Pomysły na kategorie i podfora

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pomysły na kategorie i podfora

#31

Post autor: Winters »

Uważam, że wszystkie fora muzyczne można połączyć w jedno ogólne forum o muzyce, ponieważ ruch tam jest niewielki, w niektórych działach jest raptem kilka tematów - moim zdaniem to jest bez sensu. Poza tym, na naprawdę dużych forach, które uwielbiam -- Steve Hoffman Music Forum i Audiokarma dział o muzyce jest jeden, a użytkowników i tematów jest tam 100 razy więcej.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41484
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#32

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:w niektórych działach jest raptem kilka tematów - moim zdaniem to jest bez sensu.
Wszystko poniekąd wyewoluowało w trakcie istnienia forum. Kiedyś były tylko 4 poddziały muzyczne. Pozostałe doszły na prośbę samych zainteresowanych. A to że ludziom nie chce się w tej części forum aż tak bardzo udzielać to co kto poradzi? :) Jak mają ochotę to przynajmniej wiedzą gdzie pisać/czego szukać.
Królują tematy sprzętowo-płytowe, co nie powinno dziwić.
Winters pisze:Poza tym, na naprawdę dużych forach, które uwielbiam -- Steve Hoffman Music Forum i Audiokarma dział o muzyce jest jeden, a użytkowników i tematów jest tam 100 razy więcej.
Dlatego że dział muzyki jest jeden? ;) Chyba nie za bardzo.
Mimo że też lubię te witryny to raczej nie będziemy się wzorowali w tym wypadku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#33

Post autor: Winters »

Wojtek pisze: Dlatego że dział muzyki jest jeden? ;) Chyba nie za bardzo.
Mimo że też lubię te witryny to raczej nie będziemy się wzorowali w tym wypadku.
Oczywiście, że nie, ale mimo tego ruchu nie ma tam bałaganu.
Moim zdaniem jest to łatwiejsze w przeglądaniu i nie ma problemu z gatunkami. Gdybym pisał post o Cream to nie miałbym pojęcia, czy to wstawić do Pop/Rock, czy Blues.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41484
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#34

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:Moim zdaniem jest to łatwiejsze w przeglądaniu i nie ma problemu z gatunkami.
Tak. Jeden dział na wszystko jest zazwyczaj tak bardzo łatwy w przeglądaniu, że bez Google nie podchodź przy dużej ilości tematów.

Coś jak działy sprzętowe na naszym rodzimym audiostereo.

Cream jest przede wszystkim grupą rockową, więc nie wiem gdzie tu dylemat ;)

Tak czy siak, cenna sugestia, zawsze jakiś inny punkt widzenia.
Jeśli jeszcze więcej osób uzna, że nie ma powodu do rozdzielania działu muzyki na gatunki to najwyżej scali się wszystko.

Swoją drogą, niedługo dorzucę poddział magnetofonowy i CD/cyfrowy, co by nie gnieździć tą tematykę w "Inny sprzęt".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Pomysły na kategorie i podfora

#35

Post autor: Jacek_Karolak »

Drodzy moi a zwłaszcza drogi Administratorze. Wielomiesięczne poszukiwania informacji wszelkich o mojej dawnej firmie zaprowadziły mnie do Was. Mam nadzieję, że pomożecie mi w moich poszukiwaniach i staną się one zaczynem doczegoś większego. Swoje zajęcie traktuję czysto hobbystycznie. Jestem po prostu sentymentalnym panem. Otóż zaproponowałbym dział: Ocalić od zapomnienia. Ja zbieram wszelkie informacje o moim wydawnictwie Poljazz. Ale wiem, że pan Marek Majewski z Pionek, poszukuje wiadomości o Pronicie. Poljazz wydał około 300 płyt w latach 1972 - 1990. Znamienne jest jak trudno dziś odtworzyć historię tak niedawną. Przekopałem wiele mniej i bardziej znanych stron. Poznałem wielu życzliwych i nieżyczliwych ludzi. Dlatego rzucam w świat prośbę o utworzenie takiego kącika. Może pogadamy o polskim przemyśle elektronicznym też? To tylko pomysł i delikatna prośba o ocenę czy warto to robić. Czekam na odzew. Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41484
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#36

