Legendarna Shure V15 III

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
nowy55
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2012, 11:53

Legendarna Shure V15 III

#31

Post autor: nowy55 »

Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Tak ona wygląda: http://www.aukcjoner.pl/gallery/012029718-.html#I1
Można montować bez żadnego adaptera?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#32

Post autor: Wojtek »

Skoro ma wykręcane śrubki to chyba tak ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Krzych Floyd
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2013, 11:08

Re: Legendarna Shure V15 III

#33

Post autor: Krzych Floyd »

Odświeżam wątek :)

a więc trafiła mi się ta legendarna wkładka łącznie z zakupionym gramofonem. Chciałem tak jak kolega zamontować igłę ze szlifem SAS ale w związku z tym,iż kilka dni temu moja sytuacja zawodowa znacznie się zagmatwała muszę ograniczyć budżet i odłożyć ten pomysł na przyszłość (ale co się odwlecze to nie uciecze! :D ). Tu mam do was pytanie,czy igły z wamatu VN-35 w tej wkładce to jakaś ciężka tragedia jest ?? ktoś miał do czynienia z taką kombinacją ??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#34

Post autor: Wojtek »

Krzych Floyd pisze:Tu mam do was pytanie,czy igły z wamatu VN-35 w tej wkładce to jakaś ciężka tragedia jest ?? ktoś miał do czynienia z taką kombinacją ??
Tragedii nie ma, ale rewelacji też nie. Za nieco ponad 100 złotych można dostać eliptyk od JICO.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Legendarna Shure V15 III

#35

Post autor: Carpenter »

Zamierzam kupić wkładkę Shure V15 III L-M do Duala 704. Oglądam aukcje na eBay i widzę, że jest ona oferowana w różnych "zestawach". Z tego, co zdążyłem się zorientować, wynika, że cały komplet składa się z trzech elementów (nie licząc igły): (1) wkładka, (2) obejmujący ją koszyczek przykręcony śrubkami do (3) headshella. Przepraszam jeśli pokręciłem terminologię :) Ładnie widać te elementy na zdjęciach, które wcześniej w tym wątku podał Wojtek:

https://secure.flickr.com/photos/little ... 3753452158

Mój problem jest taki, że nie wiem czy jeśli zakupię jedynie wkładkę, np. (zdjęcia z aukcji):
$T2eC16VHJH!FFmCqWn-DBRyuUbyFsQ~~60_12.JPG
$T2eC16hHJHMFH!yzfl(pBRyuUYQ+rw~~60_12.JPG
$(KGrHqZHJEUFGrdL)9irBRyuUKUM1!~~60_12.JPG
$(KGrHqRHJCoFEPQh86edBRyuUdNNJ!~~60_12.JPG
$(KGrHqNHJB8FGtD1Sd1OBRyuUiKo0Q~~60_12.JPG
to czy będę mógł ją zamontować do mojego koszyczka, który wygląda tak (z wkłądką Shure M75):
130815-104457-010-Canon40.jpg
Chodzi o to, że ten blaszany koszyczek ma nacięcie, do którego wchodzi wypukłość na wkładce. Widać tę wypukłość na tym zdjęciu mojej Shure M75:
130815-104831-450-Canon40.jpg
Na zdjęciach wkładki V15 III LM nie widzę takiej wypustki. Nie widzę też jak ta wkładka jest mocowana w plastikowym koszyczku, z którym najczęściej jest sprzedawana.
Jeśli mi się trafi wkładka w koszyczku, to problemu nie ma. Ale nie wiem czy startować w aukcji z samą wkładką.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#36

Post autor: Wojtek »

Carpenter pisze:(2) obejmujący ją koszyczek przykręcony śrubkami do (3) headshella.
W przypadku wersji L-M, wkładka nie musi być w ogóle przykręcona śrubkami. To wynika ze specyfiki headsheli Dualowskich, a ta wersja Shure była właśnie zrobiona pod te kosze. Mocowane na zatrzask.

Twoja M75 jest "łysa", bez zewnętrznej obudowy umożliwiającej montaż. Była to taka uniwersalna odmiana do montażu w różnych gramofonach przy pomocą różnych adapterów (tj. ta Twoja blaszka).

Jako że masz Duala 704, lepiej kup pełnego Shure V15 III L-M, już z Dualowksim headshellem w zestawie.
Będzie Tobie wtedy łatwiej zamieniać M75 z V15 III, jeśli miałbyś taką chęć.
W przeciwnym wypadku, możesz równie dobrze kupić V15 III L-M bez półkosza i zamocujesz go w tym, który posiadasz, bez blaszki.

