Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
masterwilo
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2015, 14:13
Gramofon: Technics SL-Q2

Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#1

Post autor: masterwilo »

Jak w temacie. Może ktoś się podzieli swoimi marzeniami ? ;)
Technics SL-Q2 + SONY F550ES + Dali 104
http://www.discogs.com/user/masterwilo/ ... layout=big
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#2

Post autor: -Wolf- »

Najdroższe co by było na rynku. A dlaczego? Bo mógłbym :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#3

Post autor: Latro »

byłoby "memory fajf" i już mam zespół/wokalistę/wokalistkę lub orkiestrę w domu :lol:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Ja nie mam wielkich wymagań, bo mój obecny zestaw spełnia pokładane w nim nadzieję, ale jakbym miał nieograniczone środki to bym pewnie kupił:

Gramofon - Luxman PD444 + SME 312 i odpowiednia wkładka
Preamp Phono - pewnie Husariaa
Preamp właściwy - Lamm LL2.1
Wzmocnienie - Monobloki Quad II
Kolumny - Tannoy Cheviot lub Arden jakby Quady uciągnęły.

Reszta na płyty :mrgreen:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#5

Post autor: blispx »

Życie byłoby pozbawione sensu i celu gdyby było mnie na wszystko stać
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#6

Post autor: darkman »

Mam już fajny zestaw. Zatem looz.
Natomiast chętnie bym kupił pojemnego iPoda koniecznie Apple, bo lubię. Bez słuchawek, bo fajne tez już mam. No i cóż czarterek na Pictairn, antena HB9CV, Icom706MKII, zeszyt, ołówek i pa.

p.s. a, jeszcze zippo i leatherman ale to mam zawsze przy sobie.
p.s. zapomniałem dodać, że pierdolnał bym robotą, ale to mogę zrobić i jutro. Nie takie kasy się pruło. Zatem żadna łaska. :mrgreen:
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#7

Post autor: cooledit »

A w zasadzie czemu nie. Marzenia to piękna sprawa a czasem się spełniają co widać pod cienką linią na dole posta :D . Ale zawsze można jeszcze troszkę pomarzyć >>>>>>> i to by było tak.... najpierw konkret domek na dwa zestawy do porównania oczywiście:

a. Artus FMD firmy Transrotor, elektronika Mc Intosch, kolumny Focal Grande Utopia
b. TechDAS Air Force One , elektronika Accuphase , kolumny B & W 800 D lub Nautilius

no i do tego jakieś tam nie "grające" kabelki, paczkę Talarków od Lajkonika i butelkę Coli - zmrożonej :mrgreen:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#8

Post autor: zbyszek1982 »

darkman pisze:czarterek na Pictairn
Trochę słaba miejscówka :)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#9

Post autor: olsza84 »

A ja w inną stronę. Chcialbym mieć kilka "monster reciever" w swojej kolekcji np.od Sansui, Kennwooda, Pionnera, Yamahy w stanie NM. Mógłbym też mieć całą kolekcję sprzętów z tej samej linii np.Yamaha cr, od najsłabszej do najmocniejszej wersji.

A na koniec jeszcze Nad'a 300 :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#10

Post autor: darkman »

cooledit pisze: elektronika Mc Intosch
A owszem, zapomniałem. To mnie też bierze. Tymczasem jak co roku, to się pogapię trochę dłużej na AudioShow.
W sumie to nie chodzi o wydatek tylko o to by nie bolało, że się ma. 8-)
zbyszek1982 pisze: Trochę słaba miejscówka :)
Pitcairn, ma swoje zalety. Gdy byłem na innej wyspie to stwierdziłem, że jakieś dwa lata dałbym radę spokojnie posiedzieć.
Przy nieograniczonych środkach, jakiś mały samolocik do kompletu czy śmigłowiec to przecież wydatek jak średnie wtyki do kabelków.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#11

Post autor: Myszor »

Nie wiem jak ze sprzętem ale wybudowałbym dom z profesjonalnym dużym, pięknym pokojem odsłuchowym, w którym byłyby różne zestawy, miejsce na płyty, zabezpieczenie antykurzowe i zamek na szyfr który znam tylko ja :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#12

Post autor: zbyszek1982 »

darkman pisze: Pitcairn, ma swoje zalety.
Ale z dziećmi lepiej nie jeździć.
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#13

Post autor: aarset »

zbyszek1982 pisze:
darkman pisze: Pitcairn, ma swoje zalety.
Ale z dziećmi lepiej nie jeździć.
No i kiedyś prąd był wyłączany o 22:00 ;)
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#14

Post autor: ojcie_c »

Ja podobnie jak kolega Myszor.
Ze sprzętu jestem zadowolony, wszystko gra bardzo ładnie. Kasę wydawałbym ewentualnie na jakieś audiofilskie płyty w rodzaju mofi albo igły Jico SAS czy neo-SAS do szczura M44. :mrgreen:
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Gdybyś miał nieograniczoną ilość $$$ to jaki zestaw do odsłuchu winyli byś kupił ?

#15

Post autor: Michalek »

Może i ja coś dodam, lecz troszkę z innej strony. Posłuże się cytatem z "Uwikłanie" Miłoszewskiego,
"Ocknął się po kilku godzinach, spocony od pary nocnej. W pierwszej chwili nie wiedział, gdzie jest. Przestraszył się. Ale tylko w pierwszej chwili.
Było, no cóż, może nie fantastycznie, ale przyzwoicie. W kluczowym momencie przypomniał sobie opowieść znajomego z liceum, który kiedy w końcu dobrał się do dziewczyny, o której marzył od lat, przyszedł następnego dnia do szkoły i ciągle zadumany wyznał na papierosie: Wiecie co? Więcej miałem z nią frajdy, kiedy waliłem k.... w klopie."
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale czy dalej byłoby to tak ekscytujące wiedząc, że nic lepszego już nie doświadzczymy?
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
ODPOWIEDZ