Audio-Technica AT13EaV

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4070
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Audio-Technica AT13EaV

#136

Post autor: trafalgar »

Czy taka AT 13 Ea dobra by była do mojego hitachi ht 463? wzmak kenio ka 660d i megafony atl hd 310 . :D
Mateusz321

Re: Audio-Technica AT13EaV

#137

Post autor: Mateusz321 »

trafalgar pisze:Czy taka AT 13 Ea dobra by była do mojego hitachi ht 463? wzmak kenio ka 660d i megafony atl hd 310 . :D
Byłaby dobra.

Tylko kup sztukę nówkę, cena powyżej 450, a nie wkładkę z używaną igłą, którą i tak należy wymienić - koszt zakupu około 250-300 złotych, no chyba ze ma to być jakiś, lepszy lub gorszy zamiennik, wtedy od razu sobie daruj zakup, bo taki zestaw z zamiennikiem, niewiele będzie miał wspólnego z oryginałem.

Najlepiej kup samą wkładkę bez igły, w przedziale cenowym od 50 do 150, i dokup nową oryginalną igłę, za oko 250-300 złotych, wtedy to ma sens.
Na ja wiem, tanio nie jest, i nie będzie, jak chcesz aby to ładnie grało to musi to kosztować. Sama nazwa ci dobrze nie zagra
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4070
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Audio-Technica AT13EaV

#138

Post autor: trafalgar »

A jaka(ie) igla(y) są polecane do tej wkładki i czy są ogólnodostępne?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41592
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio-Technica AT13EaV

#139

Post autor: Wojtek »

Mateusz321 pisze: Tylko kup sztukę nówkę, cena powyżej 450
Gdzie można za tyle kupić od ręki NOS AT-13Ea, EaV lub EaX? :)
trafalgar pisze: A jaka(ie) igla(y) są polecane do tej wkładki i czy są ogólnodostępne?
A przeczytałeś pierwsze 9 stron tematu? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4070
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Audio-Technica AT13EaV

#140

Post autor: trafalgar »

Nie,ale przeczytam promise :D
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Audio-Technica AT13EaV

#141

Post autor: Dante »

Całkiem ciekawą opcją jest zamiennik z north, który nie do końca jest zgodny z opisem ;)
https://north.pl/karta/atn15-igla-gramo ... -0035.html
Napisali, że Stylus Co. Japan, a otrzymałem Tonar'a.
Zamówiłem go gdzieś 1,5 roku temu z ciekawości, jakie będą różnice między nią a shibatą do AT 20. Okazało się, że detale nie wyginęły, wysokie trochę spadły, co akurat mi bardzo pasowało, bo atn 20 sla eksponowała je u mnie aż za bardzo. Co nie znaczy, że powstała buła z dźwięku, zrobiła się mniej drażniąca przy dłuższym słuchaniu. Zaznaczam, że nie porównywałem ze zjechaną ATN 20sla.
O ile dobrze pamiętam, ATN 15 bez rzeźbienia pasowała też do body AT 13. Nie mam już AT 13 w zbiorach, więc nie jestem w stanie obecnie sprawdzić, czy na 100% pasuje, ale pamiętam, że igły przekładałem.
Do AT 20 pasuje, tylko burty oprawki są nieco niższe, co zmienia... nic nie zmienia :D
To nie Shibata, ani Micro-Line ale całkiem przyzwoity eliptyk, przy którym ten z Wamatu służy jako zaślepka, co by się body nie kurzyło.
Uważam, że to dobry etap pośredni: brak ostrza/grała u Niemca/coś słychać-->zamiennik z north-->kocham AT13 i chcę najlepszą możliwą opcję.
Mnie ten zamiennik się bardzo przydał i przy niektórych płytach wypadał lepiej niż shibata.
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Audio-Technica AT13EaV

#142

Post autor: Kichal »

trafalgar pisze: Czy taka AT 13 Ea dobra by była do mojego hitachi ht 463? wzmak kenio ka 660d i megafony atl hd 310 .
Czyżby ktoś tu się zastanawiał nad tą AT 13Ea za 96,69 co ja ? :evil: :twisted:
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Mateusz321

Re: Audio-Technica AT13EaV

#143

Post autor: Mateusz321 »

Gdzie można za tyle kupić od ręki NOS AT-13Ea, EaV lub EaX? :)
Powyżej 450 do 550, czasem pojawiają się oferty na ebay, wtedy można sobie kupić od ręki ;) ale nie jest to za częsty przypadek :)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4070
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Audio-Technica AT13EaV

