Winyl.net dla mobile

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Winyl.net dla mobile

#1

Post autor: valv »

Wojtku,
z uwagi na to, iż coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych typu smartfon, tablet, czy byłaby możliwość - ja się nie znam więc pytam - aby niniejsze forum było dostępne w wersji na tego typu urządzenia?
Przyznam szczerze, że osoby które większość czasu w necie spędzają na urządzeniach tego typu (w tym i ja), mają trudność w przeglądaniu niedostosowanej do urządzeń mobilnych zawartości.
Jestem również fascynatem zegarków i dość często zaglądam na forum dyskusyjne Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Ich interface można przełączyć na wersję mobilną, którą fantastycznie przegląda się na smartfonie.
Nie znam się, być może zrobienie takiej funkcjonalności jest kosztowne, ale może warto podjąć temat? Na forum, wrzucić jakąś ankietkę, rozpytać ludzi co o tym myślą, może jakaś zrzutka?
Co o tym myślisz?
p.
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winyl.net dla mobile

#2

Post autor: Wojtek »

Czasami przeglądam forum zarówno na swoim telefonie (iPhone) jak i czasami na czytniku ebooków (Kindle Keyboard) i nie powiem, dobrze mi się wertuje tą drogą przy standardowym wyglądzie strony, ale fakt faktem nie mam zwyczaju np. pisania na forum z poziomu telefonu czy czytnika.

Tak czy siak, skoro jest popyt to poczytam co da się zrobić i dam znać co o tym pomyśle sądzę i jak by to w konkretach miało wyjść.
Raczej nie będzie się to wiązało z kosztami :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Winyl.net dla mobile

#3

Post autor: Micke »

Kurcze, pewnie zostane znienawidzony za to co napisze no ale...

Urządzenia typu smartphone nie są stworzone z myślą o wygodnym przeglądaniu internetu ani tym bardziej pisaniu postów na forum. Stąd moje pytanie dlaczego internet ma się przystosowywać do tego typu urządzeń w których istnieje karta wi-fi która jest tam po to żebyś mógł za pomocą aplikacji zmienić status na fb, albo sprawdzić rozkład jazdy autobusów (zwyczajnie zamiast wep czy jak to to się kiedyś nazywało, można teraz poprostu korzystać z web)?

Tablety zaś są na tyle duże że można na nich wystarczająco wygodnie korzystać z "rozbudowanych funkcji sieci internet"

Ludzie nie dajmy się zwariować to że coś jest w danej chwili modne, nie znaczy że zaraz cały świat musi się do tego dostosowywać, a bajery telefonów komórkowych niech pozostaną bajerami telefonów komórkowych, jak tak dalej pójdzie to zaczniemy robić przelewy bankowe z telefonu komórkowego, przeglądać fora internetowe, wyszukiwać w google, kupować na allegro itp. A to jest po pierwsze ZŁE a po drugie niewygodne...

Jestem stanowczo przeciwny wprowadzaniu takich funkcji... A małe ekrany telefonów komórkowych neich pozostaną tym do czego zostały stworzone, czyli niech zajmą się wyświetlaniem listy numerów, sms'ów i historii dzwonienia
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Winyl.net dla mobile

#4

Post autor: wb83 »

Micke pisze:jak tak dalej pójdzie to zaczniemy robić przelewy bankowe z telefonu komórkowego, przeglądać fora internetowe, wyszukiwać w google, kupować na allegro itp. A to jest po pierwsze ZŁE a po drugie niewygodne...
złooo hehe To co wymieniłeś ja robię przez tel. i jest to bardzo wygodne. Zwłaszcza jak ktoś spędza sporo czasu po za domem. Ja jestem jak najbardziej na tak. Dlaczego ograniczać ludziom których wcale nie jest tak mało wygodne korzystanie z forum w swoim telefonie?
Micke pisze:Ludzie nie dajmy się zwariować to że coś jest w danej chwili modne...
To nie moda, to znak czasu :)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Winyl.net dla mobile

