Jakie kolumny do 300 zł?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1186

Post autor: grzehu82 »

Do Luxmana sądzę idealnie np. takie B&O
https://www.olx.pl/oferta/super-zestaw- ... ml#909db59
Najlepiej by było upolować egzemplarz w takiej okleinie: http://www.tmraudio.com/product/bang-ol ... y-speakers
Mają 8 omów impedancji - odpowiednio do tego amplitunera. Cena za ładne może przekroczyć jednak budżet.

Sam mam na sprzedaż vintagowe Philipsy i choć mają 8 omów, też by się zgrały: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-phili ... hTsiw.html
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
paula_vinyl
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2016, 19:27

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1187

Post autor: paula_vinyl »

a co myslisz o tych: http://allegro.pl/mission-700-leading-e ... 88925.html
beda ok z Luxmanem?
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1188

Post autor: grzehu82 »

Nie znam ich, ale wyglądają zacnie, jedynie zerknąłem na filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=R0_wj7n1sKE
Jak sprzedawca pewny można kupować myśle.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1189

Post autor: pan_winyl »

Mission 700, raczej wczesna wersja. Bardzo fajny zestaw. Firma jest bardzo fajna, zwłaszcza ich produkcje z lat 80. Obecni troszkę słabiej ale nie można ich za to winić- to raczej ogólnoświatowy trend i nie wielu udało się go ominąć :(

Same kolumny to w zasadzie protoplasta nowoczesnego podejścia do budowy kolumn. Zastosowanie odwrotnego układu przetworników, pozwoliło na ciekawe zbudowanie brzmienia średniego pasma- tj nie ma przerysowanej góry ale nie ma też przerysowanej góry :)

W tych pieniądzach warto, choć można je kupić taniej, czasami poniżej 200 zł.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1190

Post autor: grzehu82 »

Nie zapomnij się pochwalić co wybrałaś i czy jesteś zadowolona z kompletu.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1191

Post autor: kielek »

pan_winyl pisze: tj nie ma przerysowanej góry ale nie ma też przerysowanej góry
:?:

Też uważam,że spokojnie te Missiony można brać,naprawdę dobrze brzmiące monitory z niezłą dynamiką.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1192

Post autor: darkman »

Koleżako, uff.. co za bzdury.
Kupiłaś fajny gramofon manufakturowy z firmy subprodukcyjnej (zasadniczo to JVC i bdbd wybór).
Ampli wintage całkiem dobrej firmy, króry gwarantuje analogowe brzmienie.
Nie wierz jednak w to, że je usłyszych z budżetowych głośników za 100 złotych (przykładowych).
Proponowane Heco, to również tylko namastka głuchego brzmienia w którym zawsze czegoś będzie brak.
Sensowny wybór z dotychczasowych propozycji to B&O. Nieco większa kolumna 3 drożna, dobrej i
uznanej firmy na rynku 2nd hand.
Niestety z małych i tanich pierdzików będziesz miała pierdzikowate brzmienie ze swojego toru, co spowoduje tylko konsternację. Czasem jednak warto się o tym przekonać. Prośba do kolegów by nie fantazjować, lecz polecać coś autentycznie z autopsji.

Czytając polecenie, na Twoim miejscu poprosiłbym o zdefiniowanie pojęcia "by się zgrały też". Cóż to za hybryda? I na jakiej podstawie taki osąd? Usłyszane w praktyce?.. ale najpierw definicja. Proszę o nią.

p.s. a Mission, tak. Można przemyśleć, bo posty kolegów mnie uprzedziły trochę w trakcie pisania.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1193

Post autor: amrowek »

Kolego darkman
trochę tych heco przerzuciłem
jak na razie zostały mi P2302SL. dule Cl 620, metze, i heco 158/8, corony , duale cl132 i heco vitas200
stare serie heco SM sound master brzmią dużo lepiej niż niektóre nowsze serie a przedział jest do 300 pkb
w przedziale do czystu trudno czasami coś znaleźć sensownego kiedyś na allesdrogo były ATL HD304 i te bym polecił gdyby były tak samo jak duale cl620/630
części niestety nie dane było mi posłuchać na luxmanie bo jak mam luxa to już nie miałem kolumn.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1194

