Kraven szuka nowego gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#16

Post autor: Wojtek »

Kraven pisze: Jak każdy chce wydać jak najmniej za jak najwięcej.
W takim razie ciężko mówić o sensowności zakupu nowych sprzętów do 4k. Szczególnie jeśli nie mają to być pełne manuale.
Kraven pisze: (Panie Administratorze proszę się nie wkurzać na mnie bo ich cena jest nie z tej "bajki"
Spoko, aczkolwiek schodzimy z tematu. Jak chcesz sobie pogadać o "ile muszę dołożyć żeby kupić dobrą nówkę" to chyba lepiej w innym temacie :)
Kraven pisze: Jakoś dziwnie mi "pachnie", że ten thorens 240/295 i ten Dual 460 są bardzo do siebie podobne.
Thorens TD-240 i Dual 460 to są praktycznie te same Duale, tylko z innymi znaczkami :)
Thorens TD-295 to coś innego, ale też nie rodowity Thorens, bo Pro-Ject :)

Zdajesz sobie sprawę że te współczesne Duale (455, 460, 505-4) nie różnią się w sumie niczym od starszych egzemplarzy? Płacisz za nowość i dwuletnią gwarancję. Czy to jest warte wielokrotność ceny używanego egzemplarza? Na to już sam musisz sobie odpowiedzieć :)
Kraven pisze: nigdzie nie ma żadnej informacji o automatyce lub o półautomatyce
Pewnie dlatego że jej nie ma.

Z drugiej strony spektrum, nie ma czegoś takiego jak manualny Dual :morda:
Kraven pisze: Jak w praktyce wygląda temat zmiany obrotów przy przekładaniu paska.. czy to aby nie "upierdliwe" ? :doh:
A jak sobie wyobrażasz ręczne przekładanie paska napędowego kontra przełączenie przycisku/wajchy? :)
Kraven pisze: Tak na marginesie - instrukcje do Duala w języku polskim są niskich lotów.. poszukałem więc innych języków.... to samo, jak takie coś można dokładać do sprzętu za ponad 3 tys. pln... trzeba być niemcem :P
Noooo te polskie to chyba dzieło dystrybutora albo jednego ze sklepów, ale jeśli chodzi o oryginalne materiały to są wystarczające.
http://dual.pytalhost.eu/455/
http://dual.pytalhost.eu/505-4/

3-4 kafle to na prawdę nie jest dużo jak na dobry nowy gramofon :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Kraven
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2016, 20:29
Gramofon: DUAL CS460

Re: Gramofon do 1000 zł

#17

Post autor: Kraven »

Drogi Administratorze czy mogę Cię prosić o przeniesienie moich postów wraz z odpowiedziami do innego tematu. Chyba jednak będę kontynuował wątek nowego i droższego gramofonu (powyżej 1000).
zdaję sobie sprawę, że:
1. Nowy gramofon, dobrej klasy (nie najwyższej) będzie kosztował kilka razy więcej niż używany (przynajmniej 2x).
2. Konstrukcyjnie nowe modele w przedziale w okolicy 3-5 tys pln nie wiele się różnią od swoich poprzedników.
3. W mniejszym budżecie można kupić o wiele lepiej wyspecyfikowaną używkę.
W moim przypadku jest pewien czynnik (zewnętrzny ;) ), który decyduje o tym, że upieram się na nowy sprzęt.
Jak wspominałem proszę o przeniesienie wątku do innego tematu, gdzie będę mógł kontynuować.
Dzięki
...There is someone in my head, but it's not me...
Dual CS 460, Vincent Pho8, H/K AVR 355, Tannoy Fusion4
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#18

Post autor: Wojtek »

Kraven pisze: 2. Konstrukcyjnie nowe modele w przedziale w okolicy 3-5 tys pln nie wiele się różnią od swoich poprzedników.
Jakich poprzedników?
Kraven pisze: W moim przypadku jest pewien czynnik (zewnętrzny ;) ), który decyduje o tym, że upieram się na nowy sprzęt.
Twoja sprawa :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Kraven
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2016, 20:29
Gramofon: DUAL CS460

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#19

Post autor: Kraven »

Dziękuje za przeniesienie tematu.... :D
pisząc o poprzednikach miałem na myśli takiego na przykład Duala CS 455 (stary model) i dzisiejszy CS460 to chyba prawie to samo - mam racje ?
W kwestii czynnika zewnętrznego: układ jest prosty, ktoś chce być, że tak to ujmę sponsorem mojego gramofonu, więc do okolicy 3-4 tys pln nie będzie mnie on kosztował prawie nic. Niestety używane sprzęty nie wchodzą w grę. I stąd cała ta dyskusja.
Z mojej strony, chciałbym mieć, tak jak już wspominałem przynajmniej półautomat - po zakończeniu odsłuchu ramie się unosi lub unosi i odstawiane jest na pozycję spoczynkową.
Jeśli chodzi o wygląd to mój NIK akceptuje jasne drewno jak w przypadku Duala CS460, Thorensa TD-240-2, PJ 1EXpression Carbon ewentualnie połączenie bieli jak w przypadku tego PJ lub REGA Planar 3.