#5

Post autor: Sindsoron »

wb83 pisze:złooo hehe To co wymieniłeś ja robię przez tel. i jest to bardzo wygodne
Może i wygodne, ale na razie dość niebezpieczne :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Winyl.net dla mobile

#6

Post autor: valv »

Kolego Micke, rozumiem Twoją niechęć, ale nie rozumiem jej podstaw.
Nawet moja mama, która woli komputer, sprawnie korzysta ze smartfona, gdyż najzwyczajniej czasem nie ma przy sobie swojego ulubionego "laptopika"
W czym przeszkadza Tobie taka funkcjonalność? Jesteś chyba jednym z niewielu, którym jak widze przeszkadza postęp technologiczny. Czy tego chcemy czy nie, on i tak postępuje...
Micke pisze:Urządzenia typu smartphone nie są stworzone z myślą o wygodnym przeglądaniu internetu ani tym bardziej pisaniu postów na forum
A właśnie, że są. Widziałeś "na żywo" prawdziwego fona takiego np. S2/Note albo iPhona albo HTC albo Sony/SE?
Duży, jasny 4-5" wyświetlacz doskonale sprawdza sie tam, gdzie nie ma normalnego laptopa
Sam używam Desire Z z fizyczną klawiaturą i jest fantastyczny, szczególnie na wyjazdach. Normalne strony daje się przeglądać a te z możliwością przełączenia na widok mobile przegląda się fantastycznie.
Micke pisze:Tablety zaś są na tyle duże że można na nich wystarczająco wygodnie korzystać z "rozbudowanych funkcji sieci internet"
Tablet to też urządzenie typu mobile.
Micke pisze:Ludzie nie dajmy się zwariować to że coś jest w danej chwili modne, nie znaczy że zaraz cały świat musi się do tego dostosowywać,
Czy chcesz, czy nie to jest postęp technologiczny, którego raczej nikt nie zatrzyma.
Micke pisze:jak tak dalej pójdzie to zaczniemy robić przelewy bankowe z telefonu komórkowego, przeglądać fora internetowe, wyszukiwać w google, kupować na allegro itp. A to jest po pierwsze ZŁE a po drugie niewygodne...
Często jestem poza domem i właśnie dzięki smartphone robię to wszystko, co napisałeś. Czy jest niewygodne? Nie. Choć myślę, że nawet jakbyś spróbował, to się nie przekonasz, bo z twoich wypowiedzi wynika tylko negacja tego typu urządzeń.
A dlaczego jest złe? Co w tym złego, że wielu z nas korzysta ze smartfona w sposób dla którego został stworzony?
Micke pisze:Jestem stanowczo przeciwny wprowadzaniu takich funkcji.
No właśnie dlaczego przeszkadza Ci to, że inni chcą korzystać w ten sposób? Przecież nikt Cię nie zmusza, żebyś tak robił a widok "normalny" pozostanie niezmieniony. To tylko dodatkowa funkcjonalność przeglądarki.
Otwórz się kolego na nowinki technologiczne. To całkiem fajne, praktyczne i bardzo przydatne.

Pozdrawiam
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Winyl.net dla mobile

#7

Post autor: Micke »

Ok uwaga... Sam posiadam HTC (akurat mneijszy Wildfire S, bo nie mam hiphopowych kieszeni żeby pomieścić takie wielkie płaskie prostokąty jak SIII albo HTC 3D). Jestem w pełni świadom że mogę... ale zdecydowanie nie robię takich rzeczy... I to nie jest postęp technologiczny tylko zamach na internet jaki znamy (nazwałbym to postępem gdyby smartphone'y wprowadzałyby jakieś faktycznie nowe technologie a wszystko co mają już od dawna było).

Nie wiem jak wy ale ja nawet z mojego HTC nie sprawdzam poczty. Dlaczego? Bo nie chcę aby wszystkie pakiety które mnei dotyczą, latały po byle jakiej sieci, w jakimś McDonalds albo innej sieci publicznej bez żadnych zabezpieczeń (pakietów od sieci komórkowej też nie kupię bo w większości to zwyczajny rozbój w biały dzień i nie jest mi to potrzebne), wystarczająco łatwo jest je przechwycić już w sieci prywatnej. Login, hasło, numer konta, kwoty przelewów, zakupione przedmioty, adres email.