#144

Post autor: trafalgar »

Kichal pisze:
trafalgar pisze: Czy taka AT 13 Ea dobra by była do mojego hitachi ht 463? wzmak kenio ka 660d i megafony atl hd 310 .
Czyżby ktoś tu się zastanawiał nad tą AT 13Ea za 96,69 co ja ? :evil: :twisted:
No właśnie ,kto się zastanawia?
Mateusz321

Re: Audio-Technica AT13EaV

#145

Post autor: Mateusz321 »

Igła na dzień dobry do wymiany, poza tym że to jakiś zamiennik to jeszcze, patrząc na zdjęcia, w stanie wiadomo jakim, zdemontowana z gramofonu z wystawki.

Cena za samą wkładkę obecnie 105 złotych, raczej średnia, ani okazja, ani zbyt drogo.

Jak chce się aby to dobrze grało, to trzeba kupić nową oryginalną igłę:

http://www.ebay.pl/itm/Original-Diamant ... SwmtJXWsPX


Lub taką "Shibata"

http://www.turntableneedles.com/STA1SD- ... _1289.html

Robi się cena 450 -500 złotych, za wiekową wkładkę, i wiekową igłę, co prawda nową ale wiekową, a czas robi swoje z zawieszeniem igły
Poza tym to cały czas wkładka, dobra, ale typu MM

Hmmmm.

JAK ktoś ma 500 złotych to niech dozbiera do 750 złotych i kupi sztukę nówkę typu MC HO, jestem przekonany, że to lepsza inwestyccja :)

http://www.ebay.pl/itm/NEW-DENON-DL-110 ... Sw3ydV5HWi
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Audio-Technica AT13EaV

#146

Post autor: Kichal »

Miałem nic nie kupować, ale trochę mnie tak korci no xD Gdzie to mi się chciało pójść w te winyle, mogłem se żyć spokojnie bez stresu i wydawania kasy to mi się zachciało winyli :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Mateusz321

Re: Audio-Technica AT13EaV

#147

Post autor: Mateusz321 »

Kichal pisze:Miałem nic nie kupować, ale trochę mnie tak korci no xD Gdzie to mi się chciało pójść w te winyle, mogłem se żyć spokojnie bez stresu i wydawania kasy to mi się zachciało winyli :D
Na tym etapie, kup AT 95E, za około 120 złotych, będzie grało bardzo dobrze, jak ci przygoda z winylami spodoba, to dopiero wtedy, szukaj czegoś lepszego, ale im dalej w las w tym więcej drzew, no ale na tym polega zabawa ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Audio-Technica AT13EaV

#148

Post autor: kielek »

Mateusz vel Gramofonik nie pisz głupot,że AT 13 zagra tylko dobrze z zleżałym oryginałem za 400 zł. Jest masa dobrych zamienników w mniejszej cenie patrz post Dante choćby, nie wspomnę o JICO,Pfeifer,Zafira,Pfanstiehl itd.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4070
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Audio-Technica AT13EaV

#149

Post autor: trafalgar »

Tak czy siak zalicytuję ,bo na at 10 nie będę grał wiecznie. :D
Mateusz321

Re: Audio-Technica AT13EaV

#150

Post autor: Mateusz321 »

kielek pisze:Mateusz vel Gramofonik nie pisz głupot,że AT 13 zagra tylko dobrze z zleżałym oryginałem za 400 zł. Jest masa dobrych zamienników w mniejszej cenie patrz post Dante choćby, nie wspomnę o JICO,Pfeifer,Zafira,Pfanstiehl itd.
Wiesz, to jest tak.
Jak już z ciebie taki Sherlock Holmes :) - brawo - to pewnie zauważyłeś, że i ja kiedyś fascynowałem się tą wkładką, to chyba taka kolej rzeczy, że na jakimś tam etapie człowiek trafia na tą wkładkę, i krótko rzecz ujmując, kombinuje z igłami zamiennikami, bo co prawda sama wkładka tania ale oryginalne igły drogie. No i zaczyna się zabawa, z zamiennikami, te dobre, inne nie.... jak do tego dodać preferencje słuchających to pewnie wątek na temat tej wkładki będzie żywy i za następne 5, 10, lat - i dobrze.

Mam ten etap to za sobą, bo jak wiesz, w latach świetności płyty winylowej, wyprodukowano masę wkładek gramofonowych, gramofonów, wzmacniaczy. Krótko rzecz podsumowując, temat jest pasjonujący niezwykle, do tego wybór ogromny, jest w czym grzebać ;)

pozdrawiam
ODPOWIEDZ