Jak ktoś ma coś do Admina...

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#331

Post autor: zbyszek1982 »

Zastanawiałem się bluegi gdzie się podziewasz.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#332

Post autor: pan_winyl »

oj tam bluegi. Ja tam Darka bardzo szanuje i dzięki niemu mój transonic (dzięki zdjęciom które robił przywracając podobny do życia) gra wyśmienicie. Więc ten tego...
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#333

Post autor: trafalgar »

Syn marnotrawny wrócił -bluegi :D
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#334

Post autor: zelazny »

Olewanie odpowiedzi na PW. :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#335

Post autor: Wojtek »

Zdecydowałem się zbanować charliez88.

Kiedyś, przeszło rok temu byłem blisko tej samej decyzji, ale zdecydowałem się poczekać, dać szansę.

Kulisy dzisiejszej decyzji miały swoją kulminację w tym poście: viewtopic.php?p=272733#p272733

Jeśli ktoś ma mi coś do powiedzenia w związku z tym - proszę by robił to tutaj lub prywatnie, żeby nie zaśmiecać innych wątków tą sprawą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#336

Post autor: Myszor »

No niestety wszystko dążyło w tę stronę. Obserwowałem to z niepokojem, przerost personalizacji nad merytoryką...mimo to wydaje mi się, że jako doświadczony admin (też jestem adminem, ale takim wiejskim, lokalnym ) mogłeś wykazać się ciut większą tolerancją i ugodowością. Tak, wiem, że to Twoje Forum i możesz postępować wg swoich zasad ale Charliez testuje tony sprzętu i zazwyczaj wie o czym pisze. Wprowadzał nutkę świeżości w wątki które zazwyczaj kończą się "kup se Denonal 103". Zawsze drążył i podważał wszelkie opinie, czasem mnie to irytowało, ale negacja młodych świat pcha do przodu.
No i zostanie moim audio-friendem forever. No like it. :(
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#337

Post autor: MMarek »

Moim zdaniem Karol przekroczył przyjęte tu na forum zasady. Decyzję Wojtka rozumiem. Dobrze, że nie jestem adminem nigdzie. Nie muszę podejmować tak trudnych decyzji. Sprzeczajmy się, różnijmy się, polemizujmy ze sobą - od tego jest forum. Ale szanujmy się.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#338

Post autor: dale »

Panowie, bany nie są wieczne, napięcie opadnie, być może Charlie wyciągnie wnioski na przyszłość. A jak nie, no cóż, pozostaje pytanie czy fakt testowania sprzętu uzasadnia taką postawę? Moim zdaniem nie.
Samemu chyba zdarzyło mi się wdać raz czy dwa w mniej kulturalną wymianę zdań z Wojtkiem, ale mimo to nie padły ostre słowa, więc ja oceniam że Admin podjął właściwą decyzję w tej sytuacji.

Myszor, jak masz kontakt z Gościem, przegadaj temat może, bo mimo całej sytuacji, trzeba to rozpatrywać w kontekście straty - dla wszystkich.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#339

Post autor: amrowek »

a nie można pod awatarem wprowadzić ostrzeżeń?
w postaci dwie żółte kartki trzecią będzie czerwona i aut z boiska?
może to hamowało by co niektórych?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#340

Post autor: zbyszek1982 »

Widzę, że wyleciał kolejny użytkownik, który z różnych przyczyn nie pasował Adminowi.

Karol ma ogromne doświadczenie sprzętowe i chce się dzielić swoją wiedzą, co nie jest dziś takie oczywiste. Nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach dotyczących audio, preferuję inny dźwięk, ale szanuję jego zdanie bo wielokrotnie przekonałem się, że jego ocena sposobu grania danego elementu pokrywa się i z moim odbiorem.

Mnie się osobiście nie podoba zerojedynkowy sposób w jaki Wojtek prowadzi dyskusje. Kwantyfikatory ogólne nie sprawdzają się w audio i w ogóle w życiu.
Coraz bardziej rozumiem dlaczego większość ciekawych dyskusji forumowiczów odbywa się już poza forum. Mało komu chce się pisać o swoich doświadczeniach tylko po to, żeby być łapanym za słówka. Zwłaszcza jeżeli czyjeś obserwacje są odmienne od przekonań Admina.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#341

Post autor: Zeroqll »

Przytoczę wiadomość, która wczoraj wysłałem do Wojtka, ale chciałbym żeby również inni poznali moje zdanie na ten temat.

Uważam, że obydwaj przegięliście w tonie wypowiedzi, zarówno jeden jak i drugi pozwalając sobie na obelgi odbiegające od ram normalnej dyskusji, zresztą gdy pojawiają się wycieczki osobiste cierpi na tym meritum debaty. Rozumiem ban dla Charliego, ale według mnie obydwaj na niego zasłużyliście, przynajmniej czasowego, dla ostudzenia emocji. Zresztą argumenty ad personam zbyt często pojawiają się na forum i niestety są akceptowane i uprawiane również przez Ciebie, zazwyczaj w delikatnej formie i niewinne, ale powodują że inni również pozwalają sobie na takie docinki, a gdy tak jest łatwo o poluzowanie granic i wyczucia, do czego doszło tym razem. Tak naprawdę szkoda dla forum, bo niestety Charlie ma częściowo rację, że przez takie zachowania i ich akceptację, część osób ogranicza swoje dyskusje i udział.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#342

Post autor: Wojtek »

zbyszek, Karol by wyleciał nawet gdyby nasze zdania o kwestiach technicznych były w pełni zgodne.
Oczywiście możesz być przekonanym że chodzi tylko o to, choć byłoby to przykre.
zbyszek1982 pisze:
15 gru 2019, 13:19
Mnie się osobiście nie podoba zerojedynkowy sposób w jaki Wojtek prowadzi dyskusje. Kwantyfikatory ogólne nie sprawdzają się w audio i w ogóle w życiu.
OK, ale czemu rezygnujesz z rozmowy o tym tylko rzucasz jakieś hasło, a potem już milczysz?
zbyszek1982 pisze:
15 gru 2019, 13:19
Coraz bardziej rozumiem dlaczego większość ciekawych dyskusji forumowiczów odbywa się już poza forum. Mało komu chce się pisać o swoich doświadczeniach tylko po to, żeby być łapanym za słówka. Zwłaszcza jeżeli czyjeś obserwacje są odmienne od przekonań Admina.
W sensie że te dyskusje by się toczyły publicznie gdyby tylko mnie tutaj nie było?
Dlaczego więc nie toczą się na innych forach? Jest tego trochę, sam się udzielasz nie tylko tutaj.

Zaczyna to wszystko wyglądać tak jakbym był jakiś zacietrzewiony i ograniczony, stąd nie zmieniam nigdy zdania.
A wystarczy sięgnąć głębiej w historię forum by znaleźć (bardzo łatwo) przykłady jak wiele razy się myliłem z czymś.

Nie wiem czy warto demonizować mnie w kontekście braku chęci do publicznego dzielenia się wiedzą z innymi.
Bez ludzi forum przestanie istnieć.
Zeroqll pisze:
15 gru 2019, 13:47
Zresztą argumenty ad personam zbyt często pojawiają się na forum i niestety są akceptowane i uprawiane również przez Ciebie, zazwyczaj w delikatnej formie i niewinne, ale powodują że inni również pozwalają sobie na takie docinki, a gdy tak jest łatwo o poluzowanie granic i wyczucia, do czego doszło tym razem.
Taki mam styl prowadzenia forum dyskusyjnego - od zarania dziejów.
Istnienie tego wątku jest pewnym dowodem na to i na ile to się różni od większej kontroli/zamordyzmu.
Zeroqll pisze:
15 gru 2019, 13:47
Tak naprawdę szkoda dla forum, bo niestety Charlie ma częściowo rację, że przez takie zachowania i ich akceptację, część osób ogranicza swoje dyskusje i udział.
Nikt tutaj nikogo kajdankami nie trzyma. Zawsze tak było.

Charlie przekroczył granicę nie pierwszy raz (i nie tylko ze mną) i nie sądzę żeby przestał tylko dlatego że w którym momencie bym mu odpuścił albo (co gorsza) ostrzegł czym to grozi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#343

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze:
15 gru 2019, 00:50
Moim zdaniem Karol przekroczył przyjęte tu na forum zasady. Decyzję Wojtka rozumiem
dale pisze:
15 gru 2019, 10:12
czy fakt testowania sprzętu uzasadnia taką postawę? Moim zdaniem nie.
Zgadzam się ...
amrowek pisze:
15 gru 2019, 13:09
wprowadzić ostrzeżeń?
Jestem za. Wyraźne publiczne (aby był aspekt dydaktyczny) ostrzeżenie z cytatami niewłaściwych dla forum wypowiedzi. Potem ban czasowy na 1-3 miesiące. A potem już sam użytkownik zadecyduje czy chce wracać i czy jest w stanie dostosować się do wymogów.

Nieśmiało bym zaproponował aby w tym przypadku dać właśnie czasówke ...
zbyszek1982 pisze:
15 gru 2019, 13:19
wyleciał kolejny użytkownik, który z różnych przyczyn nie pasował Adminowi
Może nie pasować z wielu przyczyn. Wylatuje się natomiast za brak zachowania etyki dyskusji, która w tym przypadku na pewno była jedną z tych przyczyn ...
zbyszek1982 pisze:
15 gru 2019, 13:19
Coraz bardziej rozumiem dlaczego większość ciekawych dyskusji forumowiczów odbywa się już poza forum
Jak ma to tak wyglądać jak ta ostatnia dyskusja to zdecydowanie wolałbym aby się odbywały poza forum ...

W tamtych wątku chciałem się dopisać w kwestii tego co sam o tym sądzę szerzej, ale niektóre wypowiedzi (niestety również charliez88) skutecznie ostudziły mój entuzjazm ...
Zeroqll pisze:
15 gru 2019, 13:47
argumenty ad personam zbyt często pojawiają się na forum i niestety są akceptowane i uprawiane również przez Ciebie, zazwyczaj w delikatnej formie i niewinne, ale powodują że inni również pozwalają sobie na takie docinki, a gdy tak jest łatwo o poluzowanie granic i wyczucia
W związku z tym, że to jest Wojtka forum to nie ma szans na symetrię kar, a jedyne co powinien (w teorii) Szeryf robić, to świecić przykładem, bo faktycznie jak delikatne niby sugestie "cebulactwa" czy "komedianctwa" trafią na żyzny grunt, to będą (bo de facto mogą) być przyjęte personalnie i eskalować. A my możemy jedynie sugerować, prosić i dopasować się.

Aby to było jasne to uważam forum za oazę wiedzy i kultury internetowej a ww. przypadki są sporadyczne 8-)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#344

Post autor: MMarek »

Czy @zbyszek1982 przestał być moderatorem? Czy u mnie w komputerze coś z kolorami nie teges?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak ktoś ma coś do Admina...

#345

Post autor: zbyszek1982 »

Odmoderatorowałem się.
ODPOWIEDZ