Pomysły na kategorie i podfora

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#91

Post autor: Pawelec »

darkman pisze: Hm, to jednak forum winyl.net Nazwa zobowiązuje.
Tak właśnie zobowiązuje do tego by wszystko co otacza czarny krążek było tematem dyskusji. Patrzenie na oprawioną w ramkę płytę ? Można i tak ale lepiej chyba dać szansę każdemu by te swoje ukochane płyty w piękny dla siebie sposób mógł posłuchać. Jest bardzo słuszny podział na część płytową i sprzętową. Jestem zdania, że wydzielenie wątku DIY :D jest jak najbardziej słuszne. Więcej powiem, dobrze byłobyby zbudować dział typowo techniczny dla gramofonów i innego sprzętu bo teraz wszystko kręci się w dziale sprzątowym - zakupowym i tam następuję koszmarne mielenie filozoficzne bez poparcia własnym doświadczeniem. Wrzutki tysiąca linków i dyskusje o audiofilach z Chin. Taki dział techniczny zobowiązywałby do tego by w nim pisać i dyskutować merytorycznie z naciskiem na doświadczenie praktyczne a nie wójtka googla :) . Poszukiwanie poważnych sprawdzonych informacji w obecnych tematach zakupowych łączy się z przebrnięciem przez setki bezwartościowych wpisów i pustych dyskusji na temat sprzętu który proponuje ktoś kto widział go na monitorze kompa :( . Oczywiście dyskusje o niczym jak najbardziej bo czasami jest wesoło ale trzba jakoś oddzielić ziarno od plew.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#92

Post autor: darkman »

Pawelec pisze: że wydzielenie wątku DIY :D jest jak najbardziej słuszne.
Nic nie napisałem o dziale DIY. Nie do tego się odnoszę lecz do pozycjonowania gramofonów przed płytami, a zatem zmianie dotychczasowego układu strony głównej forum.
To jedynie moja opinia tytułem propozycji Pana Winylu, nie zaś Marka dla działu DIY. Osobiście uważam, że jest potrzebny, choć wymaga nadzoru.
Płyty Pawle zbieramy jak kto chce i na co komu one. Myszor ma nawet powieszone w toalecie, bo tak chce. I to nawet w ramkach. Fajnie, bo czemu nie?
Nie muszą być odtwarzane. Część osób gromadzi je w celu dywersyfikacji portfela, to ostatnio modny kierunek na lokaty w działach niszowych. wiesz równie dobrze jak ja , że ludzie zbierają wybitne gitary, choć wcale nie potrafią na nich grać, ani tez nie zamierzają się tego nauczyć. Taki Rysiek Gear to bardzo poważny kolekcjoner i inwestor, .. no coś tam brzdąka też trochę.
Chyba dopiero czas pokaże czy Oni mieli rację. Już pokazuje.
Przyczyna zbierania czy posiadania płyt jest uniwersalna i nie rozstrzygniemy tego na forum. Są i tacy, którzy zbierają je tylko dla okładek, wydań, labeli i wreszcie wyłącznie dla materiału (gig i sesje, out take) muzycznego gdzie bez znaczenia jest zarówno jakość nagrania jak i stan zachowania, a nawet właśnie odtwarzanie. Kolekcjonerom jest dość obojętne co ja i Ty o tym sądzimy.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#93

Post autor: pan_winyl »

To jedynie moja opinia tytułem propozycji Pana Winylu, nie zaś Marka dla działu DIY. Osobiście uważam, że jest potrzebny, choć wymaga nadzoru.
W sumie racja, bardziej chodziło mi o wyróżnienie tego wątku jako takiego jednego zbiorczego na początek.

W sumie nie przeszkadzało mi do tej pory że ludzie pytali tu i ówdzie co kupić, czy coś jest warte tyle a tyle etc. ale od pewnego czasu nie odpowiadam na posty które zaczynają się od zdania "chciałbym mieć gramofon ale jestem zielony i w sumie rzuciły mi się na allegro dwa i tu linki i co myślicie"

Dlatego zaproponowałem taki jeden zbiorczy post w faq- jak kupić gramofon :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#94

Post autor: Pawelec »

