Pomysły na kategorie i podfora

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 127
Rejestracja: 02 sty 2014, 09:53

Pomysły na kategorie i podfora

#76

Post autor: Boguś »

Nie wiem czy było wspomniane, ale można by zrobić jakieś poddziały w wątku o konserwacji np. jakie szczotki do czyszczenia igieł, płyny, myjki, folie do przechowywania płyt.
Dobry pomysł :)?
(∞).
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Pomysły na kategorie i podfora

#77

Post autor: tollo »

Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 127
Rejestracja: 02 sty 2014, 09:53

Pomysły na kategorie i podfora

#78

Post autor: Boguś »

No jest, ale tam trochę chaos panuje. Myślałem o czymś na wzór gramofonów czy wzmacniaczy: jest wątek zakupy i są inne watki. I tak tu mogło by być: konserwacja (a tam o myjkach, szczoteczkach, płynach) i inne poboczne wątki, jakieś smugi na płycie, takie sprawy. Żeby było wiadomo, gdzie szukać konkretów.
No i ponad 40 stron to trochę dużo jak do przeczytania na raz (raczej z braku czasu, niż nadmiaru materiału).
(∞).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#79

Post autor: Wojtek »

Nie rozumiem problemu Boguś. Jest jeden spory wątek traktujący o czyszczeniu płyt, ale są też wątki pomniejsze o konkretach.
Dział konserwacji jest całościowo zbyt mały by go rozdzielać na poddziały.
Jeden użytkownik niedawno podesłał mi swoiste streszczenie wspomnianego wątku. Po lekkim przeredagowaniu umieszczę to gdzieś, choć oczywiście dotyczy on jedynie najpopularniejszych kwestii (a także najpopularniejszych rozwiązań), a nie "wszystkiego".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#80

Post autor: yamahafan »

Mam trochę inną propozycję (albo co najwyżej nie widziałem, żeby ktoś ją już zaproponował). Po pierwsze, może warto byłoby stworzyć subfora / grupy regionalne ? Tzn małopolska, podkarpacka, mazowiecka etc. Po co ? To forum to bez wątpienia najlepsze (pomimo ewentualnych wad :) ), polskojęzyczne źródło wymiany informacji, doświadczeń i opinii o rzeczach, które jak sądzę interesują wszystkich tu obecnych. O ile forum ogólnopolskie zawsze jest tym właściwym i daje możliwość najszerszej wymiany doświadczeń, o tyle pod kątem wzajemnych kontaktów z ludźmi "z okolicy" grupy regionalne wydaja mi się wartościowym pomysłem. Zresztą widziałem już kilka takich na innych forach tematycznych i muszę powiedzieć, że to doskonałe narzędzie do szybkiego nawiązywania kontaktu z osobami, które są realatywnie blisko. Nie chodzi mi o żaden izolacjonizm ani nic w tym temacie, cała treść niech będzie dalej dostępna dla wszystkich użytkowników. Po prostu sądzę, że odrobina porządku (dodatkowa) może jedynie pomóc.

Po drugie - i trochę analogicznie. na tapeheads.net jest taki dział jak Specialities by Manufacturer. Dla mnie - osobiście - równie wartościowy pomysł, ulatwia szukanie przyspiesza całość. Oczywiście wątki ogólne wątkami ogólnymi, ale pewnie sami zauważyliście jak wiele marek (przynajmniej tych glównych) się tu pojawia w związku z tym, czym aktualnie dysponujemy. Więc może warto stworzyć chociaż kilka na dobry początek, z powiedzmy 8 najpopularniejszymi markami ogólnie sprzętu phono / audio i na podstawie tego ocenić efekt ?

Jestem ciekaw co reszta na powyższe ;)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#81

Post autor: Wojtek »

Jeśli chodzi o pierwszą kwestię to bardziej bym widział jakiś "dział regionalny" i wątki regionów/województw, gdzie każdy chętny do pochwalenia się informacja gdzie przebywa mógłby się tym faktem podzielić z innymi. Nie bardzo sobie wyobrażam całe poddziały regionalne przy takiej tematyce forum.

Co do drugiego to taki jest plan, jak tylko uporamy się z reorganizacją giełdy to zabieramy się za poddziały markowe w gramofonach, choć raczej nie będzie ich 8, przynajmniej nie w tej chwili.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#82

