Część i czołgiem!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Trizov
Posty: 24
Rejestracja: 08 mar 2017, 22:21

Część i czołgiem!

#1

Post autor: Trizov »

Cześć zakręcona braci!

Na imię mam Tymon.
Forum czytam od jakiegoś czasu, a teraz ze względu na nabycie samograja, postanowiłem się w końcu zarejestrować i przywitać.
Niżej krótka historia typu jak-to-się-stało.

Z winylami pierwszą styczność miałem jeszcze za maaaałego dzieciaka jak na Unitrze Daniel mama puszczała audio-bajki, nieszczególnie to pamiętam, ale sam sprzęt jak najbardziej. Jako, że stał w domu długie lata w stanie umożliwiającym używanie jedynie jako wzmaka.
Dzięki niemu poznałem też zasadę działania płyty, bo o ile sam już nie kręcił to świetnie służył jako podstawa do ręcznego maltretowania płyt za pomocą kubeczka po śmietanie ze szpilką w denku (tak, właśnie za pomocą takiego oprzyrządowania pierwszy raz świadomie odtworzyłem - i zabiłem :P - czarny krążek) dla 10 czy 12 letniego, w tamtym czasie, mnie. Lata mijały, Daniel został eksmitowany na strych, a pamięć o winylach we mnie i w domu rodzinnym została głęboko uśpiona, przy niemałym udziale muzyki na kasetach, cd, mp3 itp, itd. Jednak, najwyraźniej, nigdy nie umarła całkowicie i odżyła kilka lat temu w momencie odnalezienia resztek maminej kolekcji płyt. Wtedy też poczułem potrzebę posiadania własnej szlifierki i posłuchania muzyki nieskalanej przetwornikami A/D D/A czy innymi cyfrowymi dziwadłami. Zaczęły się więc i poszukiwania, przez pewien czas tylko teoretyczne i mało intensywne, ze względu na warunki bytowo-mieszkaniowe.
No i w końcu, warunki się polepszyły a w ręce wpadł pożądany sprzęt:

Dual CS 505-4 w stanie bardzo dobrym, jeśli nie liczyć nieoryginalnej wkładki z igłą o nieznanym przebiegu.

Nie powiem, żebym wybrał go szczególnie świadomie, ze względu na konstrukcję, czy parametry. Ot po prostu, dziełem lekkiego przypadku znalazłem się w miejscu gdzie grajków stało kilka na półkach. A ten akurat, wśród napakowanych przyciskami, suwaczkami, stroboskopami i innymi duperelami pół-czy-automatów technicsa, kenwooda i czegoś jeszcze, urzekł mnie purystyczną prostotą formy. Talerz, ramię, wkładka i regulator obrotów, wszystko co potrzeba aby grało. A... i oczywiście drewno w obudowie :)
No i nie było odwrotu, biletów płatniczych ilość pewną trzeba było wysupłać, a nowego domownika załadować do auta i obstalować w salonie.

Tak właśnie, kilka dni temu zaczęła się moja świadoma i praktyczna przygoda z czarną płytą i obrotowym talerzem.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Część i czołgiem!

#2

Post autor: cooledit »

Witaj Trizov ! :)
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Część i czołgiem!

#3

Post autor: Regsoft »

Cześć ! :D
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Część i czołgiem!

#4

Post autor: Pawelec »

Cześć Trizov :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Część i czołgiem!

#5

Post autor: MMarek »

Cześć :)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Część i czołgiem!

#6

Post autor: trafalgar »

Cześć Tymon.

Twój post to jak scenariusz horroru,szczególnie ten fragment z kubkiem po śmietanie z igłą wbitą w denko.......dalej to już strach cytować. :D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Część i czołgiem!

#7

Post autor: Regsoft »

trafalgar pisze: scenariusz horroru
Oj tam ... ja robiłem gwiazdki na płytach za pomocą Bambino rodziców. Zabawa przednia tylko tyłek potem strasznie boli :lol:
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Część i czołgiem!

#8

Post autor: trafalgar »

Regsoft pisze:
trafalgar pisze: scenariusz horroru
Oj tam ... ja robiłem gwiazdki na płytach za pomocą Bambino rodziców. Zabawa przednia tylko tyłek potem strasznie boli :lol:
Też dobre.... :lol:

Można by zrobić z tego temat"Mój pierwszy raz.....z płytami i gramofonem" :D
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Część i czołgiem!

#9

Post autor: Dziadek »

Hej :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Część i czołgiem!

#10

Post autor: klin »

Hej! :)
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Część i czołgiem!

#11

Post autor: -Wolf- »

Cześć! :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Część i czołgiem!

#12

Post autor: stos79 »

trafalgar pisze: Można by zrobić z tego temat"Mój pierwszy raz.....z płytami i gramofonem" :D
Rzut płytą do celu.Oj jak to latało!!

Cześć Tymon :)
ODPOWIEDZ