Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kfvkfv
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2016, 17:02
Gramofon: Yamaha P220

Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

#1

Post autor: kfvkfv »

Cześć przyjaciele i nieprzyjaciele!
Wpadłem na taki oto jak w temacie pomysł (Absolutnie nie audiofilsko, tylko dla zabawy i uciechy z DIY) ok 2 lata temu, ale jedyne, co wówczas nagrałem, to fragment "Nic nie może wiecznie trwać" z Opola'79 na pokrywce po lodach.
Plan ogólny jako taki od nowa opracowałem naprędce niedawno. Chodzi o to, żebym znalazł w swoim magazynie jakiś stary gramofon z mocnym napędem
Dalej można by wstawić jakąś prymitywną wkładkę typu AT91, albo groove tool, podpiąć odpowiednio obniżony i skorygowany wg RIAA sygnał, nagrać pozytyw na dysku z wosku (tak jak w tych najprymitywniejszych urządzeniach na 78 RPM się to robiło), potem odbić negatyw za pomocą żywicy syneteycznej. Z negatywów można by było robić pozytywy np. zalewając matrycę moim ukochanym klejem do drewna i przykrywając jakąś widokówką z panoramą Ciechocinka (grafika dołem)
Zabawa byłaby fajna, a za komuny przecież przed wprowadzeniem pocztówek przez Tonpress był to świetny biznes dla prywaciarzy.
Jakieś pomoce naukowe? Błagam tylko nie mówcie, że to nie ma sensu, bo chociażby dla samej zabawy i doświadczenia. Moje postępy będą na bierząco po świętach leciały do tego wątku

A'Propos pocztówek Tonpressowskich: nawet chyba w tak dużym wydawnictwie nikt nie znał angielskiego, ani zbytnio kultur anglosaskich znalazłem w zbiorach ostatnio ich pocztówkę ze zdjęciem słodkiego kotka i podpisem "DODDY COOL- M.BONEY". Ni to nazwa zespołu się nie zgadza, ni to nazwa mojego ukochanego utworu. (Tonpress R-0741)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

#2

Post autor: cooledit »

kfvkfv pisze: Błagam tylko nie mówcie, że to nie ma sensu, bo chociażby dla samej zabawy
Tobie to się chyba cholernie nudzi popołudniami :lol: Jeszcześ myjki nie zrobił a już już chcesz w piwnicy pocztówki klepać :doh:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
kfvkfv
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2016, 17:02
Gramofon: Yamaha P220

Re: Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

#3

Post autor: kfvkfv »

Z myjką postanowiłem, że odsysacz mi wystarcza, jest ok, aż tak często płyt nie myję, żeby bawiąć się w automaty. Mam na strychu Philipsa 904, który na nacinarę nadaje się świetnie. Za projekt zabiorę się po świętach, bo trudno w przedświąteczny natłoku brać się za takie rzeczy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

#4

Post autor: Wojtek »

Nie wiem dlaczego zakładasz, że igła wkładki odsłuchowej może posłużyć za rylec?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kfvkfv
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2016, 17:02
Gramofon: Yamaha P220

Re: Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

#5

Post autor: kfvkfv »

Takie sobie gdybanie tylko, ewentualnie można rylec kupić na ebayu, do niego przyczepić magnesy stałe, które byłyby poruszane elektromagnesami
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

#6

Post autor: cooledit »

Obawiam się, że nie jest to do końca takie proste jak piszesz. No ale próbuj jak masz chęci i czas. Może za jakiś czas tłocznie otworzysz :) :?:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
kfvkfv
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2016, 17:02
Gramofon: Yamaha P220

Re: Nacinarka pocztówek DIY, czyli kolejny idiotyczny pomysł

#7

Post autor: kfvkfv »

Po świętach biorę się do roboty, może w międzyczasie laybelle otworzą, chcę sobie walnąć parę reedycji Anny Jantar, a wychodzi mi 40zł taniej na sztuce niż w Beevinylu
ODPOWIEDZ