Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#1

Post autor: Myszor »

Mimo miłości do starych płyt jakoś nie ciągnęło mnie do starego sprzętu. Stare auta są fajne ale nie mają 6s do setki.
No ale skoro stare płyty brzmią lepiej niż nowe to może sprzęt też ?
Nurtowany tym pytaniem postanowiłem coś zakupić jako drugie źródło.
Dzięki entuzjastycznym opiniom Darkmana i Regsofta (kopalnia wiedzy by the way) wybór padł na Sony PS-X60.
Wydałem stosowną sumę i stanął Soniacz obok mojego Akrylowego Monstrum. I gra sobie taki bidnioczek...
Wszystkie moje obawy się potwierdziły. Na szczęście nadzieje też się potwierdziły :)

To zacznę od jasnej strony księżyca.
1. Automatyka i możliwość grania przy zamkniętej pokrywie to błogosławieństwo jak się ma dwa koty, w tym jednego z ADHD (niedawno Klinowi na plecy skoczył i się trzymał pazurami). Nie martwię się też gdy siedzę w kuchni, że płyta się skończyła. Well done Sony.
2. Dźwięk jest bardzo dobry. Mam założoną jakąś nieznaną bliżej wkładkę Sony XL30 (igła wymieniona) , pewnie shit-budżetówka, ale gra naprawdę zacnie. Scena szeroka, mocny dźwięk. Trochę bas nieogarnięty ale jest naprawdę dobrze. 2mred nieprzymierzając. Docelowo co innego zawiśnie ale jest git !
3. Regulacja ramienia to bajka. Skończyły się zagwozdki z AS (w TT-15S1 as jest magnetyczny, ustawia się na ucho a nie na podziałce).

Ciemna strona (i pytania) to :
1. Oczywiście coś w złomie nie działa czyli strobo. Regsoft już mi wyklarował, że to częsty przypadek i trza coś tam wymienić. Nie wiem czy warto bo to tylko gadget, który bez możliwości regulacji obrotów jest tylko gadgetem?
2. Ciul Sony brumi. Delikatnie ale brumi. Tak kurde zawsze jest z tymi napakowanymi elektroniką gramiakami. W Marantzu nawet silnik jest poza plintą więc jest cichy jak Cichy Bob. A tu brumi.
Czy w PS-X60 przewody idą od razu na zewnątrz do pre czy wchodzą w jakąś pieprzoną płytkę ?
Wystarczy wyłączyć zasilanie Sony by brum znikł. Brumi ramię ? Brumi trafo ? Warto kable wymienić od wkładki na zewnątrz ?
I tak mam zamiar zrobić kable na XLR więc może ?
Co do cholery brumi ? Na szczęście brum słyszalny jest przy wysokiej głośności i w casualowym graniu nie przeszkadza.
3. Oczywiście nie ma dodatkowej przeciwwagi zakładanej dla wkładek >8g. "Ludzie z kartonami to wyrzucali" jak mówi Regsoft. Jak to obejść bo będę miał 9g. Plasteliną jakoś nieelegancko.
Any ideas Gentelmen ?

A na koniec, to dlaczego nie ma subforum Sony skoro jest Technics i Dual ? Dyskryminacja ?
;)

edit: zapomniałem wspomnieć o TALERZU ! Jest większy od płyty co ułatwia wszystko. Kocham to.
Załączniki
psx.JPG
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#2

Post autor: -Wolf- »

Gratki i niech się dobrze sprawuje :)
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#3

Post autor: klin »

Jak trza będzie to zerkniemy jak mu tam te kable idą i przelutujemy jak trzeba będzie....ale wtedy to juz wina nie odmówie. To trzeba spokojną ręką robić... 8-)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#4

Post autor: olsza84 »

Coś czuję, że też wcześniej czy później dołączę do klubu Sony :) Ładny Myszor i hmmm....wygląda jakoś tak porządniej od tego Marantza :D Gratulacje!
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#5

Post autor: darkman »

