Gramofon do 600 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon do 600 zł

#616

Post autor: Gramofonik »

Wojtek pisze:Nie, ta aukcja raczej nie jest Gramofonikowa. Poleca bo ma i lubi ten sprzęt.
Gramofonik akurat wie jak picować opisy pod handel :morda:
Z picowaniem opisów to się zwykle źle kończy, dlatego trzeba mieć umiar, jak ze wszystkim w życiu ;)
Z drugiej strony, czasem człowiek się napisze, dokładnie opisze, a koniec końców przyjeżdża kilent, i nawet nie spojrzy na stan, ładuje do bagażnika i tyle go widziałem :)

Tutaj widać że stan egzemplarza jest dobry, przyciski nie powycierane, nie ma otarć, itp, dużo szczegółowych zdjęć, poza tym że nie widać stanu igły.
Dobrze to w sumie wróży, choć to zawsze jest loteria

Polecam akurat to rozwiązanie, elektronicznie sterowane ramie, cały gramofon elektronicznie sterowany, bo sprawdza się w codziennym użyciu.
Owszem wygląda plastikowo, mało vintangowo ale można temu zaradzić. Można sobie kupić model wyższy też sterowany elektronicznie, w drewnianej obudowie, z tą samą fabrycznie montowaną wkładką. Będzie dużo bardziej vintangowo, i zapewne będzie miał lepsze parametry, tylko jest mały piczy kłak, cena...... x5-x6

Tutaj akurat wersja z "mułowatym szczurem"
$_57.JPG
Lub wersja z oryginalnie montowaną wkładką za jedyne..... 3000 złotych

Czy zagra 5-6 razy lepiej na tej samej wkładce? Tego nie wiem, ale wygląda zdecydowanie bardziej audiofilsko ;)

http://www.ebay.pl/itm/DENON-DP-47F-DL- ... SwtJZXVHOx
$_57.JPG
Załączniki
$_57 (1).JPG
pixel
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2016, 21:44

Re: Gramofon do 600 zł

#617

Post autor: pixel »

pawlos pisze: Wg mnie jest wszystko napisane co potrzeba :) - resztę doczytasz w necie :)
Wolę doczytać na aukcji, a patrząc na przedmioty sprzedającego powinno się mieć wrażenie że koleś ma pewną wiedzę o tym co sprzedaje. Opis: "sprzęt sprawny w 100%, stan patrz foto nie napawa optymizmem do zakupu :), chyba że oczekuję zbyt dużo w tej materii :)
pawlos pisze:
No chyba ,że podobają Ci się opisy ala Esdarek

Jeżeli opisywane przedmioty rzeczywiście tak wyglądają, działają i są po pełnym serwisie, a przy tym właściciel rzetelnie opisał swoją pracę to co w tym nie tak?

Wracając jednak do tematu wpadły mi nadprogramowe fundusze i kwota zakupu może być 1000 zł.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon do 600 zł

#618

Post autor: Gramofonik »

Wracając jednak do tematu wpadły mi nadprogramowe fundusze i kwota zakupu może być 1000 zł
Proponuję podzielić tą kwotę 50/50, polowa na zakup gramofonu, druga połowa na zakup wkładki, najlepiej nowej, dobrej
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Gramofon do 600 zł

#619

Post autor: pawlos »

pixel pisze: Wolę doczytać na aukcji, a patrząc na przedmioty sprzedającego powinno się mieć wrażenie że koleś ma pewną wiedzę o tym co sprzedaje. Opis: "sprzęt sprawny w 100%, stan patrz foto nie napawa optymizmem do zakupu , chyba że oczekuję zbyt dużo w tej materii
bo opis 100% sprawny,oryginalny po renowacji mówi wszystko , a nie pieprzenie za przeproszeniem ,że nie ze śmietnika jak inne :D
przynajmniej dla mnie taki opis jest bardziej wiarygodny niż pisanie opowiadan i koloryzowanie tego co widac na zdjeciu.
zawsze można się pewnie dopytać sprzedającego :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon do 600 zł

#620

Post autor: Gramofonik »

że nie ze śmietnika jak inne
One, są w większości z śmietników, strychów i temu podobnych. :)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Gramofon do 600 zł

#621

Post autor: trafalgar »

O przepraszam bardzo,na alledrogo wisi ładny Hitachi ht 320.Nie wygląda jakby go ktoś wyciągnął ze śmietnika.Chyba się na niego pokuszę.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon do 600 zł

#622

Post autor: Gramofonik »

trafalgar pisze:O przepraszam bardzo,na alledrogo wisi ładny Hitachi ht 320.Nie wygląda jakby go ktoś wyciągnął ze śmietnika.Chyba się na niego pokuszę.
Sprzedający ładnie wyczyścił gramofon, co należy uznać za duży plus, wizualnie prezentuje się bardzo ładnie, co może wróżyć, ze jego stan techniczny może być bardzo dobry, choć to zawsze loteria jest, bo sprzęt przecież bardzo wiekowy, i naturalnym jest, że może coś mu dolegać, choć nie musi :)