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:Jeśli chodzi o pierwszą kwestię to bardziej bym widział jakiś "dział regionalny" i wątki regionów/województw, gdzie każdy chętny do pochwalenia się informacja gdzie przebywa mógłby się tym faktem podzielić z innymi. Nie bardzo sobie wyobrażam całe poddziały regionalne przy takiej tematyce forum.
Wojtku, chyba obaj mamy na myśli to samo ;) Nie chodzi mi o dzielenie całego forum na regiony / województwa bo to byłoby bez sensu. Ale utworzenie takich "regionalnych grup" pozwoli zwyczajnie zawęzić częśc postów tam, gdzie jest to uzasadnione. Np taka Grupa Podkarpacka może zawierać podforum Koncerty - o wydarzeniach lokalnych. Plus jakieś inne jeśli będą takie pomysły. Może w ten sposób łatwiej zainicjują się jakiekolwiek spotkania forumowiczów, wiadomo że ludziom z jednego województwa łatwiej osiągnąć kompromis niż osobom z całej Polski. Tak naprawdę to, co tam się znajdzie samo wyjdzie - potrzeba matką wynalazku.
Wojtek pisze:Co do drugiego to taki jest plan, jak tylko uporamy się z reorganizacją giełdy to zabieramy się za poddziały markowe w gramofonach, choć raczej nie będzie ich 8, przynajmniej nie w tej chwili.
To fajnie. Wydaje mi sie, że podfora producentów / marek powinny być bez podziału niżej, tzn. podforum Dual powinno zawierać większość postów dot. Duala de facto, bez podziału na serwis, giełdę etc. Można ew zasugerować umieszczanie wątków w tych forach producenckich jedynie w kwestiach technicznych (pytania jak coś zrobić jak nie działa i dlaczego nie działa ;) ). Ale to też do dyskusji.

Co do liczby, myślę że 8 uzbiera się bez problemu. Wystarczy zrobić sondę marek użytkowanych przez forumowiczów (gramofon, wzmacniacz, nagłośnienie) i wybrać z tego powiedzmy 2/3 najpopularniejszych brandów. Na początek.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#83

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze:Wojtku, chyba obaj mamy na myśli to samo ;)
Chyba jednak nie, skoro myślisz o regionalnych "grupach" gdzie byłoby wiele wątków lokalnych, a ja napisałem o pojedynczych wątkach na cały region. Nie pisałem też nigdzie o dzieleniu całego forum na regiony.
yamahafan pisze:To fajnie. Wydaje mi sie, że podfora producentów / marek powinny być bez podziału niżej, tzn. podforum Dual powinno zawierać większość postów dot. Duala de facto, bez podziału na serwis, giełdę etc. Można ew zasugerować umieszczanie wątków w tych forach producenckich jedynie w kwestiach technicznych (pytania jak coś zrobić jak nie działa i dlaczego nie działa ;) ). Ale to też do dyskusji.
Bez obaw, nie będzie głębszego podziału. Giełda jest jedna, niezależna od działów technicznych.
yamahafan pisze:Co do liczby, myślę że 8 uzbiera się bez problemu.
Ja też, problem w tym że parę byłoby wypchanych, a pozostałe nie zawierałyby nawet 10 wątków.
W takich wypadkach nie widzę sensu na grupowanie.
Wystarczą te najpopularniejsze, resztę się będzie dokładało w ramach potrzeb.
yamahafan pisze:Wystarczy zrobić sondę marek użytkowanych przez forumowiczów (gramofon, wzmacniacz, nagłośnienie) i wybrać z tego powiedzmy 2/3 najpopularniejszych brandów. Na początek.
Po co ankieta? Przecież widać gołym okiem jakie marki wygrywają popularnościowo.
Tylko gramofony. Reszta działów nie ma takiego obłożenia. W drugiej kolejności można co najwyżej pomyśleć o takich podziałach w dziale wkładek.

Patrzę na te plany praktycznie, a nie na zasadzie "sztuka dla sztuki".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#84

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:
yamahafan pisze:Wojtku, chyba obaj mamy na myśli to samo ;)
Chyba jednak nie, skoro myślisz o regionalnych "grupach" gdzie byłoby wiele wątków lokalnych, a ja napisałem o pojedynczych wątkach na cały region. Nie pisałem też nigdzie o dzieleniu całego forum na regiony.
W takim razie się nie rozumiemy. Nie wiem , co w takim pojedynczym wątku w podziale na region miałoby być prócz mydła i powidła. Takie coś nie wprowadza porządku, wprost przeciwnie. Na innych forach funkcjonuje to tak jak opisałem, cieszy się popularnością i porządkuje. Ale wcale nie twierdzę, że tu musi tak być - może być inaczej jeśli uważasz, że są inne. lepsze rozwiązania. A najlepiej byłoby gdyby inni się wypowiedzieli co sądzą.
Wojtek pisze:
yamahafan pisze:Wystarczy zrobić sondę marek użytkowanych przez forumowiczów (gramofon, wzmacniacz, nagłośnienie) i wybrać z tego powiedzmy 2/3 najpopularniejszych brandów. Na początek.
Po co ankieta? Przecież widać gołym okiem jakie marki wygrywają popularnościowo.
Co dokładnie widać gołym okiem ? Że sporo jest użytkowników Duali, Technics`ów, Pionieerów etc. ? Przecież to nic nie kosztuje zapytac innych, czego by oczekiwali. Więc nie bardzo widzę sens negowania tego pomysłu jako zupełnie nieprzydatny.
Wojtek pisze:Tylko gramofony. Reszta działów nie ma takiego obłożenia. W drugiej kolejności można co najwyżej pomyśleć o takich podziałach w dziale wkładek.
1089 wpisów odn. gramofonów / 511 odn. wkladek i igieł / 320 odn. przedwzmacniaczy i wzmacniaczy. Właśnie gołym okiem widać, które działy mają obłożenie. Stąd sądzę, że sensowne byłoby uwzględnienie podziałów firmowych co najmniej w tych trzech działach.