Post autor: Wojtek »

Pomysł nie jest zły. Pytanie co na to reszta forumowiczów :)
Ogółem na łamach forum jak dotąd zbyt wiele nie dyskutowaliśmy o tym "jak to było" za dawnych czasów w Polsce.
Większość wątków gdzie są tego typu dyskusje bądź dygresje znajdziesz w dziale Płyty -> Ogólne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Pomysły na kategorie i podfora

#37

Post autor: Micke »

Byłbym za, tylko że temat trudny a i wiedzy nie wiele. Więc pytanie czy tworzenie takiego działu dla 3 - 5 tematów miałoby sens...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41484
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#38

Post autor: Wojtek »

Właśnie nad tym się zastanawiam Micke i dlatego zostawiam pole do dyskusji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomysły na kategorie i podfora

#39

Post autor: kielek »

Chciałbym widzieć Wojtka dyskutującego o polskim przemyśle elektronicznym :o znając pobieżnie jego opinię na wyroby z PRL ;)
Może być ciekawie :D
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pomysły na kategorie i podfora

#40

Post autor: Winters »

Moim zdaniem cały osobny dział nie ma sensu. Skończy się na kilku tematach, a od polskiego sprzętu jest Unitra-Klub.
DIOMEDES KATO
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na kategorie i podfora

#41

Post autor: eenneell »

Myślę, że warto! Np " Poskie wydawnicwa płytowe" :?: ;) to się wczesniej, czy pozniej rozwinie...
No i sciagnie (mam nadzieje( ludzi z wiedzą...
Historia uczy ;)
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Pomysły na kategorie i podfora

#42

Post autor: Jacek_Karolak »

Przypominam koleżeństwu, że zaproponowałem dział: Ocalić od zapomnienia. Ja jeszcze coś niecos pamiętam z wczesnych lat sześćdiesiątych. A Wy możecie popytać jeszcze rodziców i dziadków. Ja już nie mam kogo zapytać. I bardzo tego żałuję. Każdy z nas ma coś w domu, jakąś płytę, stare radio i różne drobiazgi. Warto o tym podyskutować. Mam całą masę pytań o "swoje" wydawnictwo. Wiem, że macie w płytotekach coś niecoś. Więc nie broń sie Wojtku. Najwyżej wywalisz to do kosza. A może i ja się czegoś dowiem. Moim zamiarem jest skierowanie dyskusji w odpowiednim kierunku i rozwinąć twórczo coś cojuż gdzieś zaczęto. Ja się na płytach gramofonowych wychowałem. Wy chyba je dopiero odkrywacie. Wzbogaćmy wzajemnie swoją wiedzę. Wszyscy skorzystamy. I nie zrażajcie się moim wiekiem. Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41484
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#43

Post autor: Wojtek »

To mam taką propozycję: zacznij pisać na razie w istniejącej strukturze forum.
Jeśli będzie popyt (czyli dyskusja), będzie więcej wątków na temat, to utworzy się też taki właśnie odrębny kącik tematyczny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na kategorie i podfora

#44

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:zacznij pisać na razie w istniejącej strukturze forum
Salomonowe rozwiazanie :!:
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Pomysły na kategorie i podfora

#45

Post autor: Jacek_Karolak »

Jedyne co mi się kojarzy to płytoteka jazzowa. Co prawda Poljazz wydawał i inne rodzaje muzyki ale od czegoś trzeba zacząć. Macie rację. Jeśli znajdą sie koledzy chętni do pomocy i dyskusji to poproszę o przeniesienie do osobnego wątku. Liczę na życzliwą pomoc gospodarza. Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
ODPOWIEDZ