[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2013, 21:29
Lokalizacja: 249 km od Łodzi

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#1

Post autor: Benedykt »

Witam,
na początku powiem , że na pewno nie wypowiadam się zbyt dużo na forum lecz za to dużo czytam i już od jakiegoś czasu brakowało mi tu czegoś ... ostatnio przeglądając wzmacniacze na alledrogo wpadłem na to o co mi chodziło. Myślę , że przydał by się na forum dział w którym były by opisy danego modelu gramofonu , amplitunera itp. Jak to miało by wyglądać ?- każdy model był by opisany w osobnym temacie , osoba opisująca musiała by wstawić jakieś zdjęcie sprzętu , informacje o latach produkcji itp a przede wszystkim swój opis urządzenia opinie o nim (np czy poleca dany model czy raczej odradza). Żeby temat pojawił się na forum musiał by go zaakceptować nasz admin, w ten sposób nie pojawiały by się nie rzetelne opisy. Osobiście bardzo był bym rad kiedy widząc jakiś nowy sprzęt na allegro czy ebayu mógłbym wejść na nasze forum i przeczytać opinie i informacje o nim, a wy co o tym myślicie ? :)
Gramofon: Technics SL-D21
Wzmacniacz: Technics Su-V3
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#2

Post autor: KasparHauser »

Opinie o urządzeniach? Na ipmart polska jest taki dział i można pochwalić lub skrytykować dany telefon.
Tutaj chciałbym skrytykować SU-V500 ... albo nie, lepiej poprzedniego właściciela.

Pomysł znakomity. Ja widzę to tak jak na ipmarcie ; oddzielny dział i tam podzielone na kategorie (wzmak, tape deck itp.), a w każdej kategorii wątki z danym modelem i opisem + opinia. Każdy pisze co myśli, im więcej opinii tym łatwiej podjąć decyzję. Tak myślę...
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#3

Post autor: eenneell »

Może w podpisie (jezeli ktoś wpisuje/chwali swój sprzęt) pisać krótką recenzję :idea:
Katalog to byłaby "ksiązka telefoniczna" :(
Jeżeli już to raczej "rekomendacje" sprzętu/ zestawów :?:
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#4

Post autor: Winters »

Ja już nie raz się o czymś takim wypowiadałem i jezcze raz napiszę: to jest bez sensu, ale chcecie to róbcie.
Sprzętu jest od pana Jana, wszystkiego tam nigdy nie będzie. Poza tym jak to ma być o sprzęcie czterdziestoletnim to paplanina o samych modelach, bez brania pod uwagę starzenia się/zużycia podzespołów, czy nawet oryginalności danego egzemplarza to wszystko się rozjeżdża.

Na dodatek - jeżeli każdy by napisał o swoim sprzęcie to ja wątpię w obiektywność takich recenzji.
Wiadomo, że "ja mam najlepszy"
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Re: [Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#5

Post autor: Pilot »

Winters pisze: Wiadomo, że "ja mam najlepszy"
Tu bym się kłócił, ja mam najlepszy :mrgreen: :liar:

W pomyśle kolegów widzę tylko jeden plus. Jak założą wątki o swoich sprzętach, opiszą je, porobią fotki wyglądu zewnętrznego jak i wewnętrznego, opiszą z jakimi igłami i wkładkami najlepiej im brzmi, zaznaczam Im, zwrócą uwagę na awaryjność i jak sobie z tym poradzić to może w tym jakiś sens jest. Wpada świeża osoba na forum, chce kupić czy też kupuje taki sprzęt i ma opisy, fotki i manual naprawczy pod ręką. Oby tylko chciało się to komuś robić. Wszystkiego i tak nie da się rady opisać chociaż wiele modeli jest tak do siebie podobnych pod względem budowy.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#6

Post autor: eenneell »

Winters pisze:Wiadomo, że "ja mam najlepszy"
Wszystkie "polecanki" do xxxzł też są subiektywne ;)
Taki opis w podpisie jakiś obraz początkującemu/poszukującemu da ;)
Mnie możecie wychwalać Technicsy pod niebiosy i tak nie wezmę nawet jak mi ktoś dopłaci :(
Kojarzą mi się z pewexem i komuną :!:
Ot!
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: [Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#7

Post autor: Reymont »

Przecież coś takiego już jest u konkurencji.
http://images.tinypic.pl/i/00436/k3cf3xqt7xvb.png
Ja nie widzę problemu w założeniu takiego wątku :D
I tak w googla wszyscy wpisują przed zakupem nr modelu i do tego np. "opinie" "cena" i takie tam rzeczy
Stworzenie takiego katalogu wg mnie nie zaszkodzi (o ile zdjęć nie będzie zbyt wiele ;) ).
Inna sprawa to na ile takie opinie są miarodajne i czy ludziom będzie się chciało cokolwiek napisać...
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#8

Post autor: eenneell »

Zaczynam:
gramofony;
Beogram, B&O -niepsujące/ pewne (kłopot z wkładkami)
Dual- psujące (stuerpimpel) przekombinowane technicznie/mechanicznie, ale z "duszą" (zwłaszcza idlery)
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#9

Post autor: KasparHauser »

A co na to Wojtek?
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

[Propozycja] Katalog z opisami sprzetu

#10

Post autor: zoombie »

A może coś w tym stylu? ;)
ODPOWIEDZ