Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#31

Post autor: -Wolf- »

darkman pisze:A najgorszy to już jest kolega @wolfri, który kupił Pylony tylko po to by uwiarygodnić wciskanie tego badziewia innym. Degenerat jeden - zbanujmy go!
O tak, bana mi za sianie wrogiej propagandy :mrgreen:
Justshem pisze:Czy coś szczególnego przemawia za jednym z podanych modeli?
Pylon opal 23
Pylon topaz 15
Pylon topaz 20
Jakość dźwięku, jakość wykonania, 4 lata gwarancji. Tak, Pylony są naprawdę całkiem spoko. A co do wyboru konkretnego modelu, to musisz porównać sobie parametry i udać się na odsłuch (choć ja kupowałem swoje tylko na podstawie opinii i nie żałuję zakupu).
oskar2905 pisze:chcecie faceta naciągnąć na 2k wydane w błoto.
Co za herezje. Naciągnąć? W jaki sposób? Czy my coś z tego mamy?

Ja ze swojej strony mogę polecić Pylony Pearl 25. Jedyne do czego można się doczepić (tak na siłę) to brak maskownic w zestawie, które na szczęście można kupić osobno ;) I nie wydasz 2k w błoto, tylko 1,5k :lol: (+ nieco ponad 100 zł za maskownice z wysyłką, jeśli się na nie zdecydujesz).
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#32

Post autor: oskar2905 »

Przecież napisałem że pylony nie są złe ;) . To wszystko wcześniej było o kolumnach z 1 strony (audio pro czy jakoś tak...).
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#33

Post autor: -Wolf- »

A to zwracam honor. Dodałbym tylko, że moim zdaniem Pylony nie tylko "nie są złe", a wręcz są bardzo dobre. Zwłaszcza jeśli weźmie się cenę pod uwagę.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#34

Post autor: Justshem »

Pojawiły się w temacie tonsil. Myślałem o Voyager 350 lub atlas 300. Czy mogą konkurować Pylonami czy kolega który jest za przedstawia mongolskie teorie?

Jak w tym wszystkim maja się dali 7
http://allegro.pl/dali-zensor-7-wybitne ... 67772.html
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#35

Post autor: oskar2905 »

Dali to cena za sztukę ;) . Nie wrzucaj wszystkich tonsili do jednego worka. Te które podałeś nie są dobrymi kolumnami. Nie ma czegoś takiego jak tonsil atlas. Jest altus.
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#36

Post autor: Justshem »

Aha, to na dali mnie nie stać, a tonsil atlus oczywiście. Słownik ma swoje zdanie na ten temat ;)
Jestem umówiony na odsłuch pylonow.
Dzięki wielkie za rady wszelakie.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#37

Post autor: -Wolf- »

Justshem pisze:Jestem umówiony na odsłuch pylonow. Dzięki wielkie za rady wszelakie.
Pięknie. I nie ma za co :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#38

Post autor: Regsoft »

oskar2905 pisze: Nie ma czegoś takiego jak tonsil atlas. Jest altus.
Justshem pisze: tonsil atlus oczywiście. Słownik ma swoje zdanie
:lol:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#39

Post autor: kielek »

Oskarku będąc z tego co pisałeś jeszcze nastolatkiem powiedz kiedy zdążyłeś przerobić tyle kolumn,wzmacniaczy przy swoim skromnym budżecie uczniowskim, by nieco starszych kolegów uciszać stwierdzeniami "nie pisz głupot"? Internet przyjmie wszystko,ale oszczędź już tych rozważań rodem z elektroda.pl,gdzie tam zapewne dokształcasz się teoretycznie. Nie wnikam w czysto teoretyczne i techniczne szczegóły co może zagrać lepiej,bo wśród i wielu używek znajdzie się też masę takich kolumn ,staramy się tutaj udzielać rad też czysto ''życiowych" związanych z własnymi doświadczeniami,które zabrało nam trochę lat,by druga osoba nie wdepnęła w coś czego można by później żałować.Staramy w odróżnieniu od Ciebie brać nieco odpowiedzialności za porady i wczuć się w rolę człowieka,który nie jest zbyt mocno osłuchany i chce coś "porządnego" a nie wybitnego na początek i by nie miał z tym żadnych kłopotów.
Łaskawie młody człowieku zbastuj nieco i poluźnij gumki i staraj się nie obrażać innych ludzi co mają inne zdanie. Tutaj to nie teoria i popisy gniewnych konstruktorów co budują lepsze klony Accuphase niż sama fabryka,tylko branie odpowiedzialność za czyjeś pieniądze,które lekko na pewno nie przyszły. Kolega osłucha się na fabrycznych kolumnach,sprzeda je po 2-3 latach 50-70% ceny i wtedy może uderzy w DIY, a jak zrobi to sam zadecyduje i tyle w temacie.
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#40

Post autor: Justshem »

kielek pisze:staramy się tutaj udzielać rad też czysto ''życiowych" związanych z własnymi doświadczeniami,które zabrało nam trochę lat,by druga osoba nie wdepnęła w coś czego można by później żałować.Staramy [..] brać nieco odpowiedzialności za porady i wczuć się w rolę człowieka,który nie jest zbyt mocno osłuchany i chce coś "porządnego" a nie wybitnego na początek i by nie miał z tym żadnych kłopotów.
Tutaj to [..] branie odpowiedzialność za czyjeś pieniądze,które lekko na pewno nie przyszły.
Яe5p3cT
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1328
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#41

Post autor: lopek3 »

oskar2905 pisze: W tych z kolumnach z 1 strony są najtańsze chińskie głośniki (basowy na pewno). Poza tym żeby woofer był z boku to potrzeba skomplikowanej zwrotnicy i dużej ilosci pomiarów żeby było to zrobione zgonie ze sztuką, a takiej na pewno w tych kolumnach nie ma.
Czy mogę poprosić o źródło tej informacji. Wyrażając się tak kategorycznie chyba kolega to sprawdził dokładnie.
No bo teraz nie wiem czy mam wyciągać 2 tysie z błota, czy jednak niech sobie w tym błocie dalej leżą.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#42

Post autor: oskar2905 »

Te kolumny wyglądają na rebrandy jamo. Współczesne kolumny jamo są chińskie. Głośniki też.
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1328
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#43

Post autor: lopek3 »

Mocny argument :clap: Aż przysiadłem z wrażenia.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#44

Post autor: darkman »

lopek3 pisze: Aż przysiadłem z wrażenia.
No, ja odpadłem już rano. Zbieram szczenę z podłogi do tej pory. Zwłaszcza wobec argumentu "zgodności ze sztuką".
Justshem
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:54

Re: Kolumny do słuchania rock and rolla potrzebne

#45

Post autor: Justshem »

Wybrałem Sapphire 25. Minął prawie rok, a ja dalej jestem zadowolony. Nie potrafię opisać w sposób podobny do tych, które widnieją na forum, zamieszczone przez audiofilow, poziomu zadowolenia, jednak jest ono wysokie. Kolekcja winyli rośnie, a ja myślę o wymianie gramofonu, na model, który wraca igłę na początek płyty, ale to już będzie oddzielny temat. Pozdro
ODPOWIEDZ