Paweł wita na winyl.net

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czmiel
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2017, 21:19
Gramofon: Dual CS 601
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Paweł wita na winyl.net

#1

Post autor: czmiel »

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Wasze forum śledzę od ok. 2 lat, czyli mniej więcej od momentu, kiedy zacząłem myśleć o zakupie gramofonu. Poszukiwania szły mi słabo więc w grudniu ub. roku kiedy to w Biedronce pokazały się winyle, postanowiłem kupić jeden i postawiłem go koło TV aby codziennie motywował mnie do szukania gramofonu ;) Od tego momentu niemal codziennie czytałem wątki na winyl.net i znalazłem w ubiegłym tygodniu swojego wymarzonego Dual'a CS 601 w stanie perfekcyjnym.
Regulacja ramienia, rozpakowanie płyty (Tears for Fears - Songs from the big chair) i pierwszy odsłuch ... lipa, słaba dynamika, mało basu, momentami syczące spółgłoski s, c i delikatnie przeważający lewy kanał. Pomyślałem, że coś nie tak z wkładką, może igłą, później jeszcze eksperymenty z dociskiem i antyskatingiem ale nadal lipa. Następnego dnia przyjechał brat z kilkoma płytami i okazało się, że ta płyta z Biedry to jakaś marna reedycja.

Sprzęt na którym słucham to Yamaha RX-797 i kolumny Tonsil Fiesta.

To byłoby na tyle słowem przywitania, zarejestrowałem się bo mam trochę pytań więc do zobaczenia w innych tematach ;)

Paweł
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Paweł wita na winyl.net

#2

Post autor: darkman »

Cześć Paweł, ! e-tam.. daj jej szansę, nie napisałeś jaka wkładka, ustaw ten sprzęt porządnie i będzie git. Płyty z Biedry to normalne, obiegowe wydania jak z MM, Saturna czy Emipku. inna sprawa, że TFF to może nie być oszałamiające tłoczenie ani pierwszego wydania ani reedycji. Coś w tym pewnie jest, ale sama biedra nie ma z tym nic wspólnego.. bo mają fajne stoisko alkoholowe :D
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paweł wita na winyl.net

#3

Post autor: klin »

Hej Paweł!!
darkman pisze: bo mają fajne stoisko alkoholowe
O o o!! :D
czmiel pisze: że ta płyta z Biedry to jakaś marna reedycja.
Nie-e...
darkman pisze: Płyty z Biedry to normalne, obiegowe wydania jak z MM, Saturna czy Emipku.
Tak, zdecydowanie są to zwykłe wydania.
darkman pisze: inna sprawa, że TFF to może nie być oszałamiające tłoczenie ani pierwszego wydania ani reedycji
Właśnie słucham pierwszej płyty (The Hurting), z pierwszego tłoczenia i gra fatalnie :( Za to to tłoczenie z biedry ...the big chair jest bardzo fajne i gra bardzo przywoicie.

EDIT: oczywiście są na tym świecie o wiele lepiej zrealizowane płyty ale tragedii nie ma i na pewno brzmi lepiej niż pierwsza ;)
Awatar użytkownika
czmiel
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2017, 21:19
Gramofon: Dual CS 601
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Paweł wita na winyl.net

#4

Post autor: czmiel »

Witaj, wkładka oryginalna Dual (czyli Ortofon) M20E. Z tą płytą jest naprawdę coś nie tak bo przesłuchałem po niej ok. 10 innych płyt z lat 70, 90 i nowych i na żadnej innej nie zauważyłem takiego spadku jakości.
Wczoraj natomiast odebrałem swoją drugą płytę (pierwszą używaną), którą kupiłem na all jako jedną z moich najbardziej ulubionych, czyli Talk Talk - The colour of spring i niestety ale jestem troszkę zniesmaczony, ponieważ płyta z opisu miałabyć VG+ a smaży delikatnie ale ciągle od początku do końca, w utworach cichych i spokojnych jak "April 5th" czy "Chameleon Day", utworów nie da się słuchać. Dodatkowo zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, pomijając smażenie, jakość utworów jest piękna prócz dwóch utworów, m.in. "Chameleon Day". Jakość dźwięku jest tak fatalna, jakby była mp3 skompresowaną do 32kbps a najlepiej porównać ją, jeśli ktoś wie o co chodzi, do walkman'a w którym padała bateria, silnik jeszcze równo ciągnął taśmę ale wzmacniacz słuchawkowy wyziewał ducha, dokładnie tak brzmią dwa utwory na tej płycie. Zastanawiam się więc, jak to możliwe (pomijając smażenie), że ogólnie jakość dźwięku jest świetna prócz dwóch utworów, które są odtwarzane tragicznie.