O..Q! Gramofon jakiś, nowy 8-) Wygląda na fajny.
Co do brumienia to czytałem u jednego użytkownika wielu forum internetowych z zakresu audio, że to Nuda brumi. Właściwie ze wszystkim.
Coś w tym musi być, bo ów pisuje to wszędzie i zawsze gdy jest taka okazja. U niego nie brumi LAR.
Czyli zachowałeś się jak dziecko we mgle sprzedając LARwę.
poza tym to gratulacje! :D

p.s. Aha u mnie nic nie brumi. Kabel sygnałowy ma wymieniony+wtyki.
yyyy.. z tym pierścieniem dodatkowym, to Reg coś tam wieszał i przy DL103 nie trzeba dociążać, ale przy AT)C9II zdaje się , że tak..??, ja wiem, że na pewno przy Dynavektorze na plastelinie chodzi jak burza.
No nic trzeba polować na przeciwwagę, sam się też rozglądam.

Aaa., no niby oring tam można założyć czy dwa, ale trzeba by zważyć toto i to lamerka raczej.Prawdopodobnie da się dokombinować jakiś pierścień z tytanu. Regu coś wynalzał, że pasuje coś od Pioneera albo i Technicsa.. ale nie pamiętam :lol: 8-)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 23:02 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#6

Post autor: Myszor »

olsza84 pisze: wygląda jakoś tak porządniej od tego Marantza :D
darkman pisze: że to Nuda brumi.
Na Was zawsze można liczyć :lol:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#7

Post autor: chudy_b »

Myszor pisze: Ciul Sony brumi. Delikatnie ale brumi.
Mój X75 też lekko brumi. Pomyśłałem, że to z powodu totalnego scisko/bałaganu w okablowaniu. I olałem. Brum słychać tylko jak nie słychać muzyki
Myszor pisze: Czy w PS-X60 przewody idą od razu na zewnątrz do pre czy wchodzą w jakąś pieprzoną płytkę ?

Jakaś płytka musi być. Ciężko połączyć cienkie przewody ramienia bezpośrednio z kablami RCA.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#8

Post autor: Myszor »

chudy_b pisze: Mój X75 też lekko brumi. Pomyśłałem, że to z powodu totalnego scisko/bałaganu w okablowaniu. I olałem. Brum słychać tylko jak nie słychać muzyki
U mnie jest podobnie ale ponieważ lubię napieprzać to w cichych pasażach też słychać co jest dla mnie nowością w stosunku do Marantza.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#9

Post autor: darkman »

To podświetlenie strobo jest na żarówce neonce. Cza wymienić -> Klin ci to pewnie zrobi w cuglach.
Można dać diody, ale wtedy świeci za mocno.
U mnie jest dodatkowo wypolerowany ten rant od spodu, co daje bdb efekt wyraźnego odbicia lustrzanego.
Reg, coś tam grzebał, ale z pół roku temu i nie pamiętam, bowiem było to w modelu X65 - zdaje się, choć już dawno się zgubiłem w modelach, które on ma, gdyż łatwiej zapamiętać te, których nie ma.
Rozumiem, że pomogłem :mrgreen: .. bardzo :D

Zdumiewające te wasze brumienia :shifty: u mnie cisza :orcs-buttshake:
Aha tak, sygnałowy nie idzie bezpośrednio.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#10

Post autor: darkman »

No i super Myszor, że masz od razu SH-165, ja musiałem sobie dokupić za morze kasy :?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#11

Post autor: Myszor »

klin pisze:Jak trza będzie to zerkniemy jak mu tam te kable idą i przelutujemy jak trzeba będzie....ale wtedy to juz wina nie odmówie. To trzeba spokojną ręką robić... 8-)
Kolega niech wpadnie w weekend posłuchać. Jest czego ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#12

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze: nie działa ... strobo ... Nie wiem czy warto
Pewnie że warto. Robi wrażenie jak zmieniasz obroty czy startujesz jak ciężki talerz stabilizuje się w niewiele ponad sekundę. Z resztą to jak stare, kultowe auto w świetnym stanie. Zostawisz z brakiem podświetlenia zegarów? :morda:

