Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41619
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#16

Post autor: Wojtek »

Weź gumowy młotek i pomagiera. Jedna osoba podnosi talerz, a druga z wyczuciem uderza młotkiem w szpindel. Musi puścić :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jayc
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:38

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#17

Post autor: jayc »

Ok dostałem się ale smarowanie na niewiele się zdało.Problem chyba tkwi w igle że może być zużyta.Zmniejszyłem obciążenie z 2g do 1,5 i trochę pomogło,lecz nie jestem dalej zadowolony.Wkładka jest excel QD 700 cII.Chyba najwyższy czas na zmianę wkładki.Może ktoś podpowie co kupić zamiast tego excela do 500 zl oraz jaki to typ wkladki mm czy mc bo nie moge znalezc
Awatar użytkownika
Cribs
Posty: 51
Rejestracja: 04 lut 2011, 21:29

Re: Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfik

#18

Post autor: Cribs »

Wojtek pisze:Weź gumowy młotek i pomagiera. Jedna osoba podnosi talerz, a druga z wyczuciem uderza młotkiem w szpindel. Musi puścić :morda:
Trochę jak rozbieranie kolumny MacPhersona :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41619
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#19

Post autor: Wojtek »

jayc pisze:Problem chyba tkwi w igle że może być zużyta.Zmniejszyłem obciążenie z 2g do 1,5 i trochę pomogło,lecz nie jestem dalej zadowolony.
Wyjaśnij mi jak sobie wyobrażasz związek stanu igły do falujących obrotów napędu talerza?

To w końcu dźwięk Ci nie odpowiada czy gramofon obrotów nie trzyma? Może jedno i drugie?
Zapewniam że wymiana wkładki/igły w normalnym świecie nie rozwiąże problemu z napędem (o ile takowy w ogóle występuje).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jayc
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:38

Re: Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfik

#20

Post autor: jayc »

To jak wyjaśnić zniekształcony dźwięk który się poprawil jak zmniejszył em obciążenie.Muszę w takim razie jeszcze sprzęt potestowac
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41619
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#21

Post autor: Wojtek »

jayc pisze:To jak wyjaśnić zniekształcony dźwięk który się poprawil
Zniekształcony dźwięk to bardzo szerokie pojęcie. Mogą się na niego składać zarówno niestabilne obroty jak i wiele innych czynników wywołanych przez różne elementy.
jayc pisze:Muszę w takim razie jeszcze sprzęt potestowac
Najlepiej by było jakbyś się upewnił z czym masz problem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#22

Post autor: pan_winyl »

Witajcie,

mam pytanie do kolegi Robeta, który rozpoczął wątek. Czy wymieniałeś kable sygnałowe w ramieniu? Zastanawiam się nad remontem gramofonu, jako że posiadam dokładnie taki sam. Powinienem wymienić kable sygnałowe, może pociągnąć masę osobno (obecnie jest to zrobione w kablach sygnałowych, zmienionych przez poprzedniego właściciela, ale w sposób partyzancki). Ile czasu majstrowałeś i jaki końcowy efekt uzyskałeś? Czy czujesz jakąkolwiek poprawę- zakładam że przed remontem gramofon pracował normalnie.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41619
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#23

Post autor: Wojtek »

Robert_p ostatnio był na forum prawie rok temu. Chyba prędzej go wywołasz jak puścisz mu prywatna wiadomość albo email.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#24

Post autor: bluegi »

Pan Winyl, ja właśnie skończyłem wymieniać smary i kable sygnałowe na fajne pozłacane + wyciągać uziemienie i różnica jest masakrycznie duża jak w moim przypadku. Przede wszystkim na ciszy. Na tych momentach pomiędzy kawałkami lub na początku, końcu płyty. Wrzucę niebawem zdjęcia do jakiegoś tematu, ktory pewnie założę to sobie zerkniesz jak to u mnie wyglądało. Warto warto :) Uziemienie musi być. Nowe smary też, ale u mnie to takie delikatnie chrobotanie było słychać co obrót na dużej głośności. W ramieniu oczywiście nie wymieniałem.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#25

