Audio-Technica AT13EaV

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Audio-Technica AT13EaV

#121

Post autor: Gramofonik »

Oryginał to 0.2 x 0.7 a w przypadku zamienników nie piszą sprzedawcy jak jest rozmiar, a dużym prawdopodobieństwem jest 0.4 x 0.7
Chyba tylko JICO pisze że któryś zamiennik przez nich sprzedawany to 0.3 x7 - kosztuje coś oko 100$ - bardzo drogo :)
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Audio-Technica AT13EaV

#122

Post autor: MISSE »

AT 13 uważam za wkładkę trochę podobną(trochę) do AT 120 E więc 100$ to tak średnio wysoka cena
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15332
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio-Technica AT13EaV

#123

Post autor: darkman »

sponaa pisze: Na mój nos (mogę miec lichy...) to jest DOKŁADNIE ta samo igła co sprzedaje Wamat - ino 2x droższa

E, nie nos masz spoko. Zaczynamy dochodzić do konkretnych konkluzji, nie tylko z ta igłą (i reselerami?)

BTW, chłopaki to czymś się różni AT13EaV i AT13EaX, bo już się zgubiłem trochę ,a wychodzi na to ze powinienem się zainteresować tematem nomen omen, chyba. Nie szukam, bo pewnie wiecie to od strzału.. no to od tego Was mam :angelic-halofell:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio-Technica AT13EaV

#124

Post autor: Wojtek »

Gramofonik pisze: Oryginał to 0.2 x 0.7
O jakim oryginale piszesz, skoro do tej wkładki mamy igły EaV i EaX, które miały 0.4 x 0.7.
ATN-13 i ATS-13 miały nagi diament 0.2 x 0.7, ale to igły do poprzedniej wersji AT-13.
Gramofonik pisze: kosztuje coś oko 100$ - bardzo drogo :)
Nie. Normalna cena jak na tą klasę igły. Lepsza niż oryginalne EaV/EaX.

Gramofonik, fajne igły muszą swoje kosztować i praktycznie zawsze będą droższe niż sam korpus wkładki na rynku wtórnym. Musisz to sobie wbić do głowy. Jak chcesz mieć budżetowo to trzymaj się tańszych wkładek, gdzie nawet oryginalne igły były i są tanie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Audio-Technica AT13EaV

#125

Post autor: Gramofonik »

Ciekawa sprawa z tymi cenami, bo np oryginalna, Audio Techniki, igła eliptyk o szlifie 0.3 x 0.7 (EX) do wkładki AT95 kosztuje , z wysyłką, ok 150 złotych, i zapewne gdyby była dostępna u polskiego sprzedawcy, a nie poprzez ebay to by kosztowała coś około 100 złotych z wysyłką. Oryginalna, nowa, audiotechniki Jak to się ma do igły, co prawda do innej wkładki, o takim samym szlifie JICO, która kosztuje, wraz z wysyłką, ok 450-500 złotych?
Wniosek jest taki, nie należy kupować starych wkładek, bo igły do nich są absurdalnie drogie.
Lepiej kupić nową wkładkę, w tym przypadku AT 440 MLB za 670 złotych, bo nowa, oryginalna, z gwarancją, a i igła lepsza :)

Dziękuję za rozmowę, skutecznie wyleczyła mnie z zakupu Audio-Technica AT13EaV
Gdyby jednak ktoś uważał inaczej to na OLX, jest do sprzedania - wersja dla SABA - za 130 złotych


Amen
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Audio-Technica AT13EaV

#126

Post autor: MISSE »

130 zł to jednak nie zła cena

jeśli patrzymy przez pryzmat tanich wkładek to Twoje spostrzeżenia są prawdziwe ale przy drogich wkładkach sytuacja wygląda inaczej

Pamiętaj, że do AT 13 pasuje igła od AT14(Shibata) i nawet igła od AT20(ATN20SS-Super Shibata; 300USD) też podejdzie

i wtedy otrzymamy niezłego potwora
Jest to jednak zupełnie inna jakość, a tu o cenach się nie mówi

do Body OM 10 pasuje igła od OM 40 (300-400EUR) i są na nią chętni więc chyba jest niezła. Dla odmiany najtańszy zamiennik to tylko 10EUR :drool:
cena body OM10 to 10EUR więc igła OM 40 jest 30-40 razy droższa :doh:
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Audio-Technica AT13EaV