Tu już po wymianie.
X60 New Neon 2.jpg
X60 New Neon 1.jpg
Prosta sprawa. Dostęp do neonówki jest dobry. Przy okazji trzeba wyczyścić lusterko i wizjer bo zbiera się syf. Wystarczy lutownica i neonówka za parę złotych. Poszukam Ci odpowiedniej oferty. Nikt nie wiedział jaka ma być więc kupiłem cały worek i dobierałem. :lol:
Neon X60.jpg
Myszor pisze: Czy w PS-X60 przewody idą od razu na zewnątrz
Nie przechodzą przez żadną elektronikę ani przekaźniki. Jest tylko łączenie z grubszymi przewodami zewnętrznymi. 8-)
Myszor pisze: Delikatnie ale brumi
Musi brumić. Problem to poziom. X60 nie ma żadnego odcięcia wkładki przy podniesionej windzie więc będzie słychać mocniej niż na tych elektronicznie wyciszanych. Ale i tam da się usłyszeć jak wzmak idzie na maksa. Sprawdź też styk headshella no i spróbuj innej wkładki. Jak odłączysz headshell to brumi tak samo? U mnie aby usłyszeć wyraźnie to muszę dać na wzmaku ponad 80% przy podniesionej windzie. Jako, że powyżej 70% jest już za głośno nawet jak na takiego głuchego jak ja to problem nie doskwiera wcale. Ale może nie jestem wrażliwy :mrgreen:
Myszor pisze: Warto kable wymienić od wkładki na zewnątrz ?
Skoro masz zastrzeżenia to czemu nie? Przy okazji można dobrze sprawdzić wszystkie luty i połączenia. Nie ma tego dużo. :?
Myszor pisze: Jak to obejść bo będę miał 9g
Wydaje mi się, że przy OC9II nie było mi to potrzebne bo jednak przeciwwaga złapała gwint na równowadze. Tylko, że to było na X65 a on ma nieco inny odważnik. Dorobiłem sobie suba ale go nie używam. Przy DL-103 po prostu ustawiam wagą. Na nacisku >1g przeciwwaga idzie już po gwincie.

Tu właśnie widać tą doróbkę na moim X50.
Sub-Weight 1.jpg
Myszor pisze: dlaczego nie ma subforum Sony
Jak zbierze się masa krytyczna to nastąpi odpowiednia reakcja łańcuchowa. 8-)
Myszor pisze: Jest większy od płyty co ułatwia wszystko
Ale-oco-hozzzi ? :think:

PS. Co to stoi przy Soniaczu? Jakiś plastikowy pojemnik na pieczywo? Postaw na lodówce bo psuje efekt przyzwoitego gramofonu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#13

Post autor: Regsoft »

olsza84 pisze: wcześniej czy później dołączę do klubu Sony
http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-x60-i6628884002.html :?: :mrgreen:
darkman pisze: O..Q! Gramofon jakiś, nowy Wygląda na fajny.
Fajny no nie? :lol:
darkman pisze: bowiem było to w modelu X65
X65 nie ma stroboskopu. To boli :roll:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 23:46 przez Regsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#14

Post autor: Myszor »

Regsoft pisze:
Tu właśnie widać tą doróbkę na moim X50.
Też chcę doróbkę !
Regsoft pisze: Ale-oco-hozzzi ? :think:
Teraz wszystkie talerze są wielkości płyty i źle się ją łapie. X60 talerz ma większy i łatwo się łapie :)
Regsoft pisze: Zostawisz z brakiem podświetlenia zegarów? :morda:
No tak. Przekonałeś mnie. Choć apka w ajfonie pokazuje idelane 33i1/3 :)
Regsoft pisze: X60 nie ma żadnego odcięcia wkładki przy podniesionej windzie
Skoro sygnał z kabla nie idzie przez elektronikę to on nie wie co się dzieje z windą.

Reg jesteś skarbnicą wiedzy i będę do Ciebie pisać nie raz pewno. A na koniec wyślę Ci ładnego winyla za te wszystkie PW. Dzięki !

Ps. Właśnie kot wskoczył na gramofon. Na szczęście na lewy :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszor's vintydżytsu czyli Sony PS-X60

#15

Post autor: Myszor »

Regsoft pisze:
olsza84 pisze: wcześniej czy później dołączę do klubu Sony
http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-x60-i6628884002.html :?: :mrgreen:
darkman pisze: O..Q! Gramofon jakiś, nowy Wygląda na fajny.
Fajny no nie? :lol:
darkman pisze: bowiem było to w modelu X65
X65 nie ma stroboskopu. To boli :roll:
Poleciłem koledze bo też chce wintydżytsu.
ODPOWIEDZ