Post autor: pan_winyl »

No a ja się zastanawiałem nad kablami w ramieniu :/ tutaj chciałem coś wymienić. Co do rozdzielenia masy od sygnału, to myślę o tym, nie wiem tylko jak to później uziemić, bo kiedyś próbowałem pod śrubkę wzmaka ale usłyszałem Ci ja tylko brum. Dobrze było by kupić jakieś porządne kable sygnałowe najlepiej gotowce.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfik

#26

Post autor: zbyszek1982 »

pan_winyl pisze:Dobrze było by kupić jakieś porządne kable sygnałowe najlepiej gotowce.
Najlepiej samemu polutować. To nie jest trudne, a wyjdzie dużo taniej.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#27

Post autor: tollo »

pan_winyl pisze:Dobrze było by kupić jakieś porządne kable sygnałowe najlepiej gotowce
Klotz AC110 polecam mocno. :)
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfik

#28

Post autor: bluegi »

pan_winyl pisze:kiedyś próbowałem pod śrubkę wzmaka ale usłyszałem Ci ja tylko brum
I dociekałeś dlaczego? Bo ja być może wiem dlaczego. Teraz widzę że na zdjęciach w moim temacie o CEC-u tego nie widać, muszę skorygować.
Być może usłyszałeś brum, ponieważ masz gramofon (z forum wysnułem że nie wszyscy tak mają), w którym do wszystkich mas dolutowana jest (podczas obecności DINa) masa ramiena. Czarny cieniutki kabelek. Którą wyprowadzając osobne uziemienie trzeba odłączyć, bo inaczej są zakłócenia. A po odłączniu tej masy ramienia dopiero na serio czujesz scenariusz : gramofon podłączony z odłączonym uziemienim + głośno wzmacniacz -> i dołączasz "on the fly" uziemienie ;)
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#29

Post autor: pan_winyl »

Tak myślałem. W sensie że zakłócenia mogą pochodzić od uziemienia ramienia.


Czyli idąc tropem - lutuje sygnał na Klotzu - przewód ekranowany do sygnału na płytce, minus puszczam przez ekran? A osobnym kablem lutuję uziemienie ramienia, i przykręcam do wzmacniacza?

Wracam do tematu, po przeczytaniu pierwszego postu w wątku.

Sugerujecie usunięcie mostka, pomiędzy poszczególnymi masami kanałów oraz masą ogólną. Tzn trzeba wylutować/ wyciąć ścieżkę miedzianą, która łączy te styki a potem lutować je osobno? TZN. Masa lewego kanału, + lewego kanału w jednym kablu, masa prawego kanału + prawego kanału w osobnym kablu, oraz trzeci zupełnie osobny kabel dla masy oznaczonej na zdjęciach numerem 5. I ta ostatnia masa idzie na kablu do śrubki gnd we wzmacniaczu?

A może zamiast ciąć ten mostek, lepiej wywalić tę płytkę i zlutować wszystko na twardo tzn, kable idące od wkładki bezpośrednio do kabli sygnałowych, ew. do gniazd rca (choć chyba nie będę bawił się w dodawanie kolejnych miejsc styku), masa osobno zlutowana do osobnego kabla? Pewnie przy wykorzystaniu już istniejących śrub do mocowania płytki, mógłbym wykonać jakąś podstawę dla całej tej biżuterii, po to by to dodatkowo zabezpieczyć przed wyrwaniem/naderwaniem, a co za tym idzie, uszkodzeniem ramienia.

Mógłbym pewnie zrobić to nawet przy pomocy kostek, choć to partyzantka pełna... :P

Poprawcie mnie jeśli pobłądziłem :P
Ostatnio zmieniony 11 sty 2016, 16:28 przez pan_winyl, łącznie zmieniany 1 raz.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#30

Post autor: pan_winyl »

Panowie, podpowie ktoś? Bo nie chcę pociąć tej płytki bez potrzeby a potem znów lutować :D A kable i wtyki już leżą:D
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