Gramofonik - 1971MalKow na allegro

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Kjacek

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1066

Post autor: Kjacek »

Było kilka zapytań o zakupy w Japonii.
Można kupić przez serwis pośredniczący, np jauce
Można kupić przez Ebay
Zadecydowałem się na zakupu poprzez Eaby bo jest ochrona kupującego, od przypadkowego sprzedawcy, oceniałem tylko atrakcyjność oferty
Kupiłem dwa różne modele, od tego samego sprzedającego.
Pierwszy otrzymałem z uszkodzona pokrywą i złamaną igłą, a kupiłem z sprawnymi.
Drugi miał być w stanie beautiful, przyjechał wogle niesprawny, w stanie przetarty szmatą.
Przesyłki dostarczała firma Fedex, opłaty celne wyniosły bliskie 30% od całych kosztów zakupu, pierwszą zapłaciłem przelewem drugą kurierowi.
Trawało to razem do 2 tygodni.
Następnie "złupiłem" sprzedająćego z powodu tego, że stan techniczny był daleki od tego jak został opisany, później dopiero zauważyłem że sprzedający dla wielu swoich ofert kopiuje po prostu ten sam opis. Odzyskałem prawie 49% kosztów zakupu, wliczając w to opłaty celne.
Pozostaje kupić nową pokrywę, naprawić wkładkę typu MC. Drugi model idzie pod młotek, wyprzedaż w cześciach, bo tak wychodzi bardziej ekonomicznie. Miałem sporo szczęścia, bo w sumie skończyło się nie najgorzej, choć wcale nie musiało.
W sumie zakupy obarczone dużym ryzkiem i loteria, co otrzymasz i w jakim stanie, no i na jakiego sprzedajacego trafiłeś.
Wystawiłem 2 pozytywne oceny sprzedającemu, nie zostały mi zablokowane dalsze zakupuy, więc być może kiedyś jeszcze coś kupię od tego sprzedającego.
Jeśli umiesz naprawiać gramofony przynajmniej na poziomie podstawowym, masz jakąś wiedzę praktyczną, możesz zaryzkować taki zakup, jeśli nie, kup od Pawelca, on się zna, ma do tego zaplecze i możliwości. Nawet jak się znasz, to i tak warto rozważyć wpierw opcję zakupu do Pawelca, unikniesz sporej części różnych kłopotów i stresu.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2024, 17:10 przez Kjacek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41592
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1067

Post autor: Wojtek »

Z dzisiejszego wyskoku Gramofonika pozostawiłem ten post, ku pamięci.

To jest powtarzalne modus operandi naszego ulubieńca, które było/jest uskuteczniane również w kraju - kupić, a potem wydziwiać byleby część kasy odzyskać, ale najważniejszy warunek - towar zostaje.
Bo tak na prawdę stan nie jest taki na jaki kupujący się wypłakuje, pójdzie dalej do ludzi z odpowiednią marżą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aleole

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1068

Post autor: aleole »

Wojtek pisze:
10 mar 2024, 17:52
Z dzisiejszego wyskoku Gramofonika pozostawiłem ten post, ku pamięci.
To jest powtarzalne modus operandi naszego ulubieńca, które było/jest uskuteczniane również w kraju - kupić, a potem wydziwiać byleby część kasy odzyskać, ale najważniejszy warunek - towar zostaje.
Bo tak na prawdę stan nie jest taki na jaki kupujący się wypłakuje, pójdzie dalej do ludzi z odpowiednią marżą.
Sprzedający ma zawsze wybór, wysłać pięniądze na pokrycie kosztów odesłania, przedmiotu niezgodnego z opisem, przed wysyłką, bo tak stanowi regulamin Ebay, przysłać kuriera po odbiór, lub zwrócić część kosztów zakupu.
Tutaj i tak skończyło się dobrze dla sprzedającego, bo ja w takich przypadkach, zwykle, występuję o zwrot wszystkich kosztów zakupu, a jak sobie sprzedający życzy abym przedmiot odesłał, to jak wyżej, proszę przysłać kuriera po odbiór, lub przysłać pieniądze, na pokrycie kosztów odesłania.
Nie ma zmiłuj.

W większości przypadków sprzedający from Japan zlecają pakowanie przedmiotów firmom zewnętrznym, a te wrzucają np gramofon Yamaha o wadze 15 kg do ładnego nowego kartonu owijajają folią, wrzucają trochę woreczków z powietrzem (tutaj tylko z jednej strony) i jedzie sobie paczka w Świat. Tutaj nawet talerz o wadze 3 kg został na osi silnika, headshell z wkłądka też zawineli tylko w folię więc szlag igłę trafił. - leży zawiniątko przyklejona do obudowy, na zdjęciu.
Ja zawsze zakładam, że otrzymam przedmiot uszkodzony, w przypadku gramofonów, i rzadko kiedy się mylę.
IMG_20240308_154820133.jpg
IMG_20240306_152551246.jpg
Ostatnio zmieniony 22 mar 2024, 22:00 przez aleole, łącznie zmieniany 4 razy.
Marcinus
Posty: 350
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1069

Post autor: Marcinus »

Jakim to trzeba być jełopem, aby się chwalić swoimi buraczanymi przekrętami. Stary a głupi. Przyjdzie czas, że jakiś kupujący się fqrwi i skończy się babci sranie.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1070

Post autor: mcemsi »

Zastanawiające że do tej pory takiego nie było a raczej mimo wszystko był na pewno. Albo nie o wszystkim tu wiemy.
aleole pisze:
22 mar 2024, 21:37
Nie ma zmiłuj
Taki prostaku jesteś konsekwentny? A zastanowiłeś się chociaż raz dlaczego często ludzie którzy coś u ciebie zakupili chcą odsyłać twoje "wyjątkowe" towary?
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1071