JA tam widzę, o ile się mylę, a chyba nie, wkładkę gramofonową Audio Technica AT11, z igłą o szlifie sferycznym 0.7, ale wkładka ma lepszy potencjał, oryginalne igły o lepszym szlifie , są w miarę tanie, do kupienia na ebay.
6341976826_3.jpg
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Gramofon do 600 zł

#623

Post autor: trafalgar »

Kupowałem już u tego sprzedawcy i choć był to sprzęt car audio,wszystko było w jak najlepszym porządku.
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Gramofon do 600 zł

#624

Post autor: Ramirez »

Gramofonik pisze: JA tam widzę, o ile się mylę, a chyba nie, wkładkę gramofonową Audio Technica AT11...
Sprzęt jest oferowany bez wkładki.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon do 600 zł

#625

Post autor: Gramofonik »

Ramirez pisze:
Gramofonik pisze: JA tam widzę, o ile się mylę, a chyba nie, wkładkę gramofonową Audio Technica AT11...
Sprzęt jest oferowany bez wkładki.
No to trzeba doliczyć do zakupu cenę wkładki, sensowny wybór na początek to wkładka z szlifem eliptycznym, jeśli chodzi o nową wklądkę to najtaniej i najsensowniej wyjdzie AT 95E, czyli oko 130 złotych z wysyłką, plus ten gramfon, z wysyłką 270 złotych (w opcji kup teraz). Razem 400 złotych
Średnia okazja, a w zasadzie żadna okazja, ot normalna cena, za przeciętny, ale ładny, gramofon.
puki4
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 09:09

Re: Gramofon do 600 zł

#626

Post autor: puki4 »

Siemanko. Planuję kupić sobie gramofon, ale jestem kompletnie zielony w temacie, więc chcę, żeby był nowy, bo nie będę w stanie ocenić stanu używki. Poszukałem coś w necie i znalazłem kilka gramofonów. Moglibyście coś o nich powiedzieć? Dlaczego warto/nie warto ich kupować? Co jest w ogóle ważne w zakupie gramofonu i czy jak gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz, to po prostu go podłączam do wieży na AUX i niczym się nie martwię? Jak to jest? Z góry dzięki za pomoc.

A tutaj te gramofony:
https://www.mall.pl/gramofony/gramofon-sony-ps-lx300usb

https://www.mall.pl/gramofony/gramofon- ... owerfunnel

http://www.euro.com.pl/gramofony/audio- ... -usb.bhtml
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 600 zł

#627

Post autor: Wojtek »

puki4 pisze: ale jestem kompletnie zielony w temacie, więc chcę, żeby był nowy, bo nie będę w stanie ocenić stanu używki.
Nie ma czegoś takiego jak dobry nowy gramofon w tej cenie, więc nikt Tobie tutaj takiego nie poleci.
puki4 pisze: Moglibyście coś o nich powiedzieć?
Przeszukaj forum to prędzej się dowiesz.

Lekturka: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=6409
puki4 pisze: Co jest w ogóle ważne w zakupie gramofonu i czy jak gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz, to po prostu go podłączam do wieży na AUX i niczym się nie martwię? Jak to jest?
Kolejna lekturka: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=3421
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Mithrandir
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2016, 09:57

Re: Gramofon do 600 zł

#629

Post autor: Mithrandir »

Zastanawiam się nad zmianą gramofonu. Obecnie korzystam z taniego rozwiązania jakim jest Sony PS-LX250H. Pewnie większość mnie zlinczuje, ale nie narzekam aż tak bardzo na sam dźwięk. Pewnie dlatego, że jest to mój pierwszy gramofon. Płyt przybywa z tygodnia na tydzień, więc pomyślałem, że fajnie by było wskoczyć o piętro wyżej i zatopić się w jeszcze lepszym sprzęcie. Moje maksimum to 600zł. Spodobały mi się gramofony w orzechowym drewnie i jak na razie w tej cenie udało mi się trafić na Kenwood KP-1022 i DUAL CS 606. Warto? Jakie modele moglibyście mi polecić do tej kwoty?
Paweł76
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2016, 10:40

Re: Gramofon do 600 zł

#630

Post autor: Paweł76 »

Witam chciałbym zakupic gramofon AUDIO REFLEX AGS MR-116 ale nic o nim nie wiem czy moge liczyć.na waszą pomoc. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6399342991. Jeśli nie jest wart tej ceny a ktoś moze mi cos polecić do 600zł to byłbym bardzo wdzięczny z góry dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