Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
brzdagal
Posty: 47
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:25
Gramofon: Toshiba SR-Q630

Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#46

Post autor: brzdagal »

Dzieki.I jeszcze jedna ciekawostka: http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 15775.html ?
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 116
Rejestracja: 12 gru 2014, 22:23
Gramofon: Ad Fontes

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#47

Post autor: Smerf Maruda »

Kwota relatywnie niewielka, polska firma -- może warto spróbować? Nie słuchałem, rzecz jasna.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#48

Post autor: MISSE »

http://allegro.pl/lampowy-przedwzmacnia ... 22328.html

Co do tego przedwzmacniacza to jest schludnie wykonany, może być bazą do eksperymentów z lepszymi częściami(Starsze drogie lampy, lepsze elementy RLC itd.). Cena jest wyjątkowo dobra, ale jest to super skarbonka bez dna, może będziesz zadowolony z efektu końcowego, tylko cena może kilku krotnie przekroczyć 1000zł

Polecam układy lampowe, ale jako alternatywę. Posiadają ogromny urok. Bardzo specyficznie prezentują muzykę. Ciężko je sklasyfikować pod względem jakości. Zawsze są bardzo drogie, (nawet jeśli początkowa cena wydaje się atrakcyjna). Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę energii to można powiedzieć że to klasa Ź.

Z innej strony trzeba mieć jakąś referencję, żeby można było się odnieść.
Wiec po kolei; Bardzo wysokiej klasy klocek na dyskretnych elementach, dopiero można myśleć o Lampie :drool:
brzdagal
Posty: 47
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:25
Gramofon: Toshiba SR-Q630

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#49

Post autor: brzdagal »

Kupiłem już pre Felix Audio od Smerfa Marudy także dzieki.Gram na SET 2A3 i kolumnach szerokopasmowych Sensus Audio także myśle że to mi spasuje.
Awatar użytkownika
olo77
Posty: 39
Rejestracja: 12 wrz 2014, 18:01
Gramofon: GRUNDIG PS 8000

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#50

Post autor: olo77 »

Witam serdecznie ponownie.

Wracając do mojego tematu, preamp ART DJ Pre II nareszcie podłączony. Do amplitunera biegną kable marki KLOTZ AC110. Pierwsze wrażenia w porównaniu do przedwzmacniacza wbudowanego w amplituner:
1) poprawa dynamiki
2) bas lepiej kontrolowany, niżej schodzi, jest go więcej i jest bardziej rytmiczny
3) dźwięk stał się ocieplony, milszy dla ucha
4) mniej szumów, nawet przy większej głośności ustawionej na amplitunerze
5) tony wysokie nie za ostre, przy zachowaniu szczegółów
6) średnica ok

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze przedwzmacniacza. Przy tak nie wygórowanej cenie oferuje naprawdę wiele. Dużym plusem jest jeszcze możliwość wysterować sygnał za pomocą potencjometru. Biorąc pod uwagę różnie nagrane płyty i z różną dynamiką to ważna cecha. Na pewno są dużo lepsze preampy od wymienionego ale dużo droższe. Przy tych możliwościach, walorach brzmieniowych i przy tak nie wygórowanej cenie to produkt godny polecenia dla tych którzy chcą mieć dobre brzmienie za nie wygórowane pieniądze.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuje. :D
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4735
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#51

Post autor: MMarek »

Witam kolegów, po raz kolejny potrzebuję pomocy. Tym razem w wyborze przedwzmacniacza. Kupiłem gramofon Transonic P-85 i potrzebuję do niego przedwzmacniacza. Będzie grał z wkładką AT-95E. Pewnie w późniejszym czasie z inną. Zastanawiam się, a raczej poczytałem o CA Azur 651P, PJ Phono Box SE, ale także o tanim Art DJ Pre II. Polecono mi Vincenta PHO-8 (ale to już chyba przesada) - a może jednak nie. Czy wg szanownych kolegów któryś z powyższych jest szczególnie godny polecenia, a może są jakieś inne, którymi powinienem się zainteresować? Z góry wielkie dzięki za sugestie i pomoc. Aha - Budżet. Chciałbym się zmieścić max. w tysiącu złotych. A im mniej, tym dla mnie lepiej....
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#52

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: Będzie grał z wkładką AT-95E
Ja bym przy tej wkładce nie pakował się w PRE powyżej poziomu (całkiem zresztą sympatycznego) Art'a ... 8-)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4735
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#53

Post autor: MMarek »

Ja bym przy tej wkładce nie pakował się w PRE powyżej poziomu...
Docelowo chciałbym zainstalować w gramofonie AT 440MLa, AT-95E to na teraz na początek - niestety sporo wydatków. Dodam, że mam wzmacniacz lampowy - niestety nie ma wejścia phono.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#54

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: A im mniej, tym dla mnie lepiej....
MMarek pisze: AT 440MLa
Jeśli nowy to jak dla mnie oczywiście może być Kambodża ale raczej 551p (po co Ci wejście MC?) a jeszcze lepiej używana starsza 540p ... 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#55

Post autor: darkman »

MMarek pisze: Chciałbym się zmieścić max. w tysiącu złotych. A im mniej, tym dla mnie lepiej....
Tu masz trochę dywagacji na ww temat:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=47&t=9065
Na obecnym etapie Twojego sprzętu nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Zbyt wiele niewiadomych.
W mojej opinii dobry w miarę pre to nie byle co. Odradzam zakup DJ Pre II z powyższych względów.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10482
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#56

Post autor: Myszor »

Tu gdzieś jakiś kolega wystawiał na forum v90lps co ma zacne opinie.
I budżet się zgadza:)
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#57

Post autor: -Wolf- »

U mnie Art grał z AT440MLb i było bardzo dobrze. Zmieniłem z myślą o przyszłościowej zmianie wkładki na MC (Art ich nie obsługuje) na wyżej wspomniany Musical Fidelity V90-LPS i też jest bardzo dobrze ;)
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4735
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#58

Post autor: MMarek »

Dziękuję bardzo, jak zawsze za cenne uwagi i pomoc. U mnie nastąpiła jednak zmiana polegająca na tym, że zrezygnowałem z Transonica P-85, bo w jego miejsce zdobyłem upragnionego Telefunkena S600, którym mam nadzieję, z pomocą Esdarka, będę się cieszył długie lata. Wraca jednak temat przedwzmacniacza. Jak już pisałem, na początku będzie w nim zamontowana wkładka naprzemiennie AT-95 i JVC Z1S. Docelowo chciałbym w nim mieć AT440MLa. Tak czy owak będą to wyłącznie wkładki MM. Czy Waszym zdaniem Cambridge Audio CP1 będzie dobrym wyborem? Ktoś z kolegów może coś o nim słyszał lub słuchał? Może PJ Phono Box DS? A może jakieś inne propozycje.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#59

Post autor: kielek »

Może nie o preampach,ale weź pod uwagę że ramię w S600 jest dość ciężkie a AT 440 MLa uchodzi za miękką wkładkę ,więc nie wiem czy Ci się to zgra,nie wiem czy podobnie nie będzie z AT 95.Poczytaj trochę sobie o doborze wkładek do ramion,o podatności etc. tak na pałę tego się nie robi.
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#60

Post autor: pawlos »

Kup ten zestaw i bedzie git :) bo headschel chyba tez masz nieoryginalny

http://allegro.pl/shure-m91-ed-ortofon-i6633659071.html
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
ODPOWIEDZ