Oczywiście mój wzmacniacz nie jest wyposażony w przedwzmacniacz i tu też będę potrzebował pomocy. Opcje są dwie dorzucam do listy życzeń lub kupuję sam.
W torze Audio będzie Aplituner HarmanKardon AVR355 + Tannoy Fusion 4. Wymiana wzmacniacza to target na krok nr 2 w przyszłym roku.
...There is someone in my head, but it's not me...
Dual CS 460, Vincent Pho8, H/K AVR 355, Tannoy Fusion4
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#20

Post autor: darkman »

No tak, dość jasne kryteria.
Kraven pisze: NIK akceptuje jasne drewno jak w przypadku Duala CS460, Thorensa TD-240-2, PJ 1EXpression Carbon ewentualnie połączenie bieli jak w przypadku tego PJ lub REGA Planar 3.
Przepraszam Ciebie, ale zatoczyłeś krąg.
Tak się zastanawiam czy jesteś taki uparty, asertywny.. czy po prostu się miotasz jak my wszyscy w swoim czasie (niektórzy już zapomieli, ale są ich posty z przed 8-10 lat na różnych forach.. :mrgreen: )
Masz te gramofony już zaopiniowane.
O TD240-2 pisałem na forum u nas w jakimś temacie dotyczącym wkładki, którejś, ale wyszukiwarka da radę, jak ci się chce -> wyżej masz info Wojtka.
Z ciekawością pośledzę wątek.. ale dajże spokój z tymi nowymi Dualami, to na prawdę to samo co stare modele. Zakup nie ekonomiczny w wersjo nowej.
Ogólnie to kierujesz się kryterium wyglądu. I OK. Rozważ jednak: napęd jako taki, subtalerz - z czego, grubość talerza i materiał/ciężar, plintę, ramię(!), wkładkę, ergonomię obsługi. to tak z grubsza,

W kontekście wymian dalszych w przyszłości, kup od razu dobry phono pre, będzie mniej wymieniania potem i marudzenia, że "mogłem, ale nie chciałem" :D
powodzenia,

p.s. Planar to cała linia/seria gramofonów robiona od dawna, ten nowy to P3 z linii Planar (jest ich kilka). Nie są to półautomaty.
Jak będziesz pytał w tym wątku o phono pre, to Cię zamordujemy :mrgreen:
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#21

Post autor: Latro »

darkman pisze: Jak będziesz pytał w tym wątku o phono pre, to Cię zamordujemy :mrgreen:
a robimy to tak-
:violence-smack: :violence-instagib: :violence-hammer: :violence-stickwhack:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Kraven
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2016, 20:29
Gramofon: DUAL CS460

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#22

Post autor: Kraven »

Dobra dobra zrozumiałem z pre idę do pre... nie strelaj pażausta please :pray: :confusion-seeingstars:
Wygląd opiniuje moja kochana NIK. Podałem te "zataczające krąg modele" bo prosiliście mnie aby podrzucić estetykę jaka pasuje NIK.
Staram się rozpatrywać talerz, sub talerz i całą resztę tylko jakoś nie mogę znaleźć nic innego z nowych w tym budżecie co by pasowało do wymogów NIK i mojej chęci posiadania auto stop z odłożeniem lub tylko podniesieniem ramienia.
Argument że Dual nie ekonomiczny w moim przypadku odpada, bo chol€ra chcę czy nie muszę znaleźć dobry nowy gramofon.
Proszę, jeżeli się da o propozycję sprzętów podobnych do tych powyżej (estetyka), wymogi podałem powyżej.
Cenię Waszą znajomość i dlatego się tak dopytuję.
...There is someone in my head, but it's not me...
Dual CS 460, Vincent Pho8, H/K AVR 355, Tannoy Fusion4
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#23

Post autor: Wojtek »

Kraven pisze: mam racje ?
Tak pisałem :)
Kraven pisze: W kwestii czynnika zewnętrznego: układ jest prosty, ktoś chce być, że tak to ujmę sponsorem mojego gramofonu, więc do okolicy 3-4 tys pln nie będzie mnie on kosztował prawie nic. Niestety używane sprzęty nie wchodzą w grę. I stąd cała ta dyskusja.
No dobra, a gdyby wujek/ciocia/ojciec/znajomy/kuzyn/teść nie sponsorował Twoje zachcianki to ile mógłbyś wyłożyć z własnej kieszeni? :)

Bo może masz dość we własnym portfelu żeby kupić lepszą używkę od nówki ze sponsoringu :morda:

Jeszcze inaczej: może zamiast jarać się "darmową kasą", wytłumacz "zewnętrznemu czynnikowi" że upieranie się przy nowym w tej sytuacji to tak jakby wyrzucone pieniądze?
Kraven pisze: bo chol€ra chcę czy nie muszę znaleźć dobry nowy gramofon.
W sensie że nie masz własnych pieniędzy? :(
Kraven pisze: Proszę, jeżeli się da o propozycję sprzętów podobnych do tych powyżej (estetyka), wymogi podałem powyżej.
Cenię Waszą znajomość i dlatego się tak dopytuję.
Pisaliśmy już Tobie że nie znajdziesz nowego z autostopem poza Dualami? :)

