno od tego gościa Sony PS-4300 z odbiorem osobistym, gość ma warsztat na miejscu i faktycznie robi przegląd z regulacją wszystkich gramofonów. Nie ma tylko funkcji "autostart" i "repeat", ale poza tym jest to to samo, co SL-D3 - za 1/4 ceny dostajesz gramofon, któremu podróba Technicsa SL-1200mk2 od Audio Techniki może buty czyścić...

Edit: Tutaj masz jeszcze od tego samego sprzedawcy pierwowzór Audio Techniki, który kopie jej d...ę z funkcją "repeat" - http://allegro.pl/technics-sl-1310-auto ... ml#thumb/3
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
ODPOWIEDZ