Sanyo fisher DAC 9025

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Sanyo fisher DAC 9025

#1

Post autor: fenderson »

Witam wszystkich !!
Znalazłem ciekawy "wynalazek" w jednym z pobliskich komisów a że jest to bardzo nietypowa konstrukcja zastanawiam się nad jej zakupem pomimo posiadanych już 2 gramofonów ...
Proszę napiszcie jeśli wiecie coś o tym sprzęcie . Najbardziej interesują mnie dane techniczne gramofonu i samej wkładki bo takowych inf. nigdzie znaleźć na polskojęzycznych stronach nie mogłem .
Gramofon formy sanyo fisher DAC 9025
link do strony z identycznym sprzętem: http://volvospeed.com/vs_forum/topic/13 ... ge__st__20


Będę wdzięczny za wszelką odpowiedz
Ostatnio zmieniony 06 gru 2011, 20:20 przez fenderson, łącznie zmieniany 1 raz.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Sanyo fisher DAC 9025

#2

Post autor: eenneell »

Nie wiem co o tym sądzić :!: :?:
Jak i o tym:
http://allegro.pl/adapter-gramofon-magn ... 05618.html
Podobne myślenie ;) :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sanyo fisher DAC 9025

#3

Post autor: Wojtek »

Sanyo to jedna marka, a Fisher to druga. Nie mylmy ich. Jednakże trzeba przyznać, że Fisher należy do koncernu Sanyo ;)
fenderson pisze:bo takowych inf. nigdzie znaleźć na polskojęzycznych stronach nie mogłem .
To akurat mnie wcale nie dziwi :)

Ten sprzęt to moim zdaniem taka krowia mina z plastiku.
Niezły bajer z połączeniem gramofonu razem z zmieniarką CD o budowie karuzeli, ale ani jako jedno ani jako drugie raczej nie jest to dobre.

Co o nim wiemy? Napęd paskowy, całość plastikowa, ramię jakieś dzikie, a wkładka to pewnikiem ten sam model Sanyo co króluje dzisiaj na wszystkich supermarketowych gramofonach, czyli Sanyo ST-05D.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: Sanyo fisher DAC 9025

#4

Post autor: fenderson »

Hmm , no zgodzę się że jest to troszkę profanacja klasycznego gramofonu ale oryginalność samej konstrukcji bardzo do mnie przemawia.
Odnośnie samej firmy to jak Wojtek zaznaczył Fisher jest spod znaku Sanyo i taki też napis widnieje w lewym górnym rogu z czym też się nie spotkałem na archiwalnych aukcjach z podobnym sprzętem.
Postaram się jeszcze dowiedzieć jaka dokładnie wkładka tam pracuje bo gość wspominał coś o wkładce Fishera , no ale zdaje się że to "to samo przez to samo" :?
pzdr.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2011, 20:21 przez fenderson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sanyo fisher DAC 9025

#5

Post autor: Wojtek »

fenderson pisze:Sądzę że w razie co sprzedać można coś takiego za minimum x 2 .....
Co czyni to urządzenie tak wartościowym? :) Widziałem podobny model Fishera kiedyś jak poszedł sprawny za 5 funciaków.

Oryginalność designu to w sumie jedyny walor, przez który można się raz obrócić i na to urządzonko spojrzeć. Czy jest coś więcej? Nie.

Jako zmieniarka jeszcze jako tako się sprawdzi, bo to jest prostsze do zrobienia po kosztach. Jako gramofon? Szkoda płyt...
Ciekawe jak stabilnie to trzyma obroty w ogóle :)

Jak ktoś chce mieć oryginalny bibelot to niech kupuje. Ja tego sprzętu jako gramofonu polecić ze szczerego serca nie mogę.
fenderson pisze:Postaram się jeszcze dowiedzieć jaka dokładnie wkładka tam pracuje bo gość wspominał coś o wkładce Fishera , no ale zdaje się że to "to samo przez to samo" :?
Wkładka Fishera czy Sanyo, na jedno wychodzi.
Ja nadal obstaję przy swoim, tym bardziej że dowiedziałem się, iż w podobnym modelu (DAC-145) zamontowana jest wkładka Sanyo ST-09.

Lepsze pytanie: czy istnieje możliwość jakiejkolwiek regulacji ramienia czy też montażu innej wkładki (obydwa pytania są dość ściśle powiązane ze sobą)? :)

Instrukcje serwisowe do DAC-9025 są dostępne w sieci, ale nie za darmo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: Sanyo fisher DAC 9025

#6

Post autor: fenderson »

Zakupiłem to cudo pobawiłem się i teraz pewnie trzeba je będzie je sprzedać bo ni jak nie pasuje do mojego Radmora stylistycznie ( drewno / plastik)
Konstrukcja ciekawa i przede wszystkim funkcjonalna bo o to głównie chodzi a i dźwięk niczego sobie do okazyjnego posłuchania starych płyt ale jak już wspomniał " Wojtek " trzeba mi zainwestować w coś innego (..) a najlepiej z rodzimej firmy Unitry :twisted:
A może ktoś z was ma na sprzedaż jakiś ciekawy gramofon ? najlepiej Adam lub Daniel .........
pozdrawiam i dzięki za sugestie .
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 13:34 przez fenderson, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sanyo fisher DAC 9025

#7

Post autor: Wojtek »

fenderson pisze:i teraz pewnie trzeba je będzie je sprzedać bo ni jak nie pasuje do mojego Radmora :lol:
To potrzebny był aż zakup by się o tym przekonać dopiero? ;)
fenderson pisze:i trzeba mi zainwestować w coś konkretnego z rodzimej firmy Unitry :twisted:
Czemu Unitry?
fenderson pisze:A może ktoś z was ma na sprzedaż jakiś ciekawy gramofon ? najlepiej Adam lub Daniel .........
Jedyne ogłoszenie tego typu co mi się przypomina jest tutaj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: Sanyo fisher DAC 9025

#8

Post autor: fenderson »

Dzięki za cynk ;) jednak wolałbym bez wzmacniacza ...
A dlaczego Unitra ?? :twisted: (..) Bo Polskie , bo łatwo dostępny w standardzie HI-FI i będzie się idealnie komponował z Radmorem w wersji miedzianego panelu i drewnianej obudowy :D
pozdrawiam.
ODPOWIEDZ