Post autor: Jozi »

mcemsi pisze:
22 mar 2024, 22:34
Zastanawiające że do tej pory takiego nie było a raczej mimo wszystko był na pewno. Albo nie o wszystkim tu wiemy.
aleole pisze:
22 mar 2024, 21:37
Nie ma zmiłuj
Taki prostaku jesteś konsekwentny? A zastanowiłeś się chociaż raz dlaczego często ludzie którzy coś u ciebie zakupili chcą odsyłać twoje "wyjątkowe" towary?
Ktoś kiedyś mu ryja obije jak należy, może wówczas coś zrozumie :D :D :D :D .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1072

Post autor: mcemsi »

I obawiam się że wtedy (niestety) ten ktoś poniesie za to konsekwecje, szkodliwość czynu będzie przez niebieskich i ich kolegów z prokuratur gorliwie interpretowana jako wysoka w odróżnieniu od wałków internetowych szczecińskiego buraka.
Marcinus
Posty: 350
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1073

Post autor: Marcinus »

mcemsi pisze:
23 mar 2024, 10:07
szczecińskiego buraka.
Jako rodowity szczecinianin zgłaszam sprzeciw co do użytego przymiotnika. Burak musi być napływowy.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1074

Post autor: mcemsi »

Marcinus pisze:
23 mar 2024, 10:22
szczecińskiego buraka
Jak dodam tego szczecińskiego ( a wszyscy tu wiedzą którego) to będzie OK? ;)
Marcinus
Posty: 350
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1075

Post autor: Marcinus »

mcemsi pisze:
23 mar 2024, 11:30
Marcinus pisze:
23 mar 2024, 10:22
szczecińskiego buraka
Jak dodam tego szczecińskiego ( a wszyscy tu wiedzą którego) to będzie OK? ;)
No co..., wstyd mi, że w moim mieście takie coś się zagnieździło.
gitarrra
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:35

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1076

Post autor: gitarrra »

Marcinus pisze:
23 mar 2024, 10:22
Burak musi być napływowy.
I ja to potwierdzam.
Gramofonik to burak napływowy."Napłynął" do Szczecina Odrą.Pochodzi z zupełnie innej miejscowości.
Marcinus pisze:
23 mar 2024, 11:38
No co..., wstyd mi, że w moim mieście takie coś się zagnieździło.
Zupełnie niepotrzebnie Ci wstyd.Sczecinianie i Sczecin są OK. :clap:
Jozi pisze:
23 mar 2024, 09:58
Ktoś kiedyś mu ryja obije jak należy, może wówczas coś zrozumie
Obawiam się ,że nie zrozumie.
Niektórzy są niereformowalni. :doh:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2397
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1077

Post autor: dale »

mcemsi pisze:
23 mar 2024, 10:07
I obawiam się że wtedy (niestety) ten ktoś poniesie za to konsekwecje, szkodliwość czynu będzie przez niebieskich i ich kolegów z prokuratur gorliwie interpretowana jako wysoka w odróżnieniu od wałków internetowych szczecińskiego buraka.
Ale ktoś w końcu zgłosił sprawę? Poczuł się oszukany i złożył skargę na policji? Czy każdy płacze i sarka "weźmy i zróbcie"? Czy ktoś oszukany założył np. na fejsie czy forach wątek "szukam innych poszkodowanych w celu pociągnięcia gościa do odpowiedzialności" ? Tylko mi nie opowiadajcie kocopołów że się nie da, że i tak oleją itp... Da się, sam miałem podobną sytuację, dopilnowałem sprawy, kasę odzyskałem a para oszustów rok zamiatała ulice (oprócz grzywny)...
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1078

Post autor: Jozi »

dale pisze:
23 mar 2024, 12:22
mcemsi pisze:
23 mar 2024, 10:07
I obawiam się że wtedy (niestety) ten ktoś poniesie za to konsekwecje, szkodliwość czynu będzie przez niebieskich i ich kolegów z prokuratur gorliwie interpretowana jako wysoka w odróżnieniu od wałków internetowych szczecińskiego buraka.
Ale ktoś w końcu zgłosił sprawę? Poczuł się oszukany i złożył skargę na policji? Czy każdy płacze i sarka "weźmy i zróbcie"? Czy ktoś oszukany założył np. na fejsie czy forach wątek "szukam innych poszkodowanych w celu pociągnięcia gościa do odpowiedzialności" ? Tylko mi nie opowiadajcie kocopołów że się nie da, że i tak oleją itp... Da się, sam miałem podobną sytuację, dopilnowałem sprawy, kasę odzyskałem a para oszustów rok zamiatała ulice (oprócz grzywny)...
Jasne, że się da. Tak jak piszesz, zbiera się ileś osób oszukanych, pozew zbiorowy i jazda z dziadem.
Młyny sprawiedliwości mielą powoli ale jak złapią to d... blada.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4586
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1079

Post autor: zelazny »

Ci wszyscy co tak jadą po Gramofoniku, zostali w jakiś sposób poszkodowani przez niego?
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2397
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#1080

Post autor: dale »

zelazny pisze:
23 mar 2024, 14:06
Ci wszyscy co tak jadą po Gramofoniku, zostali w jakiś sposób poszkodowani przez niego?
Nie wiem jak inni, ja uniknąłem tego w ostatniej chwili. Ale nie bardzo rozumiem do czego pijesz. Żaden pedofil mnie nie molestował, co nie znaczy że mam ich tolerować. Tak samo złodziej.

Rozumiem że tobie to przeszkadza?
ODPOWIEDZ