#127

Post autor: Gramofonik »

Kupowanie, w miarę tanich body, i do tego igieł o super szlifach zapewne ma sens, ale to zajęcie raczej dla pasjonatów.
Chociaż logiczniej byłby kupić wpierw dobrą, sprawną igłę, w okazyjne cenie, i dopiero pod tą igłę tanie body :)

Podałeś tutaj przykład taki "ATN20SS-Super Shibata; 300USD" .
Za tą cenę, wolałbym jednak kupić, nowiutką, pachnącą AT 150 MLX :)

No ale to ja, inni mogą mieć odmienne zdanie :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio-Technica AT13EaV

#128

Post autor: Wojtek »

Gramofonik pisze: bo np oryginalna, Audio Techniki, igła eliptyk o szlifie 0.3 x 0.7 (EX) do wkładki AT95 kosztuje , z wysyłką, ok 150 złotych, i zapewne gdyby była dostępna u polskiego sprzedawcy, a nie poprzez ebay to by kosztowała coś około 100 złotych z wysyłką.
Nie wiem co w tym pewnego. Polski rynek musi być tańszy? :) Wiele wkładek/igieł kupię na zachodzie/wschodzie taniej niż u nas, nie tylko starych ale i nowych.
Gramofonik pisze: Jak to się ma do igły, co prawda do innej wkładki, o takim samym szlifie JICO, która kosztuje, wraz z wysyłką, ok 450-500 złotych?
Ma to się tak, że mówimy o dwóch różnych igłach do innych wkładek. To nie jest ten sam szlif. Bardziej hipereliptyk, ale nie Shibata.
Standardowe eliptyki JICO oferuje po ok. 50 dolców.
Kwestia wysyłki to sprawa poboczna, a nie coś co zaliczamy do ceny towaru.
Kwestia ew. doliczenia VATu również jest czymś co może, ale nie musi wystąpić.
Gramofonik pisze: Wniosek jest taki, nie należy kupować starych wkładek, bo igły do nich są absurdalnie drogie.
Wniosek jak dla mnie jest zupełnie inny. Wiesz jeszcze całkiem mało o wkładkach i igłach ;)

Igły wyższej klasy MUSZĄ kosztować więcej od tanich igieł. Po prostu. Tego nie przeskoczysz.
Gramofonik pisze: Lepiej kupić nową wkładkę, w tym przypadku AT 440 MLB za 670 złotych, bo nowa, oryginalna, z gwarancją, a i igła lepsza :)
Czy "lepiej" to kwestia dyskusyjna.
Gramofonik pisze: Kupowanie, w miarę tanich body, i do tego igieł o super szlifach zapewne ma sens, ale to zajęcie raczej dla pasjonatów.
A Ty w takim razie kim jesteś? Po co te wszystkie rozważania, skoro, z tego co rozumiem, ma być przede wszystkim tanio, a niekoniecznie jak najlepiej? ;)

Nikt Ci przecież nie zabrania zaopatrywać się w igły Wamatowskie :morda:
Gramofonik pisze: Podałeś tutaj przykład taki "ATN20SS-Super Shibata; 300USD" .
Za tą cenę, wolałbym jednak kupić, nowiutką, pachnącą AT 150 MLX :)
... która niekoniecznie będzie lepsza, ale OK ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Audio-Technica AT13EaV

#129

Post autor: Gramofonik »

Po co te wszystkie rozważania, skoro, z tego co rozumiem, ma być przede wszystkim tanio, a niekoniecznie jak najlepiej? ;)
Ma być tanio i jak najlepiej :D czasem trafią się okazje, ale zawsze wtedy trzeba to rozważyć na chłodno, przydaje się wtedy wiedza, a to forum daje możliwość nabycia takiej wiedzy :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio-Technica AT13EaV

#130

Post autor: Wojtek »

Poluj w takim razie może za Shure M95 albo starą M97. Przy V15 to już coraz trudniej o okazję.
Okazyjne za to mogą być wkładki niepozorne, czyli np. mniej znane modele Shure (a także wkładki marki Realistic) które mają generator kompatybilny z ww. modelami. Podobnie jest u AT.

