Facebook

Co sądzisz o forum?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Facebook

#16

Post autor: eenneell »

Zły pomysł :shock:
Darek

Re: Facebook

#17

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Fanpage można nieco przykrócić, w sensie nie robić z tego facebookowej grupy dyskusyjnej. Mogłoby po prostu sobie wisieć, a ludzie nie mogliby na niej postować :)
Bez sensu. Po co komu miejsce na fb gdzie nie moze umieszczac postow. No bez jaj :D a jak beda umieszczac posty to nie ogarniesz. Ktos sie na cos zdenerwuje albo dostanie bana to zrobi taka jazde na fb ze szkoda mowic
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Facebook

#18

Post autor: tollo »

Zacznijmy od tego, że fanpage na facebooku wymaga ogromnych nakładów pracy. Nikt sam z siebie wyszukiwarki tam nie traktuje jak googla. Trzeba się promować, dużo pisać, przyciągać uwagę... jest sens?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Facebook

#19

Post autor: Wojtek »

OK, nie ma chętnych to nie ma to sensu.
Darek pisze:Bez sensu. Po co komu miejsce na fb gdzie nie moze umieszczac postow. No bez jaj :D
Szczerze mówiąc to większość tego typu FP tak właśnie ma. Ludzie mogą co najwyżej komentować wpisy.
Darek pisze:a jak beda umieszczac posty to nie ogarniesz. Ktos sie na cos zdenerwuje albo dostanie bana to zrobi taka jazde na fb ze szkoda mowic
Strony są również moderowane.
tollo pisze:Zacznijmy od tego, że fanpage na facebooku wymaga ogromnych nakładów pracy. Nikt sam z siebie wyszukiwarki tam nie traktuje jak googla. Trzeba się promować, dużo pisać, przyciągać uwagę
Bzdura. To nie jest próba rozkręcenia czegoś od zera, więc nie o to tutaj chodzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Facebook

#20

Post autor: tollo »

Wojtek pisze:
tollo pisze:Zacznijmy od tego, że fanpage na facebooku wymaga ogromnych nakładów pracy. Nikt sam z siebie wyszukiwarki tam nie traktuje jak googla. Trzeba się promować, dużo pisać, przyciągać uwagę
Bzdura. To nie jest próba rozkręcenia czegoś od zera, więc nie potrzebowalibyśmy czegoś takiego.
Zależy w jakim kontekście rozpatrujesz ten fanpage. Jeżeli chcesz przyciągnąć nowych użytkowników, którzy nie będą znajomymi co lubią ten fanapage to wymaga sporo pracy. Przerobiłem kilka fanpage. Zależy wszystko jaki charakter chce się utrzymywać. Jako promocja forum - wymaga to nakładów pracy. Jako dodatkowe miejsce do popisania - nie rozumiem sensu istnienia.

Ja bym założył kanał na Ircu do pogaduszek, ale jest przecież SB.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Facebook

#21

Post autor: Wojtek »

tollo pisze:Jeżeli chcesz przyciągnąć nowych użytkowników, którzy nie będą znajomymi co lubią ten fanapage to wymaga sporo pracy.
FB nie jest głupie, sugestie fanpage'y są całkiem sensowne. Facebookowiczów trochę tutaj jest.
Zauważyłem ostatnio forumowiczów nawet na innych grupach dot. winyli.
tollo pisze:Jako dodatkowe miejsce do popisania - nie rozumiem sensu istnienia.
Już pisałem, że niezbyt o to chodzi.
tollo pisze:Ja bym założył kanał na Ircu do pogaduszek, ale jest przecież SB.
Człowieku, ja korzystam z IRC, ale na forum znajdziesz może poza nami jeszcze 2-3 osoby korzystające z tych sieci. Nawet nie ma o czym rozmawiać.

To nie jest tak, że jestem jakimś maniakiem FB i się na to mocno napinam. Widzę co się dzieje na FB i jak to działa. U nas nie ma jako takiej potrzeby, to prawda.
Chciałem poznać opinie innych i po to ten wątek założyłem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Facebook

#22

Post autor: tollo »

Wojtek pisze:
tollo pisze:Ja bym założył kanał na Ircu do pogaduszek, ale jest przecież SB.
Człowieku, ja korzystam z IRC, ale na forum znajdziesz może poza nami jeszcze 2-3 osoby korzystające z tych sieci. Nawet nie ma o czym rozmawiać.
Jeden nie ma facebooka, 10 nie ma GG, ktoś ma Tlena, ktoś korzysta z AQQ. Nigdy każdemu nie przypasujemy. IRC jako, że korzystasz to wiesz jakie ma korzyści w kwestii wygody konwersacji. Ludzi do wszystkiego trzeba przekonać. Ja się przekonam może do pomysłu fanpage jako, że ma być to sens inny niż drugi forum. Mały off.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Facebook

#23

Post autor: Wojtek »

Bardziej trzeba na to patrzeć jako "wizytówka" forum na FB. To nie jest grupa dyskusyjna itd. :)
Ludzie lajkują -> jest większa ekspozycja -> może więcej ludzi którzy nawet nie szukają info o gramofonach w google tutaj trafi.
Ot myślenie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Facebook

#24

Post autor: tollo »

Na forum dodać opcje "Lubię to" pod postem użytkownika! :lol:

Jak facebook miałby być traktowany reprezentacyjnie to można rzeczywiście o tym pomyśleć. Dosyć dobrym pomysłem byłoby tworzenie np. wydarzeń. Gdyby takie pojawiły się w forumowym świecie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Facebook

#25

Post autor: Wojtek »

tollo pisze:Na forum dodać opcje "Lubię to" pod postem użytkownika! :lol:
Widziałem takie manewry. Nie widzę większego sensu akurat :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Facebook

#26

Post autor: KasparHauser »

Wojtek, rób ten FP i będzie dobrze. Osoby prywatne robią FP nieistniejących już firm i jest ok. Polubiłem Tonpress na fb i winyl.net też bym chciał zobaczyć w rzeczach, które lubię ;) .
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Facebook

#27

Post autor: wesh »

Hm, dziś każda, nawet najmniejsza firma ma official na FB. To nic nie zaszkodzi;)
je winyl, je szPan na fejsie! Like it.
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Facebook

#28

Post autor: adik75 »

Fanpage ok, osobna grupa chyba nie... część z nas jest aktywna na grupie winylowej FB, powstanie nowa i co wtedy? Udzielamy się w dwóch grupach? Bez sensu trochę. Ale promować forum warto. Znalazłem tutaj błyskawiczną pomoc w związku z moim Dualem, od Wojtka.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Facebook

#29

Post autor: Wojtek »

adik75 pisze:część z nas jest aktywna na grupie winylowej FB, powstanie nowa i co wtedy?
Grup o winylach na FB jest chyba więcej. Tomasz z winylowo stoi chyba za połową polskich :D
adik75 pisze:Udzielamy się w dwóch grupach? Bez sensu trochę.
Jasne, dlatego od początku nie było za bardzo mowy o grupie dyskusyjnej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Facebook

#30

Post autor: vinylpiotrek »

wesh pisze:Hm, dziś każda, nawet najmniejsza firma ma official na FB
No włąsnie nie, istnieją całkiem spore, które celowo nie mają.
Obrazek
ODPOWIEDZ