Dzielimy się na tych co słuchają płyt i tych co słuchają płyt i sprzętu. Ja należę do tego gorszego sortu, któremu bardziej pod górę :( . Czasem wolę faktycznie oprawić płytę i na nią patrzeć niż orać ją płgiem skiba za skibą. Ale patrzenie jednak nie sprawia mi frajdy - nooo chyba, że w kiblu jak u Myszora :) . Wybacz więc, ale z powodu iż ramka forumowa nie jest zbyt szeroka i nie pomieści sprzętu i giełdy na jednym poziomie będę stanowczo za sprzętem. Podział działów jest jak najbardziej ok. Płyty - Sprzęt - Giełda ....... Bardzo mi jednak zależy, by troszkę zmodyfikować dział sprzętowy. Od pewnego czasu jest tam coraz więcej postów osób które piszą dla pisania często wprowadzając w błąd czytających.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#95

Post autor: zbyszek1982 »

Założenie, że nowy użytkownik przeczyta FAQ jest błędne. :morda:
Formułki w stylu "przeczytałem pół forum ale dalej nic nie wiem" służą tylko za usprawiedliwienie dla założenia własnego wątku z zapytaniem o coś, co ma dedykowany wątek wiersz wyżej.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#96

Post autor: pan_winyl »

zbyszek1982 pisze: Formułki w stylu "przeczytałem pół forum ale dalej nic nie wiem" służą tylko za usprawiedliwienie dla założenia własnego wątku z zapytaniem o coś
To je pravda :/

Wydaje mi się że po prostu pomimo naszych szczerych chęci czasami po prostu ręce opadają kiedy w ciągu jednego dnia mamy kilka zapytań o gramofon dla dziewczyny, mammy i taty no i konta oczywiście, pomijających tak zacne wątki jak gramofon do xxx złotych :/
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#97

Post autor: Wojtek »

Nawet nie wiecie ilu ludzi w ogóle pomija publiczne pisanie i pisze PW do osób aktywnych z prośbą o prywatną poradę, w domyśle że tak będzie szybciej :D

A co do FAQ to już je mamy w działach sprzętowych. Takie zbiory popularnych pytań i wątków.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#98

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze: Nawet nie wiecie ilu ludzi w ogóle pomija publiczne pisanie i pisze PW do osób aktywnych z prośbą o prywatną poradę, w domyśle że tak będzie szybciej
To swoją drogą. :?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#99

Post autor: darkman »

Zaraz pse, ja chyba czegoś nie rozumiem?
U mnie jest tak:
Płyty - 3 subfora
Sprzęt - 7 subfora
Giełda -3
Muzyka - z 7czy 8 /najsłabiej pisywalny dział na forum
inne hobby
Forum
Off topic
Szitboks
Każdy z działów zakupowych zawiera w sobie i na początku taki właśnie subdział "zakupy".
Co do giełdy to na większości for jest na dole. U nas giełda jest niżej niż Sprzęt, więc i tu nie bardzo rozumiem.
Czytanie i uczestnictwo w forum ma sens tylko po zalogowaniu. Bez logowania w poszczególnych działach panuje spory haos i tylko wybranie opcji "nowe posty lub aktywne tematy" pozwala na orientację co i gdzie słychać oraz jakie tematy są aktualnie 'żywe'?
Moim zdaniem istniejący układ jest dobry i na stronie głównej, która służy wyborowi działu - bardzo dobry.
Dział sprzętowy na pewno jest do reorganizacji. Tylko jak oddzielić owe plewy? To prawdopodobnie nie jest możliwe, ale .?
Dział DIY - dołożyć gdzieś, pewnie. Chyba osobno lub sprzętowo.! Ależ TAK = chcemy! :clap:

Tera tak:
Paweł, nie mam zielonego pojęcia dlaczego przywołujesz dział giełdy (już dwukrotnie, ale coś Ci leży na .. no nie wiem właśnie na czym.. niech będzie, że na stopie). Mnie jest zupełnie obojętne gdzie ona będzie. Zwykle jest nisko i niedostępna bez logowania (na innych forach). To cholera jakiś fetysz, zadzwonię.. e.. nie lepiej przy następnej kawie powiem Ci jak toto działa i dlaczego tak, a nie inaczej. Lokalizacja tego działu nie ma żadnego znaczenia. Niestety nie wiem jakie są atrybuty lokowania aktywności czyli wewnętrznego pozycjonowania postów tego działu. Z moich obserwacji wynika, że 'argumenty' są słabe i nie zależą od odwiedzin czy też aktywności wątku w relacji bieżącej. Niedogodność widać gdy chce się coś poprawić lub uzupełnić i trzeba się przekopać przez 3-4 poziomy podforumowe w tył. Nie ma też możliwości, bodaj w żadnym temacie wielostronicowym, prowadnicy kierującej na określoną, wybraną stronę - wpisujemy nr str. i hop (jest tak np na AS).
Panowie zróbmy to DIY, uporządkujmy sprzęt o ile się da i hajda na koń. Będę zdumiony pozytywnie jeśli moderacji uda się jakiś mechanizm, który spowoduje, że natrętne kopiowanie hiperłącz z OLX i Allegro bez znajomości sprzętu będzie opanowane, a leaderzy tej konkurencji będą zmuszeni do przemyślanych wpisów.
Wojtek pisze: Nawet nie wiecie ilu ludzi w ogóle pomija publiczne pisanie i pisze PW do osób aktywnych z prośbą o prywatną poradę,
Wiemy. ;) Oj wiemy, znaczy "ja wiemy", piszę za siebie. I nawet daje się to opanować, jeśli autor nie stawia multi kwestii, a przeważnie tak właśnie jest.
Dodatkowo jeszcze mamy dość słabe możliwości sortowania PW, a wyszukiwania prawie żadne.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#100

