Laptop dla nastolatki? Pomocy

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#16

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze: A może młoda lubi pogiercować? Wtedy raczej jakiś laptop gamingowy. Na biznesowych ciężko w cos nowszego pograć. Mojej młodej ze dwa lata temu kupiłem Asusa. Działa do tej pory, a sądząc po obudowie, parę upadków przeżył.
To prawda, ale to już zależy od potrzeb przyszłej użytkowniczki :) Darkman nic o tym nie wspominał więc zakładam że nie podchodzi pod tą kategorię.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1383
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#17

Post autor: arturxyz »

.....ja mam lenovo serii g700 i nie nzrzekaam win 7 i szafa gra....... :banana-dance:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15001
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#18

Post autor: darkman »

Gry nie, juniorka nie grywa w zasadzie, sporadycznie tylko.
Artur, co się robi z tym W7 w wersji trial - potem? Ściąga się jakąś wersję pełną bez ograniczeń czy płaci jakąś licencję odnawialną?
I jeszcze jedno, trzeba od razu ściągnąć jakiś antywirus czy pakiet preinstalacyjny coś takiego zawiera?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#19

Post autor: Wojtek »

Generalnie jak kupujesz laptopa to zazwyczaj razem z systemem operacyjnym. Nie ma czegoś takiego jak "trial" Windowsa ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#20

Post autor: -Wolf- »

Wojtek pisze:Nie ma czegoś takiego jak "trial" Windowsa ;)
Owszem jest ;) Zdaje się, ze Windows 7 Enterprise jest na licencji trial, działającej 90 dni bez rejestracji. Co później to nie wiem, bo aż tak się nie wgłębiałem.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#21

Post autor: bartek3033 »

Przejrzałem pobieżnie temat, Wojtek u góry ma trochę racji. Generalnie nie wypowiem się w tym temacie, bo uważam że do 1,5k nic nowego z sensem nie kupisz. Sam szukałem na studia czegoś fajnego (dałem sobie budżet 2300zł maks) i nie znalazłem dosłownie nic. Po czym kupiłem za niecałe 2000zł poleasingowego thinkpada t430 i uważam że to był najlepszy deal życia w kwesti noteboków. Po roku jedyne co kupiłem nowe to baterie (miałem zrobic to od razu ale nie mieli wtedy na stanie, a i kasiorki brakło)

Ps. Córa zapewne nie potrzebuje tak dobajerzonej konfiguracji, więc i z kasą by dało radę trochę zejść w dół

I jak boga kocham, staraj się kupić z win 7...

Dodam jeszcze, że na plus biznesowego rozwiązania przemawia stacja dokująca (ja kupiłem do swojego tą mniejszą wersje poniżej 100zł). Mega rozwiązanie jak potrzeba coś więcej popracować, bo na stałe zapnie tam drukarę, monitor, mychę itd. a i multimedia wtedy łatwiej opędzić, tak jak jest to u mnie, że na stałe siedzi tam zapięty projektor plus wzmacniacz, więc tylko wpinasz kompa, i masz prawie jak stacjonarkę, a jak chcesz zabrać na łóżko lub do szkoły, to jeden klik :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#22

Post autor: Wojtek »

wolfrl pisze: Zdaje się, ze Windows 7 Enterprise jest na licencji trial, działającej 90 dni bez rejestracji. Co później to nie wiem, bo aż tak się nie wgłębiałem.
Zdaje się że piszesz o czymś, co już parę lat temu przestało być prawdą :morda: Możliwe jednak że jest coś takiego teraz dla Windows 8.
Niemniej nie wiem jakim plusem dla domowego użytkownika ma być testowa wersja systemu operacyjnego, w dodatku w najwyższej wersji biznesowej...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#23

Post autor: -Wolf- »

Wojtek pisze:Zdaje się że piszesz o czymś, co już parę lat temu przestało być prawdą :morda: Możliwe jednak że jest coś takiego teraz dla Windows 8.
Nie wiem czy już przestało być prawdą, bo na Allegro nadal oferowane są komputery z Windows 7 w wersji testowej na 90 dni (na przykład tutaj) :mrgreen:
Wojtek pisze:Niemniej nie wiem jakim plusem dla domowego użytkownika ma być testowa wersja systemu operacyjnego, w dodatku w najwyższej wersji biznesowej...
Tego też nie wiem ;)
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#24

Post autor: Wojtek »

wolfrl pisze: Nie wiem czy już przestało być prawdą, bo na Allegro nadal oferowane są komputery z Windows 7 w wersji testowej na 90 dni
Sprzedawca teoretycznie może sobie wgrywać co chce. Nie zmienia to faktu że Microsoft już takich rzeczy nie oferuje.
Przynajmniej nie dla Win 7.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15001
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#25

Post autor: darkman »

Skaranie boskie z tymi sprzedawcami. Przebrnąć przez te opisy i niuanse odrzucając plewy, to spore wyzwanie.
Młoda na obozie$, to jeszcze chwilę mam spokoju.
bartek3033 pisze: 1,5k nic nowego z sensem nie kupisz. Sam szukałem na studia czegoś fajnego
Dzięki Bartek, ja to rozumiem, ale to nie ma być laptok dla studentki.
Kasa taka max i tyle, na tej półce nic więcej nie leży..tylko kurz, budżet domowy$ to dość kierunkowa kategoria :D
:techie-hiding:
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1383
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#26

Post autor: arturxyz »

...ja kupiłem swojego bez systemu!...pan w Komputr....iku :mrgreen: bez problemu wgrał mi win 7... kupujac bez systemu jesteś kilka stów do przodu....a znajomy informatyk np. z pracy, na,pewno bez problemu wgra ci system jaki będziesz chciał za '' :obscene-drinkingcheers: browar''...
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#27

Post autor: bartek3033 »

Darkman, dlatego szedł bym w używki, a tak jak powiedziałem, trochę odchudzone lenovo do tego 1500zł kupisz. Racja on nie ma być dobajerzony, ale fajnie żeby był solidny. Jak widzę plastikowe podstawowe modele della nie della, to normalnie jakby miało to rozsypać się w rękach. A już do kompletu z win 10, to istny generator problemów i poziomu poirytowania użytkownika :D
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#28

Post autor: klin »

arturxyz pisze: ...a znajomy informatyk np. z pracy, na,pewno bez problemu wgra ci system jaki będziesz chciał za '' browar''...
:clap: :clap: :clap: a my tu jak głupi siedzimy nad klawiaturami i programujemy...a tu wystarczyłby magik co za browara serwuje magicznie "darmowe" systemy...
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#29

Post autor: bartek3033 »

Z systemami to jest ciężka sprawa teraz. bo w sklepie nie kupisz niczego z poczciwym win 7. Jak chcesz na legalu to kolejne kilka stów do tyłu.

(Cholera znów kolejny argument za moją opcją :D) Chyba że rozlądniesz się za używką właśnie. Te poleasingowe mają już w cenie winde na licencji refurbished, a na życzenie wgrają ci każdego który chcesz. (do wersji proffessional dopłacałem coś bodajże 50zł, niższy był w cenie kompa)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#30

Post autor: Wojtek »

Nie ma co demonizować Windows 10.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