Przykład z którym może już się spotkałeś: Shure M92 to wewnętrznie to samo co M97xE.
Był nie tak dawno taki moment że taniej było kupić nową M92 + igłę N97xE niż cały komplet M97xE :D

No ale to już jest off-top o okazjach wkładkowych ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Re: Audio-Technica AT13EaV

#131

Post autor: Tyrystor »

Za dwa tygodnie będzie 5-lecie tego wątku. :D

Na poprzedniej stronie sponaa z dużą pieczołowitością przeprowadził porównanie igły wamatowskiej z thakkerowską. Ja z kolei miałem najpierw igłę z LP Gear (jak widzę, obecnie jest to wiedza bezużyteczna, gdyż ten model za $65 (0.2x0.7), który kupiłem parę lat temu, zniknął z oferty, ale dobra, napisać można), a potem Thakkera. Ta druga gra nieco prościej, mniej szczegółowo oraz przede wszystkim dużo bardziej basowo, aż zmniejszałem nacisk na 1,2 g. Jak Thakker wypada w porównaniu z tą za 35 dolarów: http://www.lpgear.com/product/ATSAT0013EaV.html nie mam niestety pojęcia, więc nie powiem, czy warto ją sprowadzać z Ameryki. Gdy ją usłyszę, to opiszę :).
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
zircco
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2016, 10:56

Re: Audio-Technica AT13EaV

#132

Post autor: zircco »

Tyle informacji, że można się pogubić z tymi wkładkami i igłami. Zapamiętałem to tak.
W teorii najlepsza jest AT13eax>AT13eav>AT13ea (wszystko igły eliptyczne).
Jeśli ktoś tak jak ja posiada wkładkę AT13eax to może zmienić igłę na:
- oryginał/zamiennik AT14 shibata (duży koszt),
- oryginalną (czarną) np z ebay za min 300 zł, (http://www.ebay.pl/itm/Original-Diamant ... SwmtJXWsPX)
- zamiennik JICO (cyan) podobna cena (http://www.jico-stylus.com/product_info ... cts_id=103)
- zamiennik Thakker (niby Jico a gra jak od Wamatu), cena około 100 zł (http://www.ebay.pl/itm/ATN-13-Eav-Nadel ... Sw9N1VplFj)
- zamiennik Pfeifer, też 100 zł (brak danych co do jakości),
- zamiennik Wamat (do eav), cena około 70 zł (Stylus Co. JPN, taniej i gra podobnie jak Thakker) (http://wamataudio.pl/igla-audiotechnica-atn-13-eav.html)

Jeszcze jest jakaś alternatywa, załóżmy w przedziale do 200 zł?
harman/kardon 430 twin powered
technics sl-5310 + AT13eax
tannoy M1
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Audio-Technica AT13EaV

#133

Post autor: MISSE »

to nie jest wkładka za 50zł więc igły tanie nie są

jeśli brak kasy na wypasy to może zamiennik
http://www.ebay.pl/itm/Ersatznadel-Pfei ... Sw65FXuJai

szału nie ma ale cena jest OK
Awatar użytkownika
zircco
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2016, 10:56

Re: Audio-Technica AT13EaV

#134

Post autor: zircco »

Ten zamiennik tez jest na mojej liście. Ktos wie jak gra to w porownaniu z Thakkerem i Wamatem?
harman/kardon 430 twin powered
technics sl-5310 + AT13eax
tannoy M1
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio-Technica AT13EaV

#135

Post autor: Wojtek »

zircco pisze: W teorii najlepsza jest AT13eax>AT13eav>AT13ea (wszystko igły eliptyczne).
Tak naprawdę to AT-13Ea jest lepsza od EaV i EaX, bo to nagi diament. Podobnie jak poprzednik, czyli AT-13E.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