Post autor: dale »

No i na tym forum wywołałem spinke :(.... Panowie, miejsca jest dość, nie ma co dyskutować nad wyższością Bożego narodzenia nad Wielkanocą, Dyskusja jest ważna, ale emocje szkodzą :) Osobiście podoba mi się zdrowe podejście i uporządkowane działy. Każdy znajdzie tutaj swój kąt :)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#101

Post autor: Pawelec »

darkman pisze: Paweł, nie mam zielonego pojęcia dlaczego przywołujesz dział giełdy
Grypa mnie toczy i mam podły nastrój sorki za zamieszanie :( . Tak poza tym moje śledzenie forum ogranicza się do klikania na nieprzeczytane posty. No i nie mam pomysłu jak sprawnie poza wyszukiwarką odnaleźć swoje tematy :eusa-think: ( dlatego DIY :mrgreen: )
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#102

Post autor: darkman »

Pawelec pisze: nie mam pomysłu jak sprawnie poza wyszukiwarką odnaleźć swoje tematy :eusa-think: ( dlatego DIY :mrgreen:
A to inna bajka :D Ja też nie mogę, zwłaszcza, że jak mnie coś tak na prawdę interesuje np o ciekawszych wkładkach czy phono pre to zwykle to jest gdzieś w postach z 2012 i dokopanie się do tego, to koszmar.
Robię to przez zewnętrzne google z kierowaniem na nasze forum.
Pawelec pisze: No i nie mam pomysłu
Ja mam.
Twoje akurat konstrukcje zasługują na osobny dział w ogóle, bo po prostu są wybitnie estetyczne i piękne na najwyższym poziomie dopracowania. Otóż, na innym zgoła forum i o innej tematyce wygląda to tak, że jest dział DIY gdzie nie wrzuca się wszystkich DIY na kupę lecz każdy artysta, producent, wykonawca ma swój dział i w tym dziale (subforum DIY) sam zakłada tematy pod konkretny sprzęt/dzieło w swojej Pracowni. Ma też nieco większe możliwości moderowania własnych wątków (usuwanie spamu i postów zdezaktualizowanych w swoim poddziale). Działa to bardzo fajnie i gdy ktoś szuka prezentacji tegoż właśnie człeka, to wprost wchodzi na jego działkę i ma tam wszystko.
Twój dział / subforum w DIY to np: "Pawelec DIY audio" (sortowanie odbywać się może za pomocą szblonowania tytułów wątków z kluczowym słowem na początku czyli [gramofon][x - model itd]; [kolumny][x-model, nazwa] itd..
dale pisze: No i na tym forum wywołałem spinke
Skądże Marku, polemizujemy i nikt tu nie ma 'ostrej' .. chyba?
dale pisze: Dyskusja jest ważna, ale emocje szkodzą
Pudło też, jesteśmy kolegami akurat i sobie też coś chcemy poukładać na lepsze po prostu. Emocje tak, ale tylko pozytwne wibracje :D
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#103

Post autor: Pawelec »

darkman pisze: Ja mam.
Dzięki Darek, widzisz chopie znowu się przekonałem, że na Ciebie można liczyć :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#104

Post autor: Myszor »

Ja bym chciał by na podforum Sony tematy przekrojowe czyli np. lista modeli, lista headshelli były zawsze na górze. Bo jak nic się tam nie dopisze to spadają i trza szukać. A tam się często zagląda.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#105

Post autor: Wojtek »

OK. Dział DIY powstanie. Poddziały pod konkretnych "konstruktorów" też mi się podobają.

@Myszor:
Zaraz podkleję. Jak się zrobi tego dużo to zrobi się jakiś poddział "wiedzowy".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