Równie dobrze mógłbyś też kupić wersję V15 III bez "L-M", czyli z standardowym mocowaniem na 1/2 cala, jednak te wkładki zwyczajowo są droższe od L-M, właśnie dlatego że są bardziej uniwersalne montażowo.
Dlatego właśnie od samego początku radzę Tobie jednak kupić L-M, chyba że okazyjnie dorwiesz normalną V15 III.

Gdybyś od początku miał Dualowską wersję M75, która jest mocowana w taki sam sposób jak V15 III L-M, to byś się teraz nie głowił :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Legendarna Shure V15 III

#37

Post autor: Carpenter »

Wojtek pisze:W przypadku wersji L-M, wkładka nie musi być w ogóle przykręcona śrubkami. To wynika ze specyfiki headsheli Dualowskich, a ta wersja Shure była właśnie zrobiona pod te kosze. Mocowane na zatrzask.
Tak właśnie myślałem, bo na wielu zdjęciach nie było widać łbów śrub, ale jakieś plastikowe łebki, jakby do wciskania, a nie do wkręcania.
Wojtek pisze:Jako że masz Duala 704, lepiej kup pełnego Shure V15 III L-M, już z Dualowksim headshellem w zestawie.
Będzie Tobie wtedy łatwiej zamieniać M75 z V15 III, jeśli miałbyś taką chęć.
No to akurat rozumiem bardzo dobrze i właśnie najchętniej bym kupił taki zestawik już na TK136, do szybkiej podmiany (ale nie na Shure M75, który trafił już do szuflady, a na Digitraca 300SE).
Wojtek pisze:W przeciwnym wypadku, możesz równie dobrze kupić V15 III L-M bez półkosza i zamocujesz go w tym, który posiadasz, bez blaszki.
A "półkosz" to który z ponumerowanych przeze mnie od 1 do 3 elementów? Nr 3?
Wojtek pisze:Równie dobrze mógłbyś też kupić wersję V15 III bez "L-M", czyli z standardowym mocowaniem na 1/2 cala, jednak te wkładki zwyczajowo są droższe od L-M, właśnie dlatego że są bardziej uniwersalne montażowo.
A tu mnie zaskoczyłeś! Myślałem, że mając Duala jestem skazany na wersję L-M/Du. Czy w takim razie dobrze myślę, że jeśli wkładka V15 III jest umieszczona w czymś, co ma śrubki 1/2 cala to ja to będę mógł przykręcić do mojego headshella TK136 w gramofonie Dual 704?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#38

Post autor: Wojtek »

Carpenter pisze: A "półkosz" to który z ponumerowanych przeze mnie od 1 do 3 elementów? Nr 3?
Tak. Piszemy półkosz bo formalnie to Duale tej serii nie mają zdejmowalnych pełnych headshelli, a jedynie pewien element headshella (na którym zamocowana jest wkładka) jest wyjmowalny. Aczkolwiek sam ten element popularnie nazywany jest właśnie headshellem Dualowskim.
Carpenter pisze:Myślałem, że mając Duala jestem skazany na wersję L-M/Du.
Nie, ale jest to wygodne. Nie musisz się w takim układzie za bardzo martwić o overhang czy VTA, bo geometria jest już z góry ustalona przez producenta, tak by pasowała. No chyba że lubisz eksperymentować.
Carpenter pisze:Czy w takim razie dobrze myślę, że jeśli wkładka V15 III jest umieszczona w czymś, co ma śrubki 1/2 cala to ja to będę mógł przykręcić do mojego headshella TK136 w gramofonie Dual 704?
Nie jest "umieszczona w czymś" tylko po prostu ma pełne body z otworami na śrubki.
Tak, będziesz mógł, na tej samej zasadzie co możesz przykręcić swoje M75 i Digitraca z adapterami na 1/2''.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Legendarna Shure V15 III

#39

Post autor: Carpenter »