Oczywiście to tylko sugestie i nie musi tak być. Uważam, że to subiektywnie dobra droga do częściowego wdrożenia, jeśli inni - w tym również Ty - twierdzą inaczej - proszę bardzo. Feel free.
Wojtek pisze:Patrzę na te plany praktycznie, a nie na zasadzie "sztuka dla sztuki".
Ja również. Jak najbardziej.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#85

Post autor: Wojtek »

Co do tych działów regionalnych to musiałoby się wypowiedzieć więcej osób. Można też zrobić ankietę w tej sprawie.
yamahafan pisze:Co dokładnie widać gołym okiem ? Że sporo jest użytkowników Duali, Technics`ów, Pionieerów etc. ?
Zgadza się, widać gołym okiem jakie marki "królują" w ilości tematów. Cieszę się, że przynajmniej to widzimy tak samo :)
yamahafan pisze:Przecież to nic nie kosztuje zapytac innych, czego by oczekiwali. Więc nie bardzo widzę sens negowania tego pomysłu jako zupełnie nieprzydatny.
Nie traktuję tego jako koncert życzeń tylko jako porządkowanie tego co już mamy, dlatego też bardziej cenię statystykę niż chęci (w wyniku czego prędzej powstanie np. poddział Unitry niż B&O). Jak jakaś inna marka również nabierze wysokiej popularności w dyskusjach to także dostanie swój poddział. Myślę, że jest to uczciwe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#86

Post autor: dale »

Odkopię wątek, ale może by wyraźnie wydzielić dział DIY - powstało kilka projektów, obecnie ciężko jest je wyłapać, a dla wielu takie rzeczy są inspiracją. Z tego co wiem jest tutaj kilka osób które ma na swoim koncie zacne projekty, chętnie bym poczytał, obejrzał...
Wielu z Nas coś poprawiło, czy naprawiło, fajnie było by poczytać...
Proszę Admina o pozytywne rozpatrzenie powyższego wniosku :) Myślę że moderatorzy mogli by pomóc i poprzenosić takie posty :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#87

Post autor: Wojtek »

Hm, ma to jakiś sens, aczkolwiek taki ogólny dział z zasady skupiałby wszystkie projekty DIY (niezależnie od przeznaczenia ów DIY).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#88

Post autor: dale »

Wiesz, z czasem można by podzielić go na jakąś elektronikę, gramofony czy inne akcesoria. Z doświadczenia wiem tylko że czasem pojawia się inny problem - np. wpada jakiś nowy user z drukarka 3d i po napisaniu dwu postów chce czesać kase na "usługach" czy robi coś na pokaz a zaraz potem okazuje się że ma kolejkę chętnych. Mi osobiście to jest obojętne, ale wiem że takie fora są utrzymywane, często, prywatnym sumptem, dlatego taka darmowa reklama jest kapkę nie w porządku - ale jak pisałem, to nie mój problem :)
Ja, w każdym razie, był bym wdzięczny za coś takiego, bądź choćby otagowanie w tematach jakimś "DIY - przez autorów :).
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#89

Post autor: pan_winyl »

Mam pomysł. Jako że od zawsze był wysyp zapytań dotyczących gramofonów - jakie kupić i czy te które chcę kupić są warte cokolwiek- proponuję by pierwszą rzeczą jaka jest na forum- tj pierwszym subforum były nie płyty a FAQ (lub Na Start)- Chce kupić gramofon - Pytania i odpowiedzi. Gdzie w byłby jeden zamknięty temat zbiorczy z opisem i linkami do konkretnych postów w których wypada zadać pytanie. W ten sposób nowy użytkownik szybko zada pytanie w odpowiednim wątku nie zaśmiecając forum :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#90

Post autor: darkman »

Hm, to jednak forum winyl.net Nazwa zobowiązuje. Mnie tutaj ona właśnie przyciągnęła.

Wydaje mi się, że kupno gramofonu nie jest wiodącym tematem i sensem istnienia forum. To jeden z elementów układanki. Duże zainteresowanie gramofonami niekoniecznie musi generować zmianę akcentu na target.
Moim zdaniem płytom jest wszystko jedno na czym ich słuchamy. Zatem gramofon to kwestia drugorzędna. Zresztą można mieć płyty i bez gramofonu.
Ostatnio przemiłe małżeństwo kupiło ode mnie płytę na dobry początek (fajną). Nie mają jeszcze gramofonu, ale powiedzieli mi "będzie na pewno". Wypytali o wkładki i preampy. Mieli już dość fajny tor ale bez gramofonu jeszcze. O gramofon nie pytali mnie w ogóle, bo byli już zdecydowani na używany z epoki.
ODPOWIEDZ