Co mi przeszkadza że inni chcą korzystać w ten sposób?
Prawda nikt mnie nie zmusza, ale czy tylko dlatego że smartphony stały się "modne" (i w sumie tylko przez "hameryke" i ich "iPhone manie") nie widzę koneiczności żeby nagle cały internet stał się 'mobile' bo to jest krok w tył. Nawet jeśli masz swojego Samsung'a Galaxy S3 z 5 calowym ekranem (i bezsensem istnienia w nim rozdzielczości fullhd) to nadal jest krok w tył. Internet powinien się rozwijać, a nie cofać. Każda strona internetowa musi mieć z tego powodu 2 wersje, co jest mega obciążeniem dla programistów, mega naprężeniem funduszy dla firm lub stratą kilku godizn życia z przypadku kogoś takiego jak Wojtek, nie wspominając już o dodatkowym trudzie dla serwerów.

Dlaczego to jest krok w tył?
Bo strona musi być wyświetlana na małym ekranie na którym mimo że masz fullHD albo inne 1024 pixele na ileś tam czy jeszcze więcej, przy wykorzystaniu w maksymalnym stopniu takich rozdzielczości będzie niewidoczna. Więc trzeba się cofnąć do czasów rozdzielczości 640x480 albo jeszcze bardziej (i w ten sposób potraktować to wasze fullhd). Dodatkowo trzeba przewidzieć fakt że nie każdy telefon ma określony, stały i standaryzowany stosunek długosci do szerokości ekranu, nie wszystkie mają możliwość zmiany wyświetlania pion/poziom itp itd. Przykro mi bardzo ale to jest mega krok w tył, dodatkowy wysiłek programistów, firm, serwerów tylko dlatego że wy wolicie się katować na małych ekranikach telefonów komórkowych, męcząc przy tym wzrok (i nie mydlcie mi tu oczu że tak nie jest bo 'mój wyświetlacz jest taki a siaki i wyświetla tak ładnie kolory' pogap się nań godzinę albo wiecej przeglądajac internet i pogadamy inaczej).

Smartphone nie został stworzony z myślą o przeglądaniu internetu, nie został też stworzony z myślą o byciu dobrym komputerem, ani tym bardziej z myślą o byciu dobrym telefonem. Dlaczego? Jak na telefon to ładowanie baterii co 2 - 3 dni to jest katastrofa, jak na komputer mały ekran, brak prawdziwej klawiatury i system operacyjny który chciałby być uważany za pełnoprawnego linuksa, a nie może to też jest katastrofa.

A co do otwierania się na nowinki technologiczne to jest bardzo otwarty, ciagle słucham co się dzieje w branży IT i pokrewnych i niestety coraz więcej tego "postępu" sprowadzającego sie albo do ograniczeń (Secure Boot), albo pełnej inwigilacji (Windows 8, o metrze nawet nie wspominam) mnie nie cieszy... Bo to ani fajne, ani praktyczne, ani tym bardziej dla użytkownika nie jest przydatne. Ostatnią jedyną nowinką jaka mnie cieszy to prace nad OUYA (pomimo troche niedorozwiniętego systemu operacyjnego) i postęp technologiczny w ramach języka Scala (w wersji internetowej Lift)

Stanowczo jestem przeciwnikiem podłączania do internetu wszystkiego co wymaga prądu. I jeszcze ktoś w przyszłości wspomni moje słowa w tej kwestii przerażony reklamą nowego masła która śledzi go po wszystkich urządzeniach ponieważ w jego lodówce właśnie kończy się poprzednia kostka, a w ramach badań lekarskich wynika że ma (ten ktoś, nie masło) za dużo cholesterolu a przez to że odebrał te wyniki an swoim smartphone to wszyscy mieli do nich dostęp. Nie chcę was martwić ale google już teraz kieruje na nas reklamy w ramach programu adsense na podstawie wyników wyszukiwania...

