FAQ

Co sądzisz o forum?
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

FAQ

#31

Post autor: motown »

Tak przy okazji czytania FAQ na innym forum, chciałem sprawdzić czy i u nas jest... ale nie znalazłem ;]

Gdzież więc jest to FAQ? Przecież to podstawa i pierwsza rzecz jaką trzeba się zająć na forum. Dlaczego jeszcze nie dorobiliśmy się FAQ?
Słownik podstawowych pojęć / gramofonowego slangu to też przydatna rzecz. Niech ktoś to opracuje i przyklei - przecież to nie wymaga wielkiego wysiłku (a może wymaga? -ale widać jest kilku chętnych do pomocy, więc chyba ni ma problema).
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: FAQ

#32

Post autor: kielek »

W pewnym znaczeniu konkurencja,czyli AS dorobiła się już coś takiego ;) Swoją drogą też powinniśmy coś takiego stworzyć(i nie chodzi tu o powielanie pomysłów,rywalizację itd),bo sporo przewija się pytań o pierwsze i podstawowe kroki w świecie winyli. Można by to okrasić jakimiś rysunkami/foto odnośnie choćby ustawieniem wkładki, jej rodzajów itd.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

FAQ

#33

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Niech ktoś to opracuje i przyklei - przecież to nie wymaga wielkiego wysiłku (a może wymaga? -ale widać jest kilku chętnych do pomocy, więc chyba ni ma problema).
Ręce opadają jak się czyta takie komentarze/rady.

Wpadł mi do głowy pomysł, który przynajmniej w teorii powinien ułatwić nawigację po rozsianych dyskusjach, szczególnie dla nowych.
Można to nazwać FAQ, ale w praktyce będzie to taki spis treści dla każdego bardziej zasobnego działu, zawierającego odnośniki do konkretnych dyskusji czy też postów.
Jest to, moim zdaniem, rozwiązanie bardziej przejrzyste i łatwiejsze do utrzymania niż FAQ w postaci przeklejek treści.

Pomysł z wiki ma już brodę, ale też jest nadal aktualny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

FAQ

#34

Post autor: zbyszek1982 »

Nikt nie czyta FAQ. Ludzie wolą założyć kolejny temat z banalnym pytaniem, a jak już pytają w odpowiednim wątku to nawet nie raczą sprawdzić czy jeden post wcześniej ktoś nie odpowiedział już na ich pytanie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

FAQ

#35

Post autor: Wojtek »

Oczywiście debili/leniwców nie wyleczę z ich dolegliwości, ale przynajmniej będzie można (przynajmniej w teorii) szybkim ruchem odesłać do spisu lektur (podobnie jak z regulaminem sprzedaży na giełdzie, którego też większość świeżaków nie czyta/olewa).

Poza tym, to może być przydatne także dla weteranów jeśli chodzi o wątki gdzieś tam zakopane na 6. czy 10. stronie działu, a jednak pomocne i nadal aktualne. To są takie sytuacje kiedy ktoś rzuca problem, ja przypominam sobie, że już o tym było, ale sam muszę szperać z wyszukiwarką, bo co najwyżej przypominam sobie słowa kluczowe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