Laptop dla nastolatki? Pomocy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15102
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Laptop dla nastolatki? Pomocy

#1

Post autor: darkman »

Chłopaki taki deal -> Laptop dla nastolatki (gimnazjum - świadectwo z paskiem). [do tej pory miała Apple tablet '1']

Uwarunkowania:
- nowy
- kwota do dyspozycji 1500
- ekran 13-15"
- system operacyjny Win (wgrany?)
- Wi-Fi
- karta sieciowa i blutooch
- raczej bez czytnika CDr (to wtedy lżejszy zdaje się jest czy coś)
- 2 w jednym - może być to dobry wybór (?)
- szkolny pakiet office - chyba jest taki..coś, jakiś mini czy coś freewarowy
- wydajna bateria (aku)
- oczywiście maks pamięci, wydajności i procesorów za te pieniądze na ile to możliwe
- szlif eliptyczny, pre tylko dla wkładek MM, a i kable jakieś ostre z aksamitnym basem i subtelną górą(!)

Pomóżcie proszę z wyborem, bo ja od lat używam Mac`ów i kompletnie się nie znam na laptopach, systemie Windows itd..
Może ktoś ostatnio coś wybierał i po prostu ma to obczajone. Przeglądałem aukcje, ale nic mi one nie mówią, hehe.
Dzięki z góry,
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#2

Post autor: Myszor »

Dark, nie bądź żyd. Dziewczyna ma świadectwo z paskiem! Dorzuć trochę i kup jej Dell XPS z Win10.
Mam takiego od jakiegoś czasu i porzuciłem mojego starego macbooka pro dla niego bo jest, mały, lekki i szybki jak rakieta (SSID) a nowa winda bardzo fajna :) Bateria trzyma 10h.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15102
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#3

Post autor: darkman »

Hmm.. z paskiem to Ona ma co roku, bestyjka. Słowem nuda, Panie. 8-)
Telefon i tablet to jej ulubione gadgety do upuszczania lub zrzucania z czegoś ;- Przypuszczam, że laptop będzie często topiony, dajmy na to :D (Panasonic 'p-panc' z tych wojskowych byłby dobry).
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#4

Post autor: Myszor »

No z takim nastawieniem to nic nie kupuj ;) Tak czy siak te delle sa mega ok.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#5

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Uwarunkowania:
- nowy
- kwota do dyspozycji 1500
Złom chcesz dziecku kupić ? :lol:
RedDante
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2016, 21:53

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#6

Post autor: RedDante »

Tego mogę polecić w granicy 1700zł z systemem do prostego użytku internet i prace biurowe

Lenovo B51-80 (15,6") seria B (Essential B51) i to jedyny Lenovo tak do 2000zł które mogę polecić a wiadomo Lenovo najtańsze
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#7

Post autor: Wojtek »

Ja jednak zastanowiłbym się nad zakupem laptopa poleasingowego (albo refurb) tyle że z wyższej półki. Klasa biznesowa.
W okolicach 1500-2000 można znaleźć sensowne rzeczy tego typu, nawet na rocznej gwarancji mimo że to nie jest sprzęt prosto z fabryki.

Dlaczego? Ponieważ (podobnie jak z gramofonami), ciężko przebić stosunek cena/jakość biznesowego laptopa który nowy kosztował 2-3 lata temu ponad 5 tysięcy kontra nowy laptop do 1500, bo to jest siłą rzeczy dolna półka.

Poza tym, biznesowe laptopy są generalnie solidniejsze bo większość tego typu serii (Dell Precision, HP Elitebook czy Lenovo Thinkpad) muszą przeżyć wielokrotne upadki (więc są pod tym kątem budowane i testowane), więc z tego co mówisz to może być akurat dobre :)

Jeśli byłbyś zainteresowany taką opcją to poszperam za czymś konkretnym.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15102
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#8

Post autor: darkman »

No właśnie rozważam Lenowo.Wybór nie należy do mnie tylko do beneficjentki ostatecznie. :D
Dzieki Wojtek, ja to wiem wszystko. Miałem sam bodaj 2 czy 3 IBMy z tej ścieżki logistycznej i było super. Jak coś to dam znać. Dla siebie bym tak kupił zapewne, ale Stary, młodzież teraz słucha Ulvera i Burzum itd.. to inne pokolenie 8-) Nie pogadasz :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#9

Post autor: zbyszek1982 »

Mam tę przykrość użytkować w robocie Thinkpada W530.
Tyle co ja się dziennie przy tym laptopie naklnę, to nie chcecie wiedzieć.
Komputer z 256GB SSD, 16GB Ramu, i kartą NVidia Quadro 2GB zawiesza się przy pracy w Wordzie!
Sterowniki pisane na kolanie, dwadzieścia razy dziennie muszę resetować profil kolorystyczny monitora, bo nie raczy zapamiętać ustawień po wypięciu i wpięciu do stacji dokującej. Notorycznie gubi trackpad itd.
Kolega zamienił na W540, bo już nie mógł wytrzymać z W530, to ma jeszcze gorsze numery. Masakra.

Odkąd Lenovo przejęło prawa do marki ThinkPad, to z modelu na model jest coraz gorzej.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#10

Post autor: -Wolf- »

darkman pisze:młodzież teraz słucha Ulvera i Burzum
Ale Ulvera i Burzum to Ty szanuj :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#11

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Dzieki Wojtek, ja to wiem wszystko.
Wojtek ma rację (kilka sensownych Dell/Lenovo z lepszą matrycą by się w tej cenie znalazło).
Ale rozumiem że czasem faktycznie to powinno być coś nowego i najlepiej z bajerem.
Młodzi nieco inaczej do tego podchodzą.

W tej cenie szału nie ma ale z tego co pisałeś to chwycić może coś takiego :
http://allegro.pl/laptop-lenovo-yoga-2- ... 50456.html
Szału nie ma (np. mógłby dłużej chodzić bez ładowania) ale dzieciarni się podoba (bajery, dotykowy ekran itd.) a przynajmniej ekran nie wypłucze oczu bo to całkiem sensowna matryca IPS FHD (choć oczywiście jak to w dotykowych - odblaskowa) ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#12

Post autor: Wojtek »

Powiem tak: Lenovo nie bez powodu są najtańsze na rynku ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#13

Post autor: klin »

No sorry ale jak użytkujecie serie W... i inne cuda to się nie dziwię. Polecam najwyższe modele T. Ja używam od ponad 10 lat i jeszcze się nie zawiodłem :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#14

Post autor: chudy_b »

A może młoda lubi pogiercować? Wtedy raczej jakiś laptop gamingowy. Na biznesowych ciężko w cos nowszego pograć. Mojej młodej ze dwa lata temu kupiłem Asusa. Działa do tej pory, a sądząc po obudowie, parę upadków przeżył.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Laptop dla nastolatki? Pomocy

#15

Post autor: zbyszek1982 »

klin pisze:No sorry ale jak użytkujecie serie W... i inne cuda to się nie dziwię. Polecam najwyższe modele T. Ja używam od ponad 10 lat i jeszcze się nie zawiodłem :)
Po moich doświadczeniach z tym z serii W, to bym nie chciał Lenovo nawet za dopłatą. Bez względu na serię.
Prywatnie używam Maka ;)
ODPOWIEDZ