Twoje wymogi się zaczynają wzajemnie wykluczać, ale osobiście widzę rozwiązanie, tyle że Ty go jeszcze z jakiegoś powodu nie widzisz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Kraven
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2016, 20:29
Gramofon: DUAL CS460

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#24

Post autor: Kraven »

Wojtek,
Dziękuje... chyba chodzi o to aby ktoś napisał i wybrał dla mnie.
Z własnej kieszeni mogę oczywiście wyłożyć do ponad tysiąca i nawet jak się okaże, ze warto to i więcej.
Nie jestem w stanie "sponsorowi" wytłumaczyć ani wziąć od niego gotówki - wtedy sytuacja zrobiła by się bardziej prosta.
Więc plan jest taki, sponsor kupuje mi przepłacając kilkukrotnie nowy gramofon, ja się cieszę jak dziecko a potem swoją kasę inwestuję w rozwój toru audio (aż się ciśnie napisać 'upgrade" ale nie lubię tych anglojęzycznych wrzutek).
Lejek sprowadza mnie do Thorensów lub Duali chyba, że REGA Planar 3 ma choć autostop, bo ni chol€ry nie mogę tego wyczytać nigdzie (wiem, wiem zaraz mnie zacytujesz i napiszesz skoro nie możesz znaleźć to znaczy, że nie ma).
Tak czy inaczej, jak już wybiorę, otrzymam, podłącze to podzielę się swoimi spostrzeżeniami abyście mogli uniknąć podobnych marud w przyszłości. Choć sam nie obiecam, że przestanę marudzić :mrgreen:
...There is someone in my head, but it's not me...
Dual CS 460, Vincent Pho8, H/K AVR 355, Tannoy Fusion4
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#25

Post autor: Wojtek »

Kraven pisze: Z własnej kieszeni mogę oczywiście wyłożyć do ponad tysiąca i nawet jak się okaże, ze warto to i więcej.
No to luzik. Olej sponsora i ciesz się lepszym sprzętem na starcie.
Kraven pisze: Nie jestem w stanie "sponsorowi" wytłumaczyć ani wziąć od niego gotówki - wtedy sytuacja zrobiła by się bardziej prosta.
Więc plan jest taki, sponsor kupuje mi przepłacając kilkukrotnie nowy gramofon, ja się cieszę jak dziecko a potem swoją kasę inwestuję w rozwój toru audio (aż się ciśnie napisać 'upgrade" ale nie lubię tych anglojęzycznych wrzutek).
Głupio, szkoda kasy sponsora. Z drugiej strony, to nie Twoja kasa więc może nie masz takich wyrzutów :)
Kraven pisze: (wiem, wiem zaraz mnie zacytujesz i napiszesz skoro nie możesz znaleźć to znaczy, że nie ma).
Bingo, widać że zaczynasz dobrze kombinować :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Kraven
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2016, 20:29
Gramofon: DUAL CS460

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#26

Post autor: Kraven »

No to teraz nie było to bardzo pomocne...
Ale cóż, przynajmniej zaczynam dobrze kombinować :lol:
...There is someone in my head, but it's not me...
Dual CS 460, Vincent Pho8, H/K AVR 355, Tannoy Fusion4
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#27

Post autor: Wojtek »

Bo marudzisz i jesteś uparty. Powiem wprost: wiedząc guzik nie wiesz lepiej od nas :)
My nie doradzamy Tobie żebyś miał źle tylko żebyś miał dobrze.
Ale jak się nie da to przecież nie będę płakał. Za pieniędzmi sponsora tym bardziej :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Kraven
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2016, 20:29
Gramofon: DUAL CS460

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#28

Post autor: Kraven »

Drogi Wojciechu.
Staram się jak mogę nie marudzić. A uparty nie jestem wcale.
Za pieniądze sponsora ja też nie będę płakał.
...There is someone in my head, but it's not me...
Dual CS 460, Vincent Pho8, H/K AVR 355, Tannoy Fusion4
Kraven
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2016, 20:29
Gramofon: DUAL CS460

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#29

Post autor: Kraven »

Cześć,
Decyzja podjęta. Towar zamówiony a jutro powinienem wiedzieć czy uda mi się rozkoszować muzyką z analogu w te święta.
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc a w szczególności jednej osobie za cierpliwość przez duże "C".
Pierwsza płyta też już zamówiona a resztę mam nadzieję znajdę pod choinką :occasion-xmas:
Oczywiście mogę obiecać dwie rzeczy:
1. podzielę się swoimi wrażeniami
2. nie przestanę marudzić na Forum :)
Pozdrawiam
...There is someone in my head, but it's not me...
Dual CS 460, Vincent Pho8, H/K AVR 355, Tannoy Fusion4
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kraven szuka nowego gramofonu

#30

Post autor: Wojtek »

OK, tylko po co ta tajemniczość? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