Post autor: darkman »

amrowek pisze: Kolego darkman
trochę tych heco przerzuciłem
Amorow@, ja przecież nie twierdzę nic odwrotnego. :?:
Wyrażam własne zdanie, nikogo nie cytując.
Model Heco z poprzedniej strony moim zdaniem nie spełni oczekiwań koleżanki tytułem jakości brzmienia toru, do którego i tak pewnie jeszcze nie ma punktu odniesienia. można po prostu od razu zacząć od lepszego wyboru, gdzie współczynnik zadowolenia wydaje się być potencjalnie większy. Już na starcie.
Nie neguję Twojego zdania (dość lakonicznego - przyznać musisz), choć uważam, że owe Heco to nie najlepszy wybór do tego toru. Niestety w mojej opinii nie podkreślą one poziomu zestawu lecz będą jego najsłabszym ogniwem. Z reguły w komponowaniu toru audio chodzi o inną relację.
Nie umawialiśmy się, że będzie fajnie, ale że źle to już na pewno nie. :D
to dość przeciętny głośnik ze stajni niemieckiej i w stosunku do zaproponowanego przez Grzehu>80@ (zdaje się) duńskiej B&O, płaszczyzna porównania nie występuje. Wartość tych Heco jest jednak połową owych B&O i tak też jest różnica w brzmieniu. Podobnie będzie z kantonami zbliżonych serii i nie ma na to rady.
W ogólności prosiłem jedynie by nie fantazjować za bardzo. Przewijające się ciągle te same model kolumn w wątkach budżetowych wydają się być co najmniej niepokojące i dość montonne.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1195

Post autor: amrowek »

polecił bym Duale cl 620 gdyby były

a jednak sąąąąąąąąąąąąą :D :D :D :D :D
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-mo ... 74000.html

do Luxmana polecam te bardzo ładnie się to uzupełnia ( ale to moje zdanie)


no ale ktoś by mi zarzucił że nie no przesadzam z tymi dualmi tak w kółko i kółko :D

z drugiej strony może się tylko sugerować naszymi podpowiedziami , a co i jak to i tak okaże się w praktyce.\
niektórzy np uważają że ogółnie luxman to takie hm kluchowate misiowate granie.

polecił bym też te ale sa powyżej
http://allegro.pl/heco-professional-650 ... 68039.html\
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1196

Post autor: grzehu82 »

Jednak można zauważyć że koleżanka pyta w tym wątku, czyli ma do wydania 300zł (o ile się nie mylę). Jeśli tak, to będzie jej ciężko o niezniszczone B&O S45 w tej kwocie. To co konkretnie. Chyba nie duala?
Co do np. moich Philipsów w tej kwocie mało jest sensownych konkurentów, a to jest "analogowe brzmienie" jeśli o to chodziłobo nabywcy.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
paula_vinyl
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2016, 19:27

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1197

Post autor: paula_vinyl »

Dziękuję Wam serdecznie za pomoc! Zestaw został złożony - zamówiłam Mission 700.
Jak wszystko do mnie dotrze to dam znać co dobrego z tego wyszło :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1198

Post autor: darkman »