Wojtek pisze:
Carpenter pisze:Czy w takim razie dobrze myślę, że jeśli wkładka V15 III jest umieszczona w czymś, co ma śrubki 1/2 cala to ja to będę mógł przykręcić do mojego headshella TK136 w gramofonie Dual 704?
Nie jest "umieszczona w czymś" tylko po prostu ma pełne body z otworami na śrubki.
Tak, będziesz mógł, na tej samej zasadzie co możesz przykręcić swoje M75 i Digitraca z adapterami na 1/2''.
Teraz rozumiem! Dzięki za wszystkie wyjaśnienia! Wynika z tego, że wkładka V15 III L-M ze zdjęć, które wkleiłem kilka postów wyżej, jest jakimś wyjątkiem, bo też jest goła, jak moja M75. Czy to znaczy, że aby ją zamocować potrzebny jest adapter/blaszka, ale inna niż moja?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#40

Post autor: Wojtek »

Carpenter pisze:Wynika z tego, że wkładka V15 III L-M ze zdjęć, które wkleiłem kilka postów wyżej, jest jakimś wyjątkiem, bo też jest goła, jak moja M75. Czy to znaczy, że aby ją zamocować potrzebny jest adapter/blaszka, ale inna niż moja?
Faktycznie, ten egzemplarz też jest goły. Będzie potrzebna blaszka.

Ludzie specjalnie potrafili "rozbrajać" body tego typu wkładek po to właśnie by umożliwić montaż na innym gramofonie.
Normalnie L-M z pełnym body nie da się za bardzo zamocować na uniwersalnym headshellu 1/2''.

Jeśli z powodu swojej "nagości" wkładka ta jest tańsza od pozostałych i jesteś w stanie poradzić sobie z tym to pewnie warto na taką ofertę skoczyć :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Legendarna Shure V15 III

#41

Post autor: Carpenter »

Wielkie dzięki, Wojtku, za pomoc!
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Legendarna Shure V15 III

#42

Post autor: Carpenter »

No i powiodło mi się podczas licytacji i wkładka V15 III L-M idzie do mnie z Niemiec. Tak więc teraz zaczynam się rozglądać za igłą SAS od Jico i tu znów widzę nadmiar opcji i niedomiar informacji. Na stronie Jico są takie igły:

1). http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1468 (replacement stylus for SAS-MM1 $111)
2). http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1042 (VN15E Cartridge No. : V152 czyżby V15 II ? $133)
3). http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1045 (VN35 SAS Cartridge No. : V15TYPE3 $133)
4). http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1047 (VN35HE SAS Cartridge No. : V15TYPE3 $133)

IMO nr 2 odpada ponieważ jest to igła do V15 II. Proszę o poprawkę jeśli się mylę. Ciekawi mnie do jakiej wkładki pasuje ta "replacement stylus" z nr 1. Czym się ona różni od wersji za $133, skoro jest tańsza. Znalazłem ją na stronie Jico pod zakładką SAS, podczas gdy pozostałe pod zakładką SHURE.

No i czym się różnią nr 3 i 4. Z oznaczeń wynikałoby, że nr 4 to Hyper Ellyptic, ale w opisie obu jest tylko Super Analogue Stylus. A więc różnią się, czy nie?

Najważniejsze pytanie dla mnie to którą kupić? Mam gramofon Dual 704 i wkładkę Shure V15 III L-M.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#43

Post autor: Wojtek »

Szukasz tak trochę na ślepo :)
Carpenter pisze:Ciekawi mnie do jakiej wkładki pasuje ta "replacement stylus" z nr 1.
Do wkładki SAS-MM1, tak jak jest napisane na stronie.
Carpenter pisze:Czym się ona różni od wersji za $133, skoro jest tańsza.
"Wersja" za $133 jest do innej wkładki. Czy trzeba w takiej sytuacji tłumaczyć różnice? :)
Carpenter pisze:Znalazłem ją na stronie Jico pod zakładką SAS, podczas gdy pozostałe pod zakładką SHURE.
JICO robi SASy nie tylko do wkładek Shure. Nie wiedziałeś?
Carpenter pisze:No i czym się różnią nr 3 i 4. Z oznaczeń wynikałoby, że nr 4 to Hyper Ellyptic, ale w opisie obu jest tylko Super Analogue Stylus. A więc różnią się, czy nie?
Nie różnią się niczym.

JICO taki już ma katalog, że często podaje wiele modeli igieł, ale tak naprawdę jest to jeden i ten sam produkt. Pamiętasz igły JICO do Ortofon OM 10/20/30? To ten sam przypadek.

