Katalog gramofonów

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Katalog gramofonów

#1

Post autor: chudy_b »

Sporą część postów na forum stanowią pytania o różne gramofony. Może by stworzyć w dziale "gramofony" jakiś katalog z podziałem na producentów, w którym każdy mógłby stworzyć temat zawierający recenzję konkretnego modelu? Wiem, że nie jest problemem znalezienie w sieci takich informacji. Myślę bardziej o takiej bazie zawierającej dane techniczne uzupełnione o uwagi posiadaczy danego modelu, typowe awarie, sposoby naprawy itd.. Temat dotyczący jakiegoś modelu pozostawałby otwarty dla innych mogących wnieść jakieś dodatkowe informacje, ale też musiałby być uważnie moderowany, by nie zrobić śmietnika jałowych kłótni i informacji nieprawdziwych. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Katalog gramofonów

#2

Post autor: Wojtek »

Kiedyś już była podobna propozycja, ale w nieco innej formie: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=7&t=3854

Pomysł w takim kształcie jest już bardziej sensowny, o ile oczywiście komuś będzie się chciało takie wątki zaczynać i sprzęty opisywać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Katalog gramofonów

#3

Post autor: kielek »

Ja jestem za :D szczególnie,kiedy notorycznie przewijają się pytania o te same modele gramofonów.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Katalog gramofonów

#4

Post autor: chudy_b »

kielek pisze:Ja jestem za :D szczególnie,kiedy notorycznie przewijają się pytania o te same modele gramofonów.
No właśnie o tym pomyślałem.

Wojtek - Stwórz szkielet działów. Myślę, że katalogi Technics, Dual, Unitra, może Thorens i Inne na początek wystarczy. Ja na pewno deklaruję opisy 3 modeli, ale za parę dni - jak wrócę z urlopu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Katalog gramofonów

#5

Post autor: Wojtek »

I tak jednym z naszych planów wakacyjnych było potworzenie działów Technics, Dual oraz Unitra (najpopularniejsze marki z perspektywy forum i działu gramofonowego) i poprzenoszenie wszystkich wątków dot. sprzętów konkretnych marek do tych poddziałów. Jednak tam będą dyskusje.

Katalog będzie jeszcze głębiej, żeby wydzielić opisy od tematów typowo problemowych.

Przynajmniej tak ja to widzę, póki co :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Katalog gramofonów

#6

Post autor: chudy_b »

Hmm. Wydaje mi się, że nie byłoby źle gdyby w wątku o konkretnym modelu gramofonu ludzie wpisywali swoje problemy i ich rozwiązania. To właśnie różniłoby ten pomysł od suchego katalogu, który byłby powieleniem informacji do znalezienia bez problemu w sieci. Fakt, ze rozbudowana dyskusja w takim wątku trochę będzie zaśmiecać. Dlatego wspomniałem o moderowaniu. Może po jakimś czasie usuwać jałowe wpisy i zostawiać samo "mięso". Takie zgromadzenie wszelkich wpisów dotyczących konkretnego modelu w jednym wątku mogłoby być ciekawe.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Katalog gramofonów

#7

Post autor: Acia »

chudy_b pisze:Hmm. Wydaje mi się, że nie byłoby źle gdyby w wątku o konkretnym modelu gramofonu ludzie wpisywali swoje problemy i ich rozwiązania.
ja jestem za:) Bo wątki przy zakupach wcale nie podają wszystkich informacji jakie szukam, bo często ludzie wpadają tam tylko na chwilę, kupują coś i uciekają i jeszcze z tego względu, że chce wiedzieć wszystko o Luxmanach:) Na początku dla mnie było ważne żeby widzieć jak wygląda dual albo technics któryś tam, dlatego pytałam o galerię i pogoniliście mnie do kolekcji sprzętowych forumowiczów ale jak idę do sklepu ze starociami i pani ma Duala na sklepie za 200 zł to chciałabym wiedzieć jak to sprawdzić czy to ok sprzęt czy nie. Takie tam marzenia, wiem, że mogę szukać tego w googlach ale wolę otwartą dyskusję z wami i nauczyć się rozpoznawać sprzęt oraz jego plusy i minusy.
ODPOWIEDZ