A miało być jeszcze o tabletach. To jest urządzenie typu mobile? Ok powiedz mi jak często używasz go po za domem? Czy nie jest przypadkiem jedynei dla twojej wygody żebyś mógł przeglądać internet w łóżku albo na kanapie bez przygniatajacej klawiatury laptopa? PSP też było "mobile" tak bardzo że 75-80% użytkowników korzystało z niego tylko w domu... Bateria w urządzeniu nie czyni danego urzadzenia przenośnym... Oznacza to tylko że może byc używane przez określony czas bez podłączenia do stałego źródłą prądu...

Jedyne co mogę powiedzieć dobrego o tabletach to, to że faktycznie są stworzone o z myślą o przeglądaniu internetu, tzn te prawdziwe 9 cali i większe....

A jeśli gdzieś nie ma laptopa to widocznie tak powinno być że w danym miejscu nie ma możliwości korzystania z internetu... To że masz 5calowy wyświetlacz w telefonie nie znaczy że masz się katować w środku zimy przy -7 stopniach celcjusza przeglądaniem internetu na takim urzadzeniu.

Postęp TAK, głupota NIE.


I tak jak pisałem we wcześniejszym poście "zapewne zostane znienawidzony" i tako też się stało ;)
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Winyl.net dla mobile

#8

Post autor: wb83 »

Ty znienawidzony? To chyba raczej Ty nienawidzisz. Taki typ podejścia kto nie z nami ten przeciw nam, żeby nie powiedzieć faszystowski. Tacy ludzie jak Ty mnie przerażają czasem, ja wiem lepiej i basta ja nie lubię to wy też.
Micke pisze:A jeśli gdzieś nie ma laptopa to widocznie tak powinno być że w danym miejscu nie ma możliwości korzystania z internetu
Daj to na jakieś prześcieradło i stań gdzieś z tym i walcz
Micke pisze:Każda strona internetowa musi mieć z tego powodu 2 wersje, co jest mega obciążeniem dla programistów, mega naprężeniem funduszy dla firm lub stratą kilku godizn życia z przypadku kogoś takiego jak Wojtek, nie wspominając już o dodatkowym trudzie dla serwerów
A tu obrońca uciśnionych co jak to już obejmie władzę to będzie lepiej.

Daj na luz, kto chce niech korzysta, myślę że firmy, programiści itd, dadzą rade
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Winyl.net dla mobile

#9

Post autor: valv »

Micke pisze:I tak jak pisałem we wcześniejszym poście "zapewne zostane znienawidzony" i tako też się stało
Czy ja powiedziałem, że Cię znienawidziłem?
Broń Boże. Nic do Ciebie nie mam, poza prośbą, żebyś nie narzucał innym swojego toku myślenia.
Więc JA CIĘ NIE ZNIENAWIDZIŁEM wobec czego nie generalizuj i nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałem.
Każdy ma swój rozum, prawda? i zrobi jak będzie uważał. Chce to używa urządzeń mobile, a nie to nie. Nikt nikogo nie zmusza.
A Twoje zdanie szanuję, bo to Twoja sprawa i zamierzam Cię przekonywać do robienia czegoś, co jest sprzeczne z Twoim światopoglądem.
Reasumując, według mnie to zbędna dyskusja w tym temacie.

Natomiast uważam, że fajnie by było gdyby forum miało FUNKCJONALNOŚĆ wyświetlania na urządzeniach mobilnych.
Dlaczego ma nie mieć takiej FUNKCJONALNOŚCI, skoro to dobre i potrzebne, i więcej osób niż tylko ja z tego korzysta?
No odpowiedz mi na to pytanie. Przecież Ty nie musisz z tego korzystać. Czy ktoś Cię zmusza?każe to robić?
Nie będzie miało takiej funkcji, to trudno. Też przeżyję. Zapytałem o to Admina i czekam na odwiedź.
I liczę, że w najbliższej przyszłości niniejsze forum zostanie wzbogacone o taką funkcję.
Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę.
Paweł


PS.
Micke pisze:nie mam hiphopowych kieszeni
Ja też preferuję inne gatunki muzyki.
Poza tym kieszeni nie wypycham. To nieeleganckie.
Są inne sposoby dyskretnego noszenia nawet dużego telefonu.
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Winyl.net dla mobile

#10

Post autor: Micke »

ehh... widzę że niektórzy nie potrafią rozróżniać takich wynalazków jak przenośnia i ironia jeśli cos nie jest wyraźnie oznaczone a szkoda.