Fajny wybór. mogą dać zadowolenie i oby tak było, winszuję paulo_vinyl@ :D
grzehu82 pisze: Jednak można zauważyć że koleżanka pyta w tym wątku, czyli ma do wydania 300zł (o ile się nie mylę).
Jak nie trudno zauważyć, przy odrobinie dobrych chęci i wysiłku, rzecz oczywista: Administrator forum w ostatnich dniach udzielił wykładni na ów temat i dopuścił, choć z pewną nieśmiałością - zapytania cenowe w pewnej rozpiętości cenowej mieszczącej się w ramach danego poziomu cenowego "in + i -". Reasumując zatem nowe wytyczne dopuszczają pewną rozbieżność cenową i nie ograniczają pytających do podawania sztywnych wartości.
grzehu82 pisze: Jeśli tak, to będzie jej ciężko o niezniszczone B&O S45 w tej kwocie.
Istotnie. Wszak zmiana poglądów zdumiewająco twórczą być może:
grzehu82 pisze: Do Luxmana sądzę idealnie np. takie B&O
https://www.olx.pl/oferta/super-zestaw- ... ml#909db59
Zawsze to jakiś postęp i dowód na potencjał percepcyjny, mimo wszystko:
grzehu82 pisze: Najlepiej by było upolować egzemplarz w takiej okleinie: http://www.tmraudio.com/product/bang-ol ... y-speakers
Mają 8 omów impedancji - odpowiednio do tego amplitunera.
To prawda. Odniosłem wrażenie, że ów ustęp wypełnia znamiona polecenia. Czyżby więc jednak cena nie miała, aż takiego znaczenia?
grzehu82 pisze: Cena za ładne może przekroczyć jednak budżet.
No może. Fakt. Jednak nie jest to constans. Bywają różne okazje jak i atrakcyjne oferty. cuda się zdarzają! Wiem bo czytałem Ewangelię.
grzehu82 pisze: Sam mam na sprzedaż vintagowe Philipsy i choć mają 8 omów, też by się zgrały: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-phili ... hTsiw.html
Zapewne. Pytanie jednak z czym? I co to znaczy "zgrały"? Chodzi o wytrzymałość, aż do całkowitego zgrania czyli unicestwienia? Czy też zgrania w sensie dopasowania w torze? W tym drugim przypadku, byłby to mezalinas i pasowanie na miarę, siodłania świni. Efekt dość paradny moim zdaniem. Rumak analogowy z tego nie wyjdzie za Chiny ludowe.
grzehu82 pisze: Co do np. moich Philipsów w tej kwocie mało jest sensownych konkurentów, a to jest "analogowe brzmienie" jeśli o to chodziłobo nabywcy.
Konkurencja w tym wypadku nie istnieje. A to ze względu na bezprzedmiotowość oferty. To niska półka budżetowych głośników, słaby design, marne i wytłumione brzmienie do tanich zestawów "coś tam brzęczy przy sprzątaniu" (garaż, warsztat, piwnica, lamus). Brak terminali umożliwiających zastosowanie sensownego okablowania. Niska jakość wykonania oraz użytych materiałów. Kolor obudowy niepasujący akurat do zestawu koleżanki. Grają jak kosztują.
Potencjalnemu nabywcy z tego wątku z całą pewnością nie o to chodziło. Co zresztą udowodnił(a), przemyślanym i dojrzałym zakupem. O czym z przyjemnością czytam.
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1199

Post autor: grzehu82 »

Darkman twoje barwne wypociny nic nie wnoszą.
Na podstawie twojego opisu tych Philipsów przyszły nabywca to chyba będzie albo tępy i głuchy ślepiec albo ktoś niezrównoważony na umyśle ;)
Przestań opisywać coś czego na oczy nie słyszałeś i to jeszcze z pozycji wyroczni.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie kolumny do 300 zł?

#1200

Post autor: darkman »

grzehu82@ bełkot to nie jest dobra socjotechnika do polemiki. Jakiejkolwiek.
To po prostu słabe głośniki. Nawet w tej cenie. Oczywiście jeśli ktoś da im szansę, to jestem w stanie docenić jego odwagę. I determinację. Sporą
Kto dał ci prawo do używania wobec mnie kontekstowych słów uznanych powszechnie za pejoratywne i być może obraźliwe? Pytam, bo tak czy siak nie jest możliwe byś mnie obraził. Nie każdy po prostu może. Ty nie (->Boziewicz).
Na jakiej podstawie stawiasz tezę, co widziałem i słyszałem? Doprawdy trudno mi to odgadnąć. Podasz jakieś detale w tej materii?
ODPOWIEDZ