Rozpisałem się a to chyba nie to miejsce ;)

Witaj klin,

Cholera, może to jeszcze kwestia igły? Może warto byłoby ją wymienić na nową, tylko dlaczego inne płyty grają o niebo lepiej?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Paweł wita na winyl.net

#5

Post autor: Regsoft »

Cześć ! :D
czmiel pisze: z opisu miałabyć VG+ a smaży
Kupowałeś VG+ na Allegro? Odważny ... ;)
Awatar użytkownika
czmiel
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2017, 21:19
Gramofon: Dual CS 601
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Paweł wita na winyl.net

#6

Post autor: czmiel »

Witaj, to nie tyle odwaga co niecierpliwość ;)
Chciałem szybko posłuchać ulubionych nagrań i pewnie przy okazji sporo przepłaciłem. Wczoraj wylicytowałem jeszcze 3 płyty (również EX, EX i VG+/EX). Mam nadzieję, że wszystko będzie z nimi ok :roll:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paweł wita na winyl.net

#7

Post autor: klin »

czmiel pisze: Chciałem szybko posłuchać ulubionych nagrań i pewnie przy okazji sporo przepłaciłem. Wczoraj wylicytowałem jeszcze 3 płyty (również EX, EX i VG+/EX). Mam nadzieję, że wszystko będzie z nimi ok
Hehe...zwykle jeden lub dwa stopnie niżej jest w rzeczywistości allegro :D Ja tam jak coś to kupuję to wykle same MINTy a i tak przychodzą takie VG+ albo EX...
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Paweł wita na winyl.net

#8

Post autor: Pawelec »

Cześć Paweł :)
PS Przy winylach nauczysz się cierpliwości albo .............. i nie :think:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Paweł wita na winyl.net

#9

Post autor: -Wolf- »

Cześć! :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4053
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Paweł wita na winyl.net

#10

Post autor: trafalgar »

Cześć.a co to za pogaduszki.Temat tsza założyć a nie tu pisać,sio! :lol:
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Paweł wita na winyl.net

#11

Post autor: cooledit »

Cześć czmiel ! :)

A jakiś "cleaning" mały robiłeś na tych płytach z Alle? bo czystością to one czasem nie grzeszą.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Paweł wita na winyl.net

#12

Post autor: Dziadek »

Hej :)
Awatar użytkownika
czmiel
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2017, 21:19
Gramofon: Dual CS 601
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Paweł wita na winyl.net

#13

Post autor: czmiel »

Witajcie, Talk Talk była po myjce bo jeszcze delikatne ślady zacieków nosi ... chyba, że to zacieki sprzed lat :) Na razie tematu mycia jeszcze nie ogarniam. Na razie koncentruje się na zebraniu kilku podstawowych płyt do mojej kolekcji a słuchając ich będę uczył się analogu i nie popełniać błędów w zakupach :lol:
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Paweł wita na winyl.net

#14

Post autor: cooledit »

Trochę porad jak ogarnąć temat czyszczenia znajdziesz w dziale KONSERWACJA - http://www.winyl.net/viewforum.php?f=26
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
czmiel
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2017, 21:19
Gramofon: Dual CS 601
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Paweł wita na winyl.net

#15

Post autor: czmiel »

Zapytałem w shoutbox ale tam się nie za wiele dzieje. Co to za skrót OIS? Szukam właśnie płyt na discog i czasem pojawia się przykladowo: "with worn OIS". Nie mogę nigdzie znaleźć definicji lub rozwinięcia ...
ODPOWIEDZ