Pomysły na kategorie i podfora

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Pomysły na kategorie i podfora

#16

Post autor: Krzyś »

generalnie to ja (jako potencjalnie najbardziej zainteresowany powstaniem działu) mam ambiwalentne uczucia co do takiego forum - nie wiem, czy byłyby na nim jakieś dyskusje i posty poza moimi. Wiem natomiast, że mam trochę materialów dotyczących np. starych polskich płyt szelakowych, gramofonów itp (i kilka książek do zeskanowania), choć do tego może byłby lepszy jakiś blog czy wiki (:

jeśli chodzi o proponowaną lokalizację tego działu to między sprzętem a płytami (bo będzie zarówno o jednym jak i o drugim - moim zdaniem nie ma większego sensu tworzyć drzewiastej struktury z osobnymi podforami dotyczącymi płyt i sprzętu... a przynajmniej nie ma sensu tego robić w tym momencie)

na forum jest kilkanaście postów i kilka wątków poświęconym tej tematyce, które nadawałyby się do natychmiastowego przeniesienia do nowego działu, gdyby oczywiście powstał...

edit: ponieważ mi się nudzi (tj. nie chce mi się uczyć do egzaminu :morda: ) to narysowałem mniej więcej jakby to miało wyglądać i gdzie by miało być:
forum.png
do ustalenia jest tytuł działu, kategorie i ich opisy, no i w ogóle sensowność jego powstania (to że narysowałem, jakby to miało wyglądać, absolutnie nie czyni pomysłu zakładania nowej kategorii i podforum ani trochę bardziej sensownym niż gdybym takiego rysunku nie wykonał; co do umiejscowienia to też nie jestem pewien, czy to jest najlepsze, to co zaproponowałem pasuje tematycznie (część wspólna działu o płytach i sprzęcie, ale tylko 78 RPM), natomiast jeśli brać pod uwagę kryterium popularności, to ten dział powinien być gdzieś na samym dole)

może założyć ankietę trwającą np. miesiąc albo do 3 głosów na tak (2 stałych dyskutantów to za mało - mogą sobie równie dobrze porozmawiać na gadu-gadu :morda: )
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Pomysły na kategorie i podfora

#17

Post autor: Stelma »

Z innej beczki, wiem że z założenia miało to być forum o tematyce winylowej ,życie pokazuje jednak,że tematyka audio jest szeroko pojęta(muzyka to nie tylko winyle)
proponuję dodać podfora dotyczące decków (właściwie to wszelkich taśmowców), CD-playerów , wynalazków typu DCC, lampowców etc... nie tylko wątki zakupowe , bo jak na razie to po macoszemu w jednym worku wszystko leży. Jakieś voodoo wątki DIY, może ktoś coś ciekawego sklecił sam, niech się pochwali :)
Przydałoby się też jakieś forum a'la słownik terminów i pojęć audio (bo dlaczego by nie-sam mam niekiedy problem z rozkminką:" po co , na co , i do czego to komu" jak np "mpx filter" czy "fine bias" i może nie chodzi o jakieś książkowe definicje ale jakieś łopatologiczne wyjaśnienie zawiłości terminologii audio

Myślę ,że takie podfora nie zniszczą integralnego charakteru http://www.winyl.net :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#18

Post autor: Sindsoron »

podoba mi się ten pomysł ;) (i ten z podforami i ten ze słowniczkiem ;p)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Pomysły na kategorie i podfora

#19

Post autor: motown »

Taki słowniczek ważniejszych pojęć czy skrótów (albo nawet gramofonowego slangu ;p) to nie jest głupia rzecz. Tylko kto się tego podejmie, komu się zechce? ;)
Może mogłaby to być praca zbiorowa: jedna osoba prowadziłaby wątek i stale uaktualniała, a użytkownicy dopisywaliby w postach kolejne terminy, specjalistyczne hasła?

Natomiast co do tworzenia dodatkowych działów - nie jestem przekonany. W dzisiejszych czasach liczy się specjalizacja. Forum do wszystkiego, jest tak naprawdę do niczego. Pozostawiłbym forum tak jak jest, albo uczynił je stricte płytowo-gramofonowym :)
Ale jeśli powstaną nowe działy, wcale mi to przeszkadzać nie będzie. Kto zechce to zajrzy, kto nie - ominie je szerokim łukiem ;p
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#20

Post autor: stones thrower »

Jestem za forum słownikowym.
st
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41506
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#21

Post autor: Wojtek »

Więc tak... co do zrobienia działów a propos taśm i "cyfry" już myślałem zanim napisał o tym Stelma. Raczej tak się stanie, ale podtrzymując charakter i specyfikę forum nie będą to działy sprzętowe równorzędne z całą resztą.

Planuję po prostu rozwinąć obecny dział "Inny sprzęt", by można było swobodniej o takowych kwestiach dyskutować, zamiast pozwolić na tworzenie się takich sporych wątków "o wszystkim" jak jest teraz :)

A propos słowniczka pojęć to myślę że jest to kolejna sprawa jaką rozwiąże się poprzez wprowadzenie FAQ.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
marek_c4
Posty: 102
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#22

Post autor: marek_c4 »

Słowniczek - rzecz przydatna (oczywiście jeśli ludziom będzie chciało się do niego zaglądać).
==========
Gramofon - Sony PS-515
CD - Onkyo DX-6900
Tuner - ITT-8065
Wzmacniacz - ITT-8045
Deck - ITT-8025
Kolumny - ITT-8093
http://www.winyl.net/download/file.php? ... &mode=view
==========
Pozdrawiam z Poznania
Marek
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na kategorie i podfora

#23

Post autor: eenneell »