JICO robi to po to by człowiek nie znający się na rzeczy, wiedział co może kupić jeśli wie, że np. miał wcześniej igłę HE :) Żeby nie musiał się głowić czy SAS jest tylko dla tych śmiertelników co mają Shure V15 III z igłą eliptyczną np.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Legendarna Shure V15 III

#44

Post autor: Carpenter »

Wojtek pisze:Szukasz tak trochę na ślepo :)
Carpenter pisze:Ciekawi mnie do jakiej wkładki pasuje ta "replacement stylus" z nr 1.
Do wkładki SAS-MM1, tak jak jest napisane na stronie.
Owszem, ale tylko trochę na ślepo;) Przede wszystkim nie miałem pojęcia, że Jico robi też własne wkładki! Myślałem, że wyłącznie igły. To po pierwsze. Po drugie "replacement for" bardziej znaczy "zamiennik za" niż "zamiennik dla", więc myślałem, że SAS-MM1 to igła. gdybym kliknął na link pod tą nazwą, znalazłbym tam wkładkę i bym nie pobłądził. Na miejscu Japońców napisałbym "replacement to fit SAS-MM1". Ale oni często kiepsko znają angielski. Po trzecie, poszukiwania SASa zacząłem od zakładki SAS (logiczne?), zamiast od razu od Shure - kolejna zmyłka. A wyjaśniam teraz to wszystko żeby mnie koledzy nie brali za kretyna.
Wojtek pisze:JICO robi SASy nie tylko do wkładek Shure. Nie wiedziałeś?
Bez złośliwości, proszę ;) Trudno tego nie wiedzieć patrząc na listę producentów na lewym marginesie.
Wojtek pisze:JICO taki już ma katalog, że często podaje wiele modeli igieł, ale tak naprawdę jest to jeden i ten sam produkt. Pamiętasz igły JICO do Ortofon OM 10/20/30? To ten sam przypadek. JICO robi to po to by człowiek nie znający się na rzeczy, wiedział co może kupić jeśli wie, że np. miał wcześniej igłę HE :) Żeby nie musiał się głowić czy SAS jest tylko dla tych śmiertelników co mają Shure V15 III z igłą eliptyczną np.
Tak, pamiętam. W sumie to logiczne, ale wolę tu zapytać tych, co wiedzą, niż wywalić prawie 150 zielonych, czekać miesiąc i stwierdzić, że powinienem kupić inną igłę albo że inna za te same pieniądze grałaby lepiej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#45

Post autor: Wojtek »

Carpenter pisze: Przede wszystkim nie miałem pojęcia, że Jico robi też własne wkładki! Myślałem, że wyłącznie igły.
Kiedyś robili, dzisiaj chyba już nie robią.
Carpenter pisze:Po drugie "replacement for" bardziej znaczy "zamiennik za" niż "zamiennik dla", więc myślałem, że SAS-MM1 to igła. gdybym kliknął na link pod tą nazwą, znalazłbym tam wkładkę i bym nie pobłądził. Na miejscu Japońców napisałbym "replacement to fit SAS-MM1". Ale oni często kiepsko znają angielski. Po trzecie, poszukiwania SASa zacząłem od zakładki SAS (logiczne?), zamiast od razu od Shure - kolejna zmyłka. A wyjaśniam teraz to wszystko żeby mnie koledzy nie brali za kretyna.
Nie wiem Carpenter, dla mnie to wszystko od początku wydaje się być logiczne, ale szukanie igły SAS dla Shure'a powinno zacząć się od zakładki Shure. To że JICO używa marki SAS dla swojej wkładki raczej nie powinno wprowadzać tutaj konsternacji.
Jeśli chodzi o język angielski to wszystko się zgadza i jest w porządku.
Tak jak napisałem poprzednio, mi to pachnie tak jakbyś założył, że Shure = SAS, co jest oczywiście błędne.
Najważniejsze, że teraz już wiesz o co chodzi :)
Carpenter pisze:Bez złośliwości, proszę ;)
Jaka złośliwość? Przecież mogłeś tego nie wiedzieć.
Carpenter pisze:Trudno tego nie wiedzieć patrząc na listę producentów na lewym marginesie.
Dla wielu producentów czy serii wkładek w ogóle nie ma opcji zamówienia SASa, tak więc nie, to nie jest takie oczywiste.
Carpenter pisze:W sumie to logiczne, ale wolę tu zapytać tych, co wiedzą, niż wywalić prawie 150 zielonych, czekać miesiąc i stwierdzić, że powinienem kupić inną igłę albo że inna za te same pieniądze grałaby lepiej.
I słusznie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