Witam!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plastik
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2011, 16:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Witam!

#1

Post autor: plastik »

Witajcie,
Reguralnie zaglądam na te forum od kilku lat i właśnie sie zorientowalem, ze nie napisalem żadnego posta jeszcze ;-)
Wole czytać mądrzejszych od siebie niż samemu pisać ;-)
Cenie sobie te forum za mila atmosferę i spora ilość wiedzy jakiej można sie tu dokopać.

Gramofonów kilka mialem, muzyka glownie lata 60-80 rock i okolice, sporo tez slucham muzyki klasycznej (chociaz klasykę wole z CD).

Obecnie slucham na Thorensie TD3001 z ramieniem SME 3009, wkladek kilka różnych, najczęściej goldring 1022gx, pre klon EAR 834 na lampkach ecc83.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam!

#2

Post autor: klin »

Witaj! :)
A które SME 3009 dokładnie użytkujesz?
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Witam!

#3

Post autor: -Wolf- »

Cześć! :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
plastik
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2011, 16:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam!

#4

Post autor: plastik »

klin pisze: Na
Wersja druga, non improved ze stalym headshellem.
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Witam!

#5

Post autor: KUTI »

plastik pisze:
klin pisze: Na
Wersja druga, non improved ze stalym headshellem.
Jaka non improved ze stałym headshell'em???
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
plastik
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2011, 16:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam!

#6

Post autor: plastik »

Wersja II poprawiona miala zmienny headshell, a wersja II nie poprawiona (wcześniejsza) miala headshell staly - chyba ze coś pokręciłem...
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Witam!

#7

Post autor: KUTI »

plastik pisze:Wersja II poprawiona miala zmienny headshell, a wersja II nie poprawiona (wcześniejsza) miala headshell staly - chyba ze coś pokręciłem...
No właśnie improved miała zarówno stały i ściągany headshell, ale ze względu na masę efektywną to ramie nie jest wcale fajne.
SME 3009 II wczesne ma wymienny headshell i o wiele więcej możliwości m.e.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam!

#8

Post autor: klin »

KUTI pisze: to ramie nie jest wcale fajne.
Eeee poniosło Cię i to znacznie... Ono (improved) jest bardzo fajne ale nie tak fajne jak non-improved.
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Witam!

#9

Post autor: KUTI »

klin pisze:
KUTI pisze: to ramie nie jest wcale fajne.
Eeee poniosło Cię i to znacznie... Ono (improved) jest bardzo fajne ale nie tak fajne jak non-improved.
Gdybym nie miał i nie porównywał to głosu bym nie zabierał...
Pieniądze za które schodzi w porównaniu do wczesnego ni jak mają się odnośnie jakości i każda dopłacono złotówka czy tez inna waluta to rekompensuje.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
plastik
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2011, 16:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam!

#10

Post autor: plastik »

KUTI pisze:
plastik pisze:Wersja II poprawiona miala zmienny headshell, a wersja II nie poprawiona (wcześniejsza) miala headshell staly - chyba ze coś pokręciłem...
No właśnie improved miała zarówno stały i ściągany headshell, ale ze względu na masę efektywną to ramie nie jest wcale fajne.
SME 3009 II wczesne ma wymienny headshell i o wiele więcej możliwości m.e.
A to namieszałem - myślałem zawsze ze mam nonimproved... Wolalbym wersje ze zmienianym headshellem, ale akurat taka trafila sie z moim gramofonem. Czy jedyne różnice w tych ramionach to masa "rurki" ramienia i headshell? Jesli tak latwo byloby zrobić "downgrade".
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Witam!

#11

Post autor: KUTI »

plastik pisze:
A to namieszałem - myślałem zawsze ze mam nonimproved... Wolalbym wersje ze zmienianym headshellem, ale akurat taka trafila sie z moim gramofonem. Czy jedyne różnice w tych ramionach to masa "rurki" ramienia i headshell? Jesli tak latwo byloby zrobić "downgrade".
Jeśli kupiłeś to w zestawie to ciesz się czym masz, skoro sam nie wiedziałeś do tej pory jaką wersje posiadałem, radzę trochę poczytać, wyjdzie tobTobie tylko na dobre, bo pisać o tych ramieniach można by długo.... ;)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
plastik
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2011, 16:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam!

#12

Post autor: plastik »

KUTI pisze:
plastik pisze:
A to namieszałem - myślałem zawsze ze mam nonimproved... Wolalbym wersje ze zmienianym headshellem, ale akurat taka trafila sie z moim gramofonem. Czy jedyne różnice w tych ramionach to masa "rurki" ramienia i headshell? Jesli tak latwo byloby zrobić "downgrade".
Jeśli kupiłeś to w zestawie to ciesz się czym masz, skoro sam nie wiedziałeś do tej pory jaką wersje posiadałem, radzę trochę poczytać, wyjdzie tobTobie tylko na dobre, bo pisać o tych ramieniach można by długo.... ;)
Wiedzialem ze mam tą wersje "gorsza" czy mniej cenioną, o mniejszej masie efektywnej - tylko myślałem, ze to właśnie nonimproved jest ta gorsza, a nie improved ;-)
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Witam!

#13

Post autor: KUTI »

Właśnie ta ulepszona wcale nie jest lepszą wersją, tak samo III.
Mimo wszystko zachęcam do poczytania, przyda się na przyszłość, No i dużo możesz z tego dowiedzieć.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Witam!

#14

Post autor: olsza84 »

Tak właśnie witamy tu na forum. Od razu z grubej rury o SME :lol:

Cześć :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam!

#15

Post autor: klin »

KUTI pisze: Gdybym nie miał i nie porównywał to głosu bym nie zabierał...
Pieniądze za które schodzi w porównaniu do wczesnego ni jak mają się odnośnie jakości i każda dopłacono złotówka czy tez inna waluta to rekompensuje.
No to się wszystko zgadza. Jest lepsze i z tym się nie kłócę. Ja się po prostu nie zgadzam ze stwierdzeniem, że "nie jest wcale fajne", bo według mnie jest bardzo fajne i do MM'ki może być ramieniem docelowym. Ot i tyle.
ODPOWIEDZ