Odpowiedź na twoje pytanie o tej funkcjonalności zawarłem w poprzednim poście i to dość rozlegle, jeśli jej nie znalzałeś przeczytaj raz jeszcze uważniej i ze zrozumieniem.

Bynajmniej nie narzucam swojego toku myślenia a wyraziłem swój światopoglad tak jak wy w tym temacie i to że jestem przeciwny wprowadzaniu zbędnych bajtów oprogramowania na serwer forum, oczywiście nie ja podejmę tą decyzję.

No i z mojeje strony to chyba już tyle, dalszej dyskusji też prowadzić już nie zamierzam...
Przykro mi tylko, że robimy krok w tył zamiast się rozwijać.

Ps.
Co do "obrońcy uciśnionych" jak mnie kolega nazwał, kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi? Przedstawiam częściowe racje swojej grupy społecznej i tyle, gdybym był "obrońcą uciśnionych" to napisałbym to zupełnie inaczej, tak że faktycznie bym to w ten sposób wam uzmysłowił.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Winyl.net dla mobile

#11

Post autor: JacK »

Sam od jakiegoś czasu przeglądam i piszę na forum korzystając w większości z tabletu, dla mnie to wygoda bo nie muszę taszczyć ze sobą do pracy laptopa, a w przerwach zawsze znajdę kilka chwil aby coś skrobnąć na forum czy przeglądnąć ebay w poszukiwaniu jakiegoś winyla. Tak więc rozumiem ludzi chcących przeglądać forum z jeszcze mniejszych ekranów. Dla mnie ideałem byłaby aplikacja naszego forum w Google Play, a jakiś fajny forumowy widżet ozdobą strony startowej mojego tableta.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winyl.net dla mobile

#12

Post autor: Wojtek »

Z jednej strony rozumiem poglądy Mickego (sam mam podobne myśli), ale nie sądzę by był to powód do "walki" :)

Zbadałem sprawę i jest to do zrobienia. Zmiana polegałaby na tym, że do forum dołożyłbym dodatkową skórę pod kątem "mobile".
Użytkownicy PC raczej nie zauważą tej zmiany. Forum samo będzie przestawiało skórę użytkownika na mobilną jeśli wykryje, że użytkownik łączy się ze stroną z poziomu mobilnej przeglądarki.

Taka skórka ma bardziej uproszczony wygląd. Nie wiem jeszcze jak to się sprawdzi w praktyce (przetestuję).
Z pewnością nie będzie to przeniesienie pełnej funkcjonalności forum, jak np. raczej nie będzie dostępu do shoutboxa (coś za coś).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Winyl.net dla mobile

#13

Post autor: valv »

Wojtek pisze:Zbadałem sprawę i jest to do zrobienia.
Super, bardzo się cieszę. Czekam z niecierpliwością na tą funkcjonalność.
Dziękuję Wojtku.
Wojtek pisze:Użytkownicy PC raczej nie zauważą tej zmiany.
I o to chodzi. Kol. Micke będzie spokojniejszy.
Wojtek pisze:Z pewnością nie będzie to przeniesienie pełnej funkcjonalności forum, jak np. raczej nie będzie dostępu do shoutboxa (coś za coś).
Trudno, ale jest to zrozumiałe. Mnie osobiście zależy na tym, aby w podróży (gdy nie mam lapka) móc w miarę wygodnie przejrzeć forum, dodać wpis, etc.
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Winyl.net dla mobile

#14

Post autor: AndrewMD »

Wojtek pisze:Zbadałem sprawę i jest to do zrobienia.
jestem za i czekam
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Winyl.net dla mobile

#15

Post autor: valv »

Witajcie,
chciałem się przypomnieć z tematem.
Wodzu, czy może jednak odstąpiłeś od realizacji zamysłu?
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
ODPOWIEDZ