Powinien być w odpowiednich wątkach temat np;"SPRZĘTOWE PROBLEMY TECHNICZNE"! (lub coś w "ten deseń" :?:
np "SPRZET", niżej "OGÓLNE",a niżej" PROBLEMY TECHNICZNE"(itp) ;) być może dalej.>silnik> obroty>itp itd> dalej; polrywa >mata>etc
Śledzę Forum od maja 2011 i "niestety" ilość postów rośnie! Jest niemożliwum odszukanie postu z przed 2 tygodni (na który znalazło się odpowiedź ?!)
Może zawiało pesymizmem :?:
Nie ! Tylko fakt:
Najwięcej użytkowników w ciągu jednego dnia (792) było obecnych 12 lut 2012, 23:57,
TO COŚ SUGERUJE...
pzdr
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na kategorie i podfora

#24

Post autor: eenneell »

Warto by pomyśleć nad (może osobnym) tematem/działem pt "Słownik", "kompedium wiedzy o gramofonach"... i kopiować co bardziej istotne wypowiedzi Mr Wojtka (i nie tylko)
I tak np "A"- antyskating,... "I"-igła,... "R"- ramię-regulacja,... "W'- wkłakla etc :?:
Wiem! Wiem! to już temat "ruszony", ale co chwilę pojawia się jakiś problem: np kalibracji, itp.itd :!: typu; "Ratunku bo mi igla skacze"...
Ostatnio zmieniony 02 mar 2012, 19:37 przez eenneell, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomysły na kategorie i podfora

#25

Post autor: JacK »

eenneell pisze:Warto by pomyśleć nad (może osobnym) tematem/działem pt "Słownik", "kompedium wiedzy o gramofonach"... i kopiować co bardziej istotne wypowidzi Mr Wojtka (i nie tylko)
I tak np "A"- antyskating,... "I"-igła, "R"- ramię-regulacja, "W'- wlładla etc :?:
Zdecydowanie przydałby się bo na ten przykład kompletnie nie wiem co znaczy "W'- wlładla :roll:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Pomysły na kategorie i podfora

#26

Post autor: wojciech06 »

eenneell pisze:Warto by pomyśleć nad (może osobnym) tematem/działem pt "Słownik", "kompedium wiedzy o gramofonach"... i kopiować co bardziej istotne wypowidzi Mr Wojtka (i nie tylko)
I tak np "A"- antyskating,... "I"-igła, "R"- ramię-regulacja, "W'- wlładla etc
Wiem! Wiem! to już temat "ruszony", ale "co chwile" pojawia sie problem np kalibracji, itp.itd typu; "Ratunku bo mi igla skacze"
Mimo błędów w pisowni, popieram pomysł eenneell-a. Sam o czymś takim myślałem, aby łatwo się szukało. Nie wszystkim (to nie ja) chce się wertować dany wątek, by znaleźć to czego szuka (informacji) - stąd często powtarzane pytania (chodzi o osoby początkujące na forum oraz tzw. "chwilowych wpadaczy", którzy chcą się tylko poradzić, itp. itd.). :)
Proszę o pozytywne rozpatrzenie tej propozycji ;)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na kategorie i podfora

#27

Post autor: eenneell »

JacK pisze:nie wiem co znaczy "W'- wlładla :roll:
SorKi "WKŁADKA"
już poprawiam :)
niestety "K"z "L" mi w "palcówce przeskakuje"... :(
A okulary posiałem... :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomysły na kategorie i podfora

#28

Post autor: eenneell »

wojciech06 pisze:Proszę o pozytywne rozpatrzenie tej propozycji ;)
Popieram :)
PS okulary znalazłem! Będę się starał nie robić błędów i "literówek" :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41506
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na kategorie i podfora

#29

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:np "SPRZET", niżej "OGÓLNE",a niżej" PROBLEMY TECHNICZNE"(itp) ;) być może dalej.>silnik> obroty>itp itd> dalej; polrywa >mata>etc
Odpada, za głębokie drzewo się zrobi. Sporo ludzi tego po prostu nie ogarnie.
Tym bardziej że częstokroć przychodzi człowiek, który tak naprawdę nie wie co jest źródłem jego problemu, a okazuje się to dopiero w trakcie dyskusji.

Co do słownika to już się wypowiedziałem na ten temat parę postów wcześniej:
Wojtek pisze:A propos słowniczka pojęć to myślę że jest to kolejna sprawa jaką rozwiąże się poprzez wprowadzenie FAQ.
Stosowny wątek: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=7&t=908
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Pomysły na kategorie i podfora

#30

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:Odpada, za głębokie drzewo się zrobi. Sporo ludzi tego po prostu nie ogarnie.
Tym bardziej że częstokroć przychodzi człowiek, który tak naprawdę nie wie co jest źródłem jego problemu, a okazuje się to dopiero w trakcie dyskusji.
Ale niejednokrotnie ktoś pisze pytanie (?)- podaje się mu odnośnik do wątku (który zawiera kilkanaście stron), a on znowu pisze to samo pytanie (nawet zakłada nowy, podobny wątek z pytaniem) itp. Trudno się odnaleźć, jeśli na bieżąco nie śledzi się (czyta) forum.

To może zrobić nie "za głębokie drzewo" (płytsze drzewo). Wyłuskać wiedzę (np. Twoją i np. o wkładkach) rozrzuconą po różnych wątkach - nie wiem, może coś w formie tabelki (rozpiski) z modelem gramofonu i np. typ i model wkładki/igły, najczęstsze problemy i sposoby rozwiązania itp. - same "suche" fakty :?: :?: :?: :) To ułatwi dalszą diagnozę problemu - zadasz pytanie: sprawdziłeś to?, odpowiedz: tak/nie itp. itd. :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