kapcza przy rejestracji (:

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

kapcza przy rejestracji (:

#1

Post autor: Krzyś »

jako użytkownik o niezwykle skromnym dorobku jeśli idzie o ilość postów (hmm... ten będzie pierwszy) pozwolę sobie nieśmiało zasugerować wykorzystanie w procesie rejestracji zamiast tej domyślnej kapczy (niezbyt czytelnej dla mnie) np. kapcze z projektu reCaptcha. Przy okazji rozważyłbym włączenie możliwości pisania postów niezarejestrowanym użytkownikom, pod warunkiem wszakże, że rozwiążą taką kapczę, jak przytoczona. Dzięki temu przy okazji pomożemy odczytywać stare wydania New York Timesa i wielu, wielu innych ciekawych pozycji (:
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kapcza przy rejestracji (:

#2

Post autor: Wojtek »

Minął prawie rok od propozycji, ale zmieniłem parę dni temu kapczę na reCaptcha :)
Jednakże, co mnie niepokoi, dzisiaj trafił nam się spambot (ślady po nim już wykasowałem), co stawia pod znakiem zapytania faktyczną skuteczność reCaptchy względem klasycznej kapczy generowanej przez bibliotekę GD (z odpowiednią ilością "zakłóceń" w grafice oczywiście).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

kapcza przy rejestracji (:

#3

Post autor: Krzyś »

widziałem nowy spam
hmm, napisz, z jakiego to IP

bo albo ktoś napisał jakiś świetny OCR (New York Times się ucieszy), albo klepią te kapcze hindusi za miskę ryżu (:

mam propozycję: można zrobić np. tak: robimy grupę, do której będą dodawani użytkownicy z minimum jednym postem. Użytkownicy z grupy będą mogli pisać wszystko i wszędzie, użytkownicy bez grupy (bez posta) będą mogli pisać tylko w temacie powitalnym. Chyba, że spambot od razu napisze w temacie powitalnym.

a na standardową kapczę nie zmieniaj, bo rekapcza przynajmniej pomaga odczytać stare wydania new york times
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kapcza przy rejestracji (:

#4

Post autor: Wojtek »

No niestety Krzyś, tyle spambotów się dziennie u nas rejestrowało, że aż się zdziwiłem. Tak jakby kapczy w ogóle nie było :)
Dla użytkowników te loginy, które były widoczne, to tylko kropla w morzu, gdyż gruba większość botów zawisła jako konta nieaktywne.
Krzyś pisze:mam propozycję: można zrobić np. tak: robimy grupę, do której będą dodawani użytkownicy z minimum jednym postem. Użytkownicy z grupy będą mogli pisać wszystko i wszędzie, użytkownicy bez grupy (bez posta) będą mogli pisać tylko w temacie powitalnym. Chyba, że spambot od razu napisze w temacie powitalnym.
To ma sens, ale z praktycznego punktu widzenia jest to dość głupie rozwiązanie. Trudno oczekiwać by każdy "nowy" na forum zrozumiał w locie o co chodzi, że pierw musi się witnąć zanim będzie mógł coś napisać. Większość w takiej sytuacji po prostu pójdzie sobie gdzieś indziej. Ja wiem, że ja bym tak zrobił i to mi wystarczy jako dowód hipotezy :)
Krzyś pisze:a na standardową kapczę nie zmieniaj, bo rekapcza przynajmniej pomaga odczytać stare wydania new york times
Zajebiście, ale przy okazji oznacza ona przynajmniej więcej roboty dla mnie z porządkowaniem użytkowników forum. Przykro mi, ale bardziej cenię sobie swój czas niż słuszną ideę NYT. A jeśli miałbym co dzień meldować co parę dni adresy IP botów to już w ogóle :)

Dlatego przywróciłem bardziej standardową kapczę korzystającą z GD. Przynajmniej jest skuteczna, a o to raczej w tym wszystkim chodzi.
Pomoc przy OCR publikacji (prowadzone przez Google, NYT czy inną organizację) to raczej skutek uboczny, bonus, aniżeli główny cel